קורס בודק שכר במכללה האזורית אשקלון לימודי חוץ

המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

קורס בודק שכר ביחידה ללימודי חוץ - המכללה האזורית אשקלון

 

המסלול אינו פעיל


בודקי שכר אחראיים על ביצוע של בדיקות במקצועות עבודה גדולים, שמטרתן לוודא כי השכר לו זכאים העובדים ותנאי העסקתם מותאמים לדיני העבודה ולדרישות החוק. במסגרת תפקידם הם צריכים לבצע בדיקות תקופתיות, לחקור את תלושי השכר של העובדים, לפקח על השכר באופן שוטף ולערוך ביקורות נוספות. כמו כן, עליהם להפגין ידע בדיני עבודה, במערכות שכר ובכללי אתיקה מקצועיים.


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון מתקיים קורס בודקי שכר שבו יכולים עובדים בתחום הפיננסי והמשפטי לרכוש כלים עדכניים ומתקדמים בתחום השכר. הקורס פותח דלת להשתלבות בתחום ניהול ופיקוח השכר בשלל סוגי חברות וארגונים במשק והוא מכין את משתתפיו למבחנים הנדרשים לקבלת הסמכת בודקי השכר.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס זה לומדים בהרחבה על תהליכי עבודה מקצועיים שנדרשים מבודקי שכר בשוק העבודה. הם מתוודעים לכלים לתשאול ולחקירה, לשיטות בדיקה ופיקוח על שכר וכן לדרכים להכנה של דוחות לבדיקת שכר. כמו כן, הם סוקרים את החקיקה העדכנית בתחום העבודה והשכר, בוחנים את דיני העבודה ואת ההיבטים באתיקה מקצועית שנדרשים מן הבודקים. נוסף על כך, הם מעמיקים בתחום הביטוח הלאומי ודיני מס הכנסה כפי שאלה באים לידי ביטוי בשכר עובדים.


מתכונת הלימוד


היקף הקורס משתנה בהתאם לרקע המקצועי הקודם שברשות המשתתפים. עבור רואי חשבון הוא נפרש כל פני כ - 48 שעות, יועצי מס לומדים במסלול שהיקפו כ - 86 שעות לימוד. עורכי דין, מבקרי פנים, כלכלנים וחשבי שכר נדרשים למסלול של כ - 150 שעות.


במהלך הקורס המשתתפים משלבים בין לימוד עיוני לבין תרגולים פרקטיים של תהליכי הבדיקה לשכר. הם מתנסים בתרגולים בתחומים כגון חשבות שכר מתקדמת, הוראות חוקרי העבודה, מערכות שכר מתקדמות ואתיקה מקצועית. התרגולים הללו יכולים לסייע למשתתפים לרכוש ניסיון מקצועי ולהכיר מקרוב את הכלים המקצועיים להם נדרשים בודקי שכר.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס כוללים גם את התחומים הבאים:

 

 • יסודות בביקורת
 • תמחיר כוח אדם
 • אתיקה מקצועית
 • הנהלת חשבונות
 • דוחות לבדיקת שכר
 • בדיקה, ביקורת ופיקוח
 • דיני עבודה וחוקי עבודה   
 • ביטוח לאומי
 • שוק העבודה
 • ביטוח פנסיוני
 • מערכות השכר
 • דיני מס הכנסה   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ במכללה האזורית אשקלון עורכת קורסים מקצועיים לתעודה במגוון של תחומים, בהם גם בתחומי הכלכלה, החשבונאות והניהול. בין המסלולים הללו אפשר למנות קורס להכשרת מנהלים ויזמים, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים, קורס ביטוח פנסיוני, קורס ייעוץ עסקי, קורס יועצי מס ומסלולים נוספים.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לעוסקים במקצועות השכר, שברצונם לקדם עצמם מבחינה מקצועית. יכולים ללמוד בתכנית רואי חשבון, עורכי דין, יועצי מס, מבקרי פנים וכלכלנים מנוסים. על בעלי המקצוע להיות בעלי וותק מקצועי של 18 חודשים ומעלה. רואי חשבון צריכים להיות בעלי וותק של 12 חודשים לפחות.


כל המועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית נדרשים לעבור ראיון בפני וועדת קבלה, שבה עליהם להציג אישורים על השכלתם, להעיד על הניסיון המקצועי הרלבנטי ולהציג אישורים על הוותק המקצועי שברשותם. דרישות הוועדה משתנות בהתאם לרקע של המועמדים.


חשבי שכר נדרשים לתעודת גמר מקצועית מטעם האגף להכשרה או מטעם לשכת רואי החשבון. רואי חשבון יכולים להתקבל לאחר אישור של וועדה כי עסקו בראיית חשבון או בחשבות בהיקף העבודה הנדרש, של 12 חודשים לפחות. יועצי מס וכלכלנים המעוניינים להתקבל לתכנית צריכים אישור מטעם וועדה כי עסקו במסגרת תפקידם בתחומי דיני העבודה ושכר העבודה בהיקף הנדרש.


תעודה


כדי לקבל את דיפלומת בודק השכר, על המשתתפים לעבור מספר בחינות פנימיות בנושאים הנלמדים, וכן לעבור מבחני גמר חיצוניים. מבחני הגמר כוללים מבחן עיוני בתורת המקצוע ומבחן מעשי, שבו מנתחים אירועים מייצגים שבהם עוסקים בודקי שכר, כגון תשאול עובדים, הכנת דוחות ובדיקות של חוזי עבודה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

Whatsapp Whatsapp