לימודי ניהול מערכות בריאות בהתמחות גרונטולוגיה באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת אריאל

לימודי ניהול מערכות בריאות במסלול גרונטולוגיה באוניברסיטת אריאל בשומרון


ככל שההתפתחויות הטכנולוגיות מביאות עמן עלייה בתוחלת החיים וברמתם, כך האוכלוסייה במדינות המתקדמות מזדקנת. גם בישראל, ציבור הקשישים הולך וגדל, כאשר מספר הקשישים בישראל צפוי לגדול מעל למיליון וחצי עד שנת 2025, על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.


מסיבה זו נדרשת הערכה מחדש של צרכי מערכות הבריאות והדרכים שעומדות ברשותן כדי לתת מענה לציבור זה, וכך לספק לקשישים שירותים שיכולים להעלות את רמת חייהם ולהבטיח את רווחתם האישית ומימושם העצמי, גם בגיל זקנה.


עבור מי שרוצים לעבוד במערכות בריאות, קבלת הבנה בתחום הגרונטולוגיה יכולה לתת יתרון בעת העבודה בתחום ולסייע בהתקדמות המקצועית.


מספר מוסדות לימודים מציעים מסלולי התמחות בתחום זה. כך למשל, באוניברסיטת אריאל, סטודנטים שלומדים מנהל מערכות בריאות יכולים להשתתף בלימודי ניהול מערכות בריאות בהתמחות גרונטולוגיה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה לומדים את מגוון התכנים שכולל התואר הראשון בניהול מערכות בריאות, על ההיבטים המולטי דיסצפלינריים שלהם והידע המקצועי והטכנולוגי שמגיע מתחומים כמו סוציולוגיה רפואית, מערכות מידע רפואיות, כלכלה, אתיקה ומשפט, ניהול, ועוד.


תכנית הלימודים במסלול גרונטולוגיה נלמדת מתוך ראייה רב תחומית זו, שמקיפה נושאים וסוגיות בקרב קשישים, המגיעים מעולמות כמו הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה, ניהול מערכות בריאות, הרפואה, וכן מחקר הזקנה והאתיקה הרפואית.


הסטודנטים רוכשים היכרות עם הקשיים ובמאפיינים הפסיכולוגיים של אנשים בגיל השלישי, וגם לומדים תכנים רפואיים מתחומי הגרונטולוגיה, הגריאטריה, והתזונה לקשישים.


כמו כן, הם סוקרים דילמות אתיות המתעוררות בעת העבודה עם קשישים, ומקבלים כלים ניהוליים לצורך ניהול מרפאות ומרכזי בריאות. בנוסף, הם גם סוקרים את ההיבטים הקשורים ברווחת הקשיש ומשפחתו.


חלק חשוב מתכנית הלימודים מתמקד בהקניית כישורים מחקריים לסטודנטים, כדי לתת להם את האפשרות לעסוק במחקר סוגיות מרכזיות בגרונטולוגיה ובהבטחת רווחתם ואיכות חייהם של קשישים.

 


מתכונת הלימודים


מדובר במסלול התמחות, המכיל תכנים נוספים על אלו הנלמדים לתואר. משכו של התואר הוא כשלוש שנים אקדמיות.


הסטודנטים יכולים להתחיל את לימודיהם במסלול החל משנתם השנייה לתואר, ובמסגרת המסלול משתתפים בקורסי חובה ובחירה מגוונים.


כמו כן, הסטודנטים לוקחים חלק בסיור בגופים המספקים שירותים לקשישים, ומבצעים פרויקט גמר מסכם בתחום הבריאות.


נושאי הלימוד

 

  • ניהול מרפאות
  • ביטוחי בריאות
  • תזונה בגיל השלישי
  • גרונטולוגיה וגריאטריה
  • אתיקה בטיפול גרונטולוגי
  • תפקודים ועיסוקים בגיל זקנה
  • היבטים פסיכולוגיים של הגיל השלישי
  • סוגיות פסיכולוגיות וסוציאליות אצל קשישים
  • ועוד

 

על סגל ההוראה


המרצים במסלול מגיעים מעולמות האקדמיה והמחקר של ניהול מערכות בריאות, ובפרט ההיבטים מתחום הגרונטולוגיה. כמו כן, מלמדים בקורסים השונים גם בכירים ממערכות הבריאות, שעוסקים בתחום במסגרות ציבוריות ופרטיות כאחד.


על מוסד הלימודים


אוניברסיטת אריאל בשומרון היא מוסד לימודים להשכלה גבוהה שבו ניתן ללמוד לתארים ראשונים ומתקדמים בשלל ענפי ידע, כגון ארכיטקטורה, מדעי הבריאות, תקשורת, הנדסה, ועוד.


בבית הספר למדעי הבריאות, ניתן להשתתף בלימודים לתואר ראשון במספר תחומים, וביניהם לימודי תואר ראשון בניהול מערכות בריאות במבחר התמחויות, כגון קידום בריאות, מידע רפואי, ועוד.


קיימות באוניברסיטה תכניות מצטיינים כגון השתתפות במחקרים תוך קבלת הנחייה מחוקרים מובילים בתחומם, או מבחר מסלולים לתואר שני.


כך למשל בבית הספר למדעי הבריאות ניתן ללמוד לתואר שני במנהל ומדיניות מערכות בריאות, החל מהשנה השלישית ללימודי התואר הראשון. תכנית זו מיועדת לסטודנטים שממוצע הציונים שלהם הוא 85 או יותר בסוף השנה השנייה ללימודיהם.

 


תנאי קבלה


הלימודים במסלול זה מיועדים לסטודנטים שנמצאים בשנה ב' ומעלה בתואר הראשון בניהול מערכות בריאות. על כן, המועמדים נדרשים לעמוד בהצלחה בחתכי הקבלה הנחוצים להשתתפות בתואר זה.


כדי להשתתף בתואר במסלול זה, יש להחזיק בהישגים אקדמיים גבוהים, לשלוט ברמה טובה בשפה האנגלית, ולהתקבל באישורו של מנהל התכנית.

 


תעודה


המסיימים את הלימודים בהצלחה זכאים הן לתואר ראשון בניהול מערכות בריאות והן לתעודת התמחות במסלול גרונטולוגיה. התעודות מוענקות מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

אפשר להתחיל תואר בכלכלה ומנעס ולעבור לכלכלה וחשבונאות
ספיר
ללא תגובה
אפשר להתחיל ללמוד עבודה סוציאלית בסמסטר אביב?
טהר
ללא תגובה
קבלה להוראת אנגלית או פסיכולוגיה
עדן
1 תגובות
קורס תיעוד סיפור חיים באינטרנט
שרה וטורי
1 תגובות
קשר בין מכללת השכל למכללת אריאל
רוית
3 תגובות
לימודי הסבה לעבודה סוציאלית
יעל כהן
1 תגובות
הכנה למבחן ממשלתי בתזונה
עדנאן אשוי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp