לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אותות באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת אריאל

אהבת? שתף ב:

לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בעיבוד אותות באוניברסיטת אריאל בשומרון


הטכנולוגיה שמאחורי הקול והתמונה


התפתחות הטכנולוגיה הגבירה עמה את הצורך בטכנולוגיות לעיבוד אות. ממחשבים, דרך מערכות רדיו ועד לחיישנים מתקדמים, בכולם יש צורך לדגום ולעבד אותות על ידי מעגלים חשמליים ואלקטרוניים. מהנדסים משתמשים במידע המופק מהאותות כדי לקבל החלטות טכנולוגיות חשובות בתעשיות השונות, למשל בתחום התקשורת, בתעשייה הביטחונית ואף בעולם הרפואה לצורך הצלת חיי אדם.


כחלק מלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת אריאל ניתן ללמוד במסלול לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אותות. תכנית זו מקנה לתלמידיה כלים טכנולוגיים מתקדמים בתחום האותות, שיכולים לסייע לבוגרים להשתלב בשלל משרות פיתוח ותכנון בתעשייה.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות זו בלימודי הנדסת חשמל לומדים על שלל שיטות לזיהוי, לבקרה ולניתוח של אותות. כמו כן, הם דנים בטכנולוגיות לתקשורת ספרתית ובמודמים, ובגישות שונות לעיבוד תמונות ואותות. נוסף על כך הם בוחנים את ההתפתחויות האחרונות בעולם הנדסת האלקטרוניקה ובענף עיבוד האותות ולומדים על הפיתוחים החדשניים בתחום זה.


מתכונת הלימוד


התכנית לעיבוד אותות היא אחד ממסלולי ההתמחות שמוצעים לסטודנטים ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. הסטודנטים נדרשים לבחור בהתמחות נוספת (וללמוד בסך הכל בשתי התמחויות). אורכם הכולל של הלימודים הוא ארבע שנים.


במסגרת ההתמחות לומדים במבחר קורסי חובה ובחירה ולוקחים חלק במעבדות בהן מכירים ציוד וטכניקות בתחום האלקטרוניקה והחשמל. בשנת הלימודים הרביעית עורכים גם פרויקט גמר שנערך בשילוב עם מהנדסים וגורמים בתעשייה.


נושאי הלימוד

 

  • אותות אקראיים ורעש
  • בקרה ספרתית
  • עיבוד אותות ספרתי DSP
  • טכניקות שערוך
  • תקשורת ספרתית ומודמים
  • ראייה ממוחשבת
  • צילום חישובי ועיבוד תמונה
  • עיבוד אותות מתקדם    
  • בקרה מסתגלת וזיהוי אותות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בין תחומי ההתמחות הנוספים בהם אפשר לבחור במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטה, אפשר למנות הנדסת חשמל ומחשבים, הנדסת חשמל ובקרה, הנדסת חשמל ותקשורת, הנדסת חשמל ואלקטרואופטיקה, הנדסת חשמל ומיקרו גלים RF, הנדסת חשמל והנדסה רפואית והנדסת חשמל בתכנית זרם חזק. הפקולטה להנדסה של מוסד זה עורכת גם לימודי הנדסת כימיה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסה אזרחית והנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה להנדסת חשמל, יש צורך בציון התאמה של לפחות 590, עליהם להציג ציון 87 ומעלה בבגרויות וציון פסיכומטרי 600 לפחות. יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 או ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה; בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 או ברמת 5 יחידות בציון 65 לפחות; ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון של לפחות 70.


בעלי ממוצע בגרות של 97 ומעלה יכולים להתקבל גם בלי פסיכומטרי, אם ברשותם 8 יחידות ריאליות בבגרות ומתוכן 4 יחידות במתמטיקה. האוניברסיטה מקבלת גם בוגרי לימודי הנדסאים שלהם ממוצע של 83 ומעלה, בכפוף למעבר מכינות השלמה בפיזיקה ומתמטיקה. כדי לקבל את תנאי הקבלה המדויקים ביותר יש לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


לבוגרים ניתן תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה B.Sc. על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

קבלת ספרים למכינה קדם אקדמאית
בן
1 תגובות
עוד אפשר להירשם להנדסת תעשייה וניהול באוקטובר?
לין
1 תגובות
מכינה בפיזיקה - מבחן ללא קורס
נועם
1 תגובות
לאיזה תחומים אפשר להתקבל בלי פסיכומטרי?
אורלי
1 תגובות
התחשבות בקורסים של האוניברסיטה הפתוחה
דניאל
1 תגובות
קבלה להנדסת תעשייה וניהול
נאגי אמארה
1 תגובות
קורסי רשות לשנה א בסיעוד
דוד
1 תגובות
האם יש קורס פראמדיקים יג יד?
Tali
ללא תגובה
ראיון קבלה להסבה לעבודה סוציאלית
אריאלה
1 תגובות
קבלה לפיזיותרפיה על סמך ממוצע בגרות
לינוי
1 תגובות
דרישות קבלה למדעי המחשב באוניברסיטה
מטילד אנטון
1 תגובות
מסלול הארבע שנתי לרפואה
חי'ה
3 תגובות
קבלה ללימודי רפואה באוניברסיטה
דגנית רובין
1 תגובות
מכינה מקוצרת במדעים מדויקים
דב גיטרמן
1 תגובות
לימודי רפואה בהפרדה לנשים
רחלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם