רוצה פרטים על לימודי בריאות הציבור?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי בריאות הציבור לתואר ראשון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי בריאות הציבור? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בבריאות הציבור B.A. - לימודי בריאות הציבור

 

מערכת הבריאות עוסקת לא רק בטיפול במצבי מחלה, אלא גם במניעת מחלות ובקידום מודעות לחיים בריאים. אסטרטגיות אלה נועדו בעיקר לסייע להעלאת איכות החיים של אזרחי המדינה, בהארכת תוחלת החיים ובמניעה של תחלואה המונית. זהו תחום שמשלב בין העולם המדעי והרפואי לבין הבנה של צרכים אנושיים וחברתיים ספציפיים לקהילה ולפרטים המרכיבים אותה. תחום בריאות הציבור מתמקד באותן אסטרטגיות לקידום הבריאות בחברה. מומחים בבריאות הציבור פועלים בעיקר מול אנשים בריאים ולא בהכרח מול חולים. הם מזהים גורמי סיכון ומתכננים מדיניות ויוזמות לצמצום התחלואה ולמניעה של גורמי הסיכון. כמו כן, הם עוסקים בחינוך והגברת המודעות להימנעות מגורמים מסכנים ומעודדים דפוסים בריאים יותר כגון פעילות גופנית, תזונה נבונה ועוד. העלייה בתוחלת החיים מגבירה את המחקר בתחום וגם את הפעילות בשטח והדרישה למומחים שבקיאים בענף זה הולכת ועולה.


לימודי בריאות הציבור לתואר ראשון מסייעים לסטודנטים להכיר מקרוב את מערכת הבריאות ולקבל כלים מגוונים להתמודדות עם מצבים בריאותיים באותה מערכת. עובדי בריאות הציבור פועלים היום ברשויות מקומיות, בבתי חולים וקופות חולים וכן בארגונים פרטיים ומסייעים לתכנן מדיניות שנוגעת לשמירה על בריאותן של שלל אוכלוסיות ולקידום בריאות בקהילה.


הלימודים מתאימים למעוניינים להשתלב במערכת הבריאות בתפקידים שיש להם השפעה על בריאותם של אנשים ועל איכות החיים שלהם. כמו כן, הלימודים יכולים להתאים גם למי שכבר עובדים בפועל במערכת הבריאות וברצונם לפתח ולשדרג את הידע המקצועי שברשותם, כדי לקדם את הקריירה ולהגדיל את תרומתם בארגונים ובמוסדות שבהם הם פועלים כיום.

 

תכנית הלימודים


מטרתם המרכזית של לימודי בריאות הציבור היא להקנות לסטודנטים ידע נרחב וכלים פרקטיים להובלת תהליכים בתחום שירותי הבריאות וקידום הבריאות. הם מתוודעים לשיטות מחקר ולתחומים שונים במדעי הבריאות, הרפואה ומדעי החיים. כמו כן, הם מכירים את מבנה מערכת הבריאות וסוקרים סוגים שונים של שירותים ומוסדות הפועלים במערכת הבריאות הישראלית וכן במערכות ברחבי העולם לרבות מסגרות טיפוליות, גופים מניעתיים שעוסקים במניעה ובלימת מחלות וגופים חינוכיים וחברתיים שעוסקים בעיקר בחינוך לבריאות ובקידום המודעות לחיים בריאים.


בתחילתה של התכנית הסטודנטים מתוודעים למושגים במדעים ולסוגיות רפואיות, חברתיות, אתיות ומדעיות של מערכת הבריאות. הם לומדים על כלים חשובים לקידום בריאות בקרב שלל אוכלוסיות וקבוצות גיל, לרבות דרכים לעידוד פעילות גופנית ותזונה בריאה. כמו כן, נלמדים תהליכי פיתוח של תכניות לקידום הבריאות בקהילה ולהערכתן האיכות והיעילות שלהן בשטח. הם מתוודעים לצורכים הייחודיים למגוון של אוכלוסיות ולאפשרויות לסיוע בקידום בריאותן ובהעלאת איכות החיים שלהן.


בשנים מתקדמות יותר הסטודנטים מעמיקים גם בתחומי משאבי האנוש במערכת הבריאות ובוחנים אסטרטגיות לשיפור וקידום השירות לציבור בתחומי הרפואה והבריאות. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות ניהוליות שנחוצות לניהול של פרויקטים ותהליכים בתחום הבריאות ולניהול ארגונים ומוסדות בענף.

 

מתכונת הלימוד


תואר ראשון בבריאות הציבור נמשך בדרך כלל כשלוש שנים. הלימודים משלבים קורסים עיוניים והרצאות פרונטליות עם שיעורים מעשיים שבהם מכירים מקרוב את תהליכי העבודה בתחום בריאות הציבור. הסטודנטים מתנסים בעבודה במעבדות ולוקחים חלק בסימולציות ותרגולים מגוונים שדרכם הם נחשפים בפועל לסוגיות שונות המעסיקות עובדים בתחום בריאות הציבור.


בשנת הלימודים האחרונה הסטודנטים משתתפים גם בהתנסות מעשית בבריאות הציבור שמתקיימת במגוון רחב של מוסדות וארגונים במערכת הבריאות ובקהילה. הסטאז' מלווה גם בהכנת פרויקט יישומי שבו מסכמים את הידע הנלמד ומנתחים תהליכים וגישות בתחום בריאות הציבור מתוך הניסיון הפרקטי בשטח. הכלים והמיומנויות המתורגלים במסגרת הסטאז' יכולים לסייע לסטודנטים בהמשך דרכם בעת ההשתלבות בתעשייה.


לימודי מנהל מערכות בריאות


תחום נוסף שעוסק בפעילות מערכת שירותי הרפואה היום הוא מינהל מערכות בריאות. לימודי מנהל מערכות הבריאות מתמקדים בפן הניהולי של המערכות הללו והם מכשירים בכירים להשתלבות בשלל סוגי מוסדות וגופים כגון קופות חולים, בתי חולים, מרפאות ומעבדות מחקר. בהשוואה ללימודי בריאות הציבור, תכנית זו שמה דגש רב יותר על הפן הניהולי ואיננה בהכרח עוסקת בפיתוח והערכה של תכנות לקידום בריאות, הנלמדות בלימודי בריאות הציבור.


כדי לסייע לסטודנטים לרכוש את הידע הניהולי המתאים לענפי הבריאות הלימודים כוללים מגוון של נושאים כלכליים, תפעוליים וחוקיים שרלבנטיים למנהלים בתעשייה זו במסגרת ניהול שירותי בריאות. בדומה ללימודי בריאות הציבור, אורכם של הלימודים בתכנית זו הוא לרוב כשלוש שנים.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה ללימודי בריאות הציבור מתבססת במרבית המקרים על שקלול הציונים בבגרויות ובפסיכומטרי, הקרוי ציון התאמה. המועמדים נדרשים בדרך כלל לציון של כ - 500 בפסיכומטרי אולם רף הציונים משתנה ממוסד למוסד ומשנה לשנה. כמו כן, עליהם להציג ציון גבוה בבגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות לימוד וציון בבחינת סיווג באנגלית. נדרש גם ציון בבגרות במתמטיקה ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד. במקרים מסוימים ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי, כאשר ממוצע הבגרות גבוה במיוחד. לעיתים מתקיימים גם ראיונות אישיים במוסדות הלימוד לצורך הערכה של מידת ההתאמה של המועמדים לתכנית.


חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת ולכן מומלץ לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד לצורך קבלת המידע המדויק בנוגע לתנאי קבלה ללימודים.


תעודה


סטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל החובות הנדרשים במהלך הלימודים מקבלים תואר ראשון BA בבריאות הציבור שניתן מטעם המוסדות המלמדים.

 

בריאות הציבור עבודה - תואר ראשון בבריאות הציבור אפשרויות תעסוקה


עם סיום לימודיהם נפתחות בפני בוגרי התכנית מגוון של אפשרויות תעסוקה במערכת הבריאות ובאפיקים נוספים. בין היתר הם יכולים להשתלב במוסדות וארגונים בתחום הבריאות כגון במשרד הבריאות, בקופות חולים, בחברות תרופות ומזון, וכן בתפקידים שונים ברשויות המקומיות ובשירות בריאות הציבור. כמו כן, קיימים שלל גופי מחקר ומעבדות לפיתוח תרופות ומזון שבהם נדרש ידע בבריאות הציבור. אחד האפיקים שבהם משתלבים הבוגרים היא בצוותים ופרויקטים שמתמקדים בהערכה של שירותי בריאות קיימים או בפיתוח תכניות התערבות וטיפול חדשות שמותאמות לצורכי הציבור.


בוגרים שמעוניינים להמשיך לקדם את הידע שברשותם יכולים להמשיך לתואר שני בבריאות הציבור. מסלול זה ללימודים מתקדמים מאפשר להעמיק את הידע והכלים המחקריים. מסלולים מחקריים עם תזה מאפשרים גם להמשיך לתואר שלישי בבריאות הציבור לצורך פיתוח קריירה אקדמית. כמו כן, באפשרותם לפנות לתואר שני בענפים משיקים בתחומי הבריאות והמדעים שגם הם פותחים אפיקים לקריירה ולמחקר.


מכללות לימודי בריאות הציבור


המכללה האקדמית אשקלון - במכללה האקדמית אשקלון מתקיימים כיום לימודי בריאות הציבור לתואר ראשון במסלול שהיקפו שלוש שנים. מטרתו המרכזית של המסלול היא להעניק לסטודנטים את הידע והכלים הנדרשים להשתלבות במערכת הבריאות, בתעשייה ובעולם הארגוני בתפקידים שנוגעים לקידום בריאות בקרב שלל אוכלוסיות. סגל המרצים בתכנית כולל מגוון של מומחים בתחומים כגון רפואה, בריאות, תזונה וסוציולוגיה. המכללה מציעה עוד תכניות לימודים, בין המסלולים לתואר ראשון המתקיימים בה נכללים סיעוד, תזונה, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, כלכלה וניהול ועוד מבחר חוגים.


אתם ודאי מעוניינים לדעת היכן עוד אפשר ללמוד תכנית זו, מתי נערך בקרוב יום פתוח ומה עלותם של הלימודים. נציגי השירות האישי שלנו כאן עם תשובה לכל שאלה. אנו ממליצים לכם להסתייע חינם בשירות האישי ולחסוך לעצמכם כסף וזמן יקר.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי בריאות הציבור?

רוצה לדעת יותר על לימודי בריאות הציבור?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי בריאות הציבור
התאמה לתפקיד רופא/ה
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: רפואה
התקבלו 465 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp