רוצה פרטים על לימודי הנדסת חשמל ועיבוד אותות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בעיבוד אותות מתקדם

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסת חשמל ועיבוד אותות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת אלקטרוניקה ועיבוד אותות - לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות בעיבוד אות ותמונה


מפענחים את המסר


גם אם אנו לא מודעים לכך, אנחנו מוקפים באותות ללא הרף. הם יכולים להגיע ממגוון של מקורות, כמו תמונה, קרינה, קול, רדאר ואותות ביולוגיים כמו הפעילות החשמלית של הלב האנושי. תחום המחקר של עיבוד וניתוח האותות ודרכי ההעברה שלהן הוא בין התחומים הנחקרים בהנדסה והוא מתפתח בצורה ניכרת בשנים האחרונות.


מהנדסים משתמשים בשלל טכנולוגיות כדי לקרוא, לפענח ולהציג את האותות השונים, כגון מיקרו מעבדים, מעגלים חשמליים ואלקטרוניים ומערכות אנלוגיות. דרך תהליכים אלה הם יכולים לפתח פתרונות חדשניים לתעשיות כמו תקשורת, מוזיקה, רפואה, הייטק וביטחון.


התכנית ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אות נלמדת כמסלול התמחות בלימודי ההנדסה, לעיתים בתוך לימודי הנדסת חשמל ולפעמים בלימודי הנדסת אלקטרוניקה. לפעמים ההתמחות נקראת גם עיבוד אות ותמונה. במסגרת הלימודים בתכנית זו הסטודנטים נחשפים למגוון רחב של טכנולוגיות ושיטות הנדסיות, שמאפשרות להם לצבור כלים חשובים להשתלבותם בתעשייה.


למי מיועדים הלימודים


ההתמחות בעיבוד אותות מתאימה למי שמעוניינים להשתלב בתפקידי פיתוח ומחקר עיבוד האותות בתעשיות האלקטרוניקה, החשמל והטכנולוגיה בתעשייה. מסלול זה מעניק כלים שיכולים לסייע למהנדסים לפנות לאפיקים שונים במגזר הפרטי והציבורי, בחברות ובמיזמים שעוסקים בפיתוח מבוסס על עיבוד אות.


תכנית הלימודים


במהלך ההתמחות הסטודנטים לומדים על מגוון רחב של סוגי אותות ועל המאפיינים שלהם, אלה כוללים אותות קול, אותות ביולוגיים, אותות וידאו ואותות תקשורת ורדיו. בהמשך הם לומדים על גישות לזיהויים של האותות, לניתוח הנתונים ולטיפול יעיל במידע המתקבל לצורכים שונים בתעשייה. כך הם דנים בשלל שיטות ספרתיות לקידוד, שידור והצגה של המידע.


מתכונת הלימוד


זוהי כאמור התמחות בה ניתן לבחור במהלך לימודי ההנדסה, בדרך כלל בוחרים בהתמחות בתום השנה השנייה. לפעמים יש צורך לבחור בעוד התמחות נוספת. לימודי ההנדסה נמשכים ארבע שנים. חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים לבחור בין לימודי בוקר לתכנית לימודי ערב בהנדסה שמתאימה לאנשים עובדים.


הלימודים כוללים שיעורי חובה ובחירה עיוניים וגם שיעורים מעשיים ומעבדות מגוונות בהם מתנסים בשימוש בטכנולוגיות ופלטפורמות לעיבוד אות. בשנה האחרונה ללימודים עורכים פרויקט גמר שבו מיישמים את כל העקרונות ההנדסיים הנלמדים, לרוב הפרויקט מתקיים בשיתוף של חברות בתעשייה.


נושאי הלימוד

 

 • עיבוד אותות DSP
 • עיבוד וניתוח תמונות
 • עקרונות בזיהוי דיבור
 • עיבוד אותות ביולוגיים
 • ניתוח סטטיסטי של מידע
 • מודמים ותקשורת ספרתית
 • אלגוריתמים ועיבוד שפות טבעיות    
 • תורת המידע
 • למידת מכונות
 • בקרה מסתגלת
 • טכניקות שערוך
 • ראיה ממוחשבת
 • עיבוד בזמן אמת    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה להנדסת אלקטרוניקה משתנים בין המוסדות. ברובם המועמדים צריכים להיות בעלי בגרות מלאה בממוצע של 70 - 80 לפחות. יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות בציון גבוה, בגרות באנגלית ברמה של 4 או 5 יחידות וכן בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד. כמו כן, יש צורך בציון בפסיכומטרי כאשר בדרך כלל שמים דגש גם על הציון בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. מרבית המוסדות מחייבים את מי שלא עומדים ברף במתמטיקה ובפיזיקה להשתתף במכינות או קורסי השלמה לפני תחילת הלימודים.


תעודה


הסטודנטים מקבלים תואר ראשון בוגר בהנדסת B.Sc. בתום הלימודים. חלק מהמוסדות מעניקים תואר ראשון B.Sc. בהנדסת חשמל, אחרים בהנדסת אלקטרוניקה או הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. יש לציין כי לא כל המוסדות מציינים את תחום ההתמחות על גבי התואר.


מוסדות

 

 • המרכז האקדמי רופין (עמק חפר): המרכז האקדמי רופין מציע מגוון של אשכולות התמחות בלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה נוסף על ההתמחות בעיבוד אות ותמונה, אלה כוללות הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות תקשורת, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מערכות רפואיות והנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מחשבים. ניתן ללמוד במסגרת לימודי בוקר או לימודי ערב שכוללים סמסטרים בקיץ. עוד מציע המרכז לימודי הנדסת מחשבים ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.

 

 • המכללה האקדמית אפקה (תל אביב): באפקה מתקיימת התמחות בעיבוד אות מתקדם במסגרת לימודי הנדסת חשמל. התמחויות נוספות בלימודים אלה כוללות לימודי הנדסת חשמל בהתמחות מחשבים, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות הספק ואנרגיה, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות תורת התקשורת ולימודי הנדסת חשמל בהתמחות עיבוד תמונה ווידאו. כמו כן, ניתן ללמוד לימודי הנדסה מכנית, לימודי הנדסת תעשייה וניהול ולימודי הנדסת תוכנה.

 

 • עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה (ירושלים): בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה מציעים תכנית לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות עיבוד אותות ותמונה DSP. ניתן גם להתמחות בתקשורת אלקטרונית במסגרת הלימודים.

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: בלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטה הסטודנטים צריכים לבחור בשני מסלולי התמחות. המסלולים כוללים תקשורת, בקרה, מחשבים, אלקטרואופטיקה, גלי רדיו ומיקרו והנדסה רפואית. בפקולטה להנדסה יש מחלקות נוספות, כגון לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסה כימית, לימודי הנדסה אזרחית ולימודי הנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה.

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): במסגרת לימודי הנדסת החשמל בבר אילן אפשר ללמוד בהתמחות בעיבוד אותות או בהתמחויות נוספות כגון לימודי הנדסת חשמל בהתמחות תקשורת, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות ביו הנדסה, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות אלקטרואופטיקה או בתכניות משולבות ללימודי הנדסת חשמל ופיזיקה ולימודי הנדסת חשמל ומתמטיקה.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסת חשמל ועיבוד אותות?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסת חשמל ועיבוד אותות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי הנדסת חשמל ועיבוד אותות
Whatsapp Whatsapp