לימודי כלכלה וניהול בהתמחות בביטוח במסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
לימודי כלכלה וניהול בהתמחות בביטוח במסלול האקדמי המכללה למינהל

לימודי כלכלה וניהול עם התמחות במימון וביטוח במסלול האקדמי המכללה למינהל


נתיב בטוח בעולם הביטוח


כאשר אנשים נשאלים לגבי הביטוח הפנסיוני שלהם, רבים מהם נתקלים בחוסר וודאות ובבלבול. לא מעט עובדים אינם מחזיקים בידע הנדרש לגבי מצבם הפיננסי ביום שלאחר הפרישה. נושא חשוב זה רק הולך והופך חיוני יותר ויותר לאור מגמות שינוי שעוברות על המשק הישראלי מבחינה פיננסית ומשפטית.


בשוק הפנסיוני של היום נוצר ביקוש רב למומחים שמחזיקים בידיהם ידע מעמיק בביטוח, בכלכלה ובפיננסים, שיוכלו להעניק שירותי ייעוץ וסיוע ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד. במסלול האקדמי המכללה למינהל מתקיימת תכנית לימודי כלכלה וניהול בהתמחות ביטוח ומימון, שמעניקה להם כלים בתחום הביטוח, הן כצרכנים שלו והן כמדריכים לציבור בעתיד. הבוגרים יכולים להשתלב כסוכנים, כיועצים וכמנהלים בחברות ביטוח ובשלל ארגונים נוספים במשק.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות זו ללימודי כלכלה וניהול מעמיקים בשלל סוגיות בתחום הביטוח. הם מעמיקים בפעילות ענפי הביטוח הפנסיוני ושוק ההון ולומדים על תהליכי ניתוח וניהול של תיקי השקעות, ניירות ערך ואגרות חוב. כמו כן, הם בוחנים מכשירים פיננסיים שונים שחשובים בפעילות גופים בשוק הביטוח בארץ ובעולם.


מתכונת הלימוד


לימודי כלכלה וניהול נמשכים כשלוש שנים, את ההתמחות בוחרים בתחילת השנה השנייה. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה ובסמינר בתחום הביטוח. כמו כן, הם משתתפים בסיורים לימודיים בחברות ביטוח שם הם מקבלים מידע אודות פעילות הארגונים. נוסף על כך מתקיימים כנסים וימי עיון שנוגעות לביטוח, לפנסיה ולחיסכון.


סטודנטים מצטיינים יכולים להשתתף בסמינר ייחודי בתחום המימון והביטוח ובמסגרתו לקבל ליווי של מנטורים שמסייעים להם במחקר. במסגרת השלמות חוץ אקדמיות, התלמידים יכולים לקבל הכנה למבחנים חיצוניים של הרשות לניירות ערך שחיוניים לקבלת רישיון הביטוח.


נושאי הלימוד

 

  • ביטוח פנסיוני
  • יסודות המימון
  • יסודות הביטוח
  • ניתוח אגרות חוב    
  • ועוד


סגל הוראה


בראש התמחות זו עומד מומחה לתחום הביטוח, שמשמש משנה למנכ"ל של חברת פיננסים וביטוח. בעבר שיש משנה ממונה על שוק ההון במשרד האוצר.


על מוסד הלימוד


במסלול האקדמי המכללה למינהל אפשר ללמוד בשלל תכניות כגון לימודי מנהל עסקים, לימודי משפטים, לימודי פסיכולוגיה ולימודי מדעי המחשב. במסגרת לימודי כלכלה וניהול מוצעות התמחויות נוספות, בהן לימודי כלכלה וניהול בהתמחות שוק ההון ומימון, לימודי כלכלה וניהול בהתמחות יזמות ואסטרטגיה או לימודי כלכלה וניהול עם התמחות מערכות מידע ואנליסט נתונים.


תנאי קבלה


תנאי קבלה משתנים לפי הביקוש ותכניות הלימודים השונות, מדי שנה. יש צורך בבגרות מלאה עם ממוצע 85 לפחות כדי להגיש מועמדות ללימודים. על המועמדים לעמוד בעוד תנאים, בהם וועדת קבלה וראיון אישי. מי שלא עומדים בממוצע הבגרות המבוקש יכולים להירשם למכינת "שחקים". המעוניינים לקבל את כל הפרטים העדכניים לגבי תנאי קבלה עליהם לפנות למסלול האקדמי המכללה למינהל.


תעודה


בוגרי המסלול שעומדים בכל הדרישות הלימודיות מקבלים תואר ראשון BA בכלכלה וניהול בהתמחות מימון וביטוח מטעם המסלול האקדמי המכללה למינהל. לאחר מעבר מבחנים חיצוניים של הרשות לניירות ערך שמתקיימים בתום הלימודים הם יכולים לקבל גם רישיון לעסק בביטוח.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל