מכינה אוניברסיטאית באוניברסיטת אריאל בשומרון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת אריאל

אהבת? שתף ב:

מכינה אוניברסיטאית - אוניברסיטת אריאל בשומרון


רוצים להתקבל לאוניברסיטה?


הקבלה ללימודים באוניברסיטה היא שאיפה של לא מעט אנשים, שמעוניינים לרכוש כישורים, ידע וכלים לקידום מקצועי ולהשתלבות בענפים מבוקשים במשק. מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה למסלולי לימוד יכולים לקחת חלק במכינות שבאות לסייע להם להשלים את הפערים ולרכוש ידע חשוב.


באוניברסיטת אריאל בשומרון אפשר ללמוד במכינה אוניברסיטאית, מכינה זו מציעה לבוגרים תעודה אשר משמשת חלופה לתעודת הבגרות ומאפשרת להעלות את סיכויי הקבלה ללימודים אקדמיים במגוון המסלולים של האוניברסיטה. דרך המכינה ניתן להכיר נושאים אקדמיים חשובים שיכולים לפתוח דלת להמשך הלימודים.


תכנית הלימודים


המכינה האוניברסיטאית של אוניברסיטת אריאל בשומרון מתקיימת בשני מסלולים:

 

  • מכינה למדעים: מכינה זו מיועדת לסטודנטים שברצונם להשתלב בלימודים בתחומי ההנדסה ובמדעי הטבע. מקצועות הלימוד: מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית, כתיבה מדעית.

 

  • מכינה למדעי החברה: מכינה זו מתאימה למעוניינים להתקבל ללימודים בתחומי מדעי החברה באוניברסיטה. מקצועות הלימוד: מתמטיקה, אנגלית, מדעי החברה, כתיבה מדעית, מבוא ללימודי ארץ ישראל.


מתכונת הלימוד


מסלול מכינה שנתית זה נפרש על פני פרק זמן של כ - 9 חודשים והוא כולל שני סמסטרים רצופים. המכינה נפתחת בשני מחזורים מידי שנה, בחודש נובמבר ובחודשים אפריל או מאי.הסטודנטים במכינה יכולים לקבל מלגות לימוד עד גובה של 100 אחוזים משכר הלימוד וכן להיות זכאים לדמי קיום, בהתאם לקריטריונים שמציב מוסד הלימוד.

 


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת אריאל בשומרון מפעילה את המכינה הקדם אקדמית, שהיא בין המכינות הוותיקות בארץ. המכינה באה לסייע לתלמידיה לשפר את הסיכויים לקבלה למסלולי לימוד מגוונים, היא מופעלת על ידי צוות מנוסה שמעניק לתלמידים ייעוץ לימודי, הכוון מקצועי ויחס אישי. המכינה הקדם אקדמית מוכרת ומפוקחת על ידי גופים ציבוריים כגון האגודה לקידום החינוך של משרד החינוך והקרן לקליטת חיילים משוחררים של משרד הביטחון. בין מסלולי המכינה שמתקיימים באוניברסיטת אריאל נכללים מכינה 30+, מכינה ייעודית למדעי החברה וניהול מערכות בריאות ומכינה ייעודית להנדסה ולמדעי הטבע.


באוניברסיטהת אריאל בשומרון ישנם מגוון רחב של חוגי לימוד, בתחומי ההנדסה, מדעי החברה, מדעי הרוח, מדעי הטבע ומדעי הבריאות וניתן ללמוד בה לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. מוסד הלימוד שואף לקדם את ערכי המצוינות המחקרית והאקדמית וכן היבטים של מעורבות חברתית וקהילתית.


תנאי קבלה


מכינה זו מיועדת למועמדים ללימודים אקדמיים שאין ברשותם זכאות לתעודת בגרות מלאה או חסרי תעודת בגרות, אשר מעוניינים ללמוד לתואר ראשון בחוגים השונים של אוניברסיטת אריאל בשומרון. במסגרת תנאי הקבלה למכינה זו, עליהם להציג ציון במבחן מימ"ד או ציון בפסיכומטרי.


תעודה


סטודנטים שמשלימים בהצלחה את המכינה האוניברסיטאית ועומדים בכל הדרישות במהלכה זכאים לקבל תעודת סיום מכינה, שניתנת על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון. תעודת זו מהווה חלופה לתעודת הבגרות לצורכי קבלה ללימודים אקדמיים בחוגים השונים באוניברסיטה.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

קבלת ספרים למכינה קדם אקדמאית
בן
1 תגובות
עוד אפשר להירשם להנדסת תעשייה וניהול באוקטובר?
לין
1 תגובות
מכינה בפיזיקה - מבחן ללא קורס
נועם
1 תגובות
לאיזה תחומים אפשר להתקבל בלי פסיכומטרי?
אורלי
1 תגובות
התחשבות בקורסים של האוניברסיטה הפתוחה
דניאל
1 תגובות
קבלה להנדסת תעשייה וניהול
נאגי אמארה
1 תגובות
קורסי רשות לשנה א בסיעוד
דוד
1 תגובות
האם יש קורס פראמדיקים יג יד?
Tali
ללא תגובה
ראיון קבלה להסבה לעבודה סוציאלית
אריאלה
1 תגובות
קבלה לפיזיותרפיה על סמך ממוצע בגרות
לינוי
1 תגובות
דרישות קבלה למדעי המחשב באוניברסיטה
מטילד אנטון
1 תגובות
מסלול הארבע שנתי לרפואה
חי'ה
3 תגובות
קבלה ללימודי רפואה באוניברסיטה
דגנית רובין
1 תגובות
מכינה מקוצרת במדעים מדויקים
דב גיטרמן
1 תגובות
לימודי רפואה בהפרדה לנשים
רחלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם