קורס יחסי ציבור דיגיטליים ביחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ

קורס יחסי ציבור דיגיטליים ביחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה


ארגונים גדולים זקוקים לאנשי יחסי ציבור, המעבירים מידע לעיתונאים, מנהלים משברי יח"צ ואחראים על חלק מהפרסום של פעילות הארגון. עם ההתפתחויות הטכנולוגיות של ימינו, נדרשת בקיאות טכנולוגית כדי לקדם קריירה בתחומי יחסי הציבור, הדוברות והפרסום. ניתן להשתמש במדיות החברתיות והדיגיטליות השונות לצרכי פרסום, אך כדי לעשות זאת בצורה אפקטיבית יש להבין את העקרונות של בניית קמפיין יחסי ציבור, וכן עבודה עם העיתונות שעברה תהליכי שינוי עם הדיגיטליזציה והצמיחה של עיתונות באינטרנט.


כדי להבין את העולם המורכב של יחסי ציבור ולהתמחות בהיבטיו הדיגיטליים, אפשר לרכוש את המיומנויות והידע הנדרשים במוסדות לימוד שונים שבמסגרתם מוצעות הכשרות מקצועיות וקורסים. קורס יחסי ציבור דיגיטליים ביחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה מאפשר לסטודנטים להתנסות מעשית בתרגולים ובבחינת מקרים מהשטח תוך כדי הלמידה.


תכנית הלימודים


התכנים הנלמדים במסגרת הקורס כוללים את הידע התיאורטי הנדרש, תוך דגש על יישומו בפועל. הסטודנטים רוכשים היכרות עם מפת עולם התקשורת הישראלי, ולומדים את הבסיס של תחומי הפרסום, היח"צ, התקשורת השיווקית והדוברות, תוך בחינת נקודות ההצטלבות ביניהם. בקורס זה, הסטודנטים מנתחים את ההיבטים השונים של העבודה והקשר עם גורמים בעיתונות. חלק מהקורס מוקדש גם ללמידה כיצד בונים תכנית תקשורתית אסטרטגית וקמפיין יחסי ציבור. נושאים נוספים שנסקרים בקורס הם מיתוג, סוגים שונים של יחסי ציבור בדגש על יחסי ציבור דיגיטליים, ועוד.

 


מתכונת הלימודים


במסגרת הקורס, שאורכו הוא 60 שעות לימוד אקדמיות, צוות המרצים שם דגש על יישום של הנלמד בהרצאות ועל תרגול מעשי. עבודת הגמר אותה נדרשים להגיש הסטודנטים מתבססת על בחירת גוף או ארגון וכתיבת תכנית יחסי ציבור מתאימה על פי חומרי הלימוד.


הקורס מתקיים במתכונת המתאימה לשילוב עם עבודה וחיי משפחה, כאשר המפגשים נערכים פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים.


נושאי הלימוד


הסטודנטים רוכשים במסגרת הקורס ידע מקיף במגוון של נושאים, ביניהם:

 

 

 • דוברות
 • סוגי יחסי ציבור
 • תקשורת שיווקית
 • עבודה עם עיתונאים
 • יחסי ציבור דיגיטליים
 • בניית קמפיין יחסי ציבור
 • מהו מיתוג ודרכים לביצועו
 • מפת התקשורת הישראלית
 • התמודדות עם משברי יחסי ציבור
 • כיצד לבנות תכניות תקשורתיות אסטרטגיות
 • ועוד


על מוסד הלימודים


היחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה הוקמה לפני יותר מ - 40 שנה, ובמסגרתה פועלות מגמות המיועדות להרחבת אפשרויות התעסוקה והעשרת הידע של המשתתפים בהם. בין המגמות ניתן למנות תקשורת ועיתונאות, פיתוח ארגוני, ניהול ופיתוח מנהלים, אנגלית, אימון, ועוד. כמו כן מוצעים קורסים במסגרת תכניות הלימוד בנושאים כמו כתיבה יוצרת, עריכת לשון, גישור והפקת אירועים.


קהל היעד של הקורסים וההכשרות המקצועיות השונות מגוון, וכולל אנשי מקצוע ומנהלים שמעוניינים להעמיק את ידיעותיהם בנושאים נבחרים, סטודנטים ואקדמאים שרוצים לרכוש כלים בתחומים נוספים.


תנאי קבלה


הקורס מיועד עבור מי שמעוניינים לפתח קריירה בתחום יחסי הציבור, כמו גם בענפי הדוברות, התקשורת, הפרסום והשיווק השונים. התכנים הנלמדים בקורס יכולים גם לסייע לבעלי עסקים קטנים ועצמאיים שרוצים ללמוד כיצד לנהל בעצמם את יחסי הציבור ואת השיווק הדיגיטלי של העסק במדיות החברתיות והדיגיטליות.


תעודה


כדי לעמוד בדרישות הקורס, יש למלא את חובת הנוכחות וכן להשתתף באופן פעיל בשיעורים. נוסף על כך, המשתתפים נדרשים להגיש עבודות והמטלות השונות.


המסיימים את הקורס בהצלחה זכאים לתעודת סיום קורס יחסי ציבור דיגיטליים, הניתנת מטעם היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה.


אפשרויות תעסוקה


מתאפשר למסיימי לימודי יחסי ציבור דיגיטליים להשתלב כאנשי יחסי ציבור במספר רב של משרדי יחסי ציבור ודוברות רבים בארץ. ניתן גם לייעץ לעסקים קטנים ובינוניים שרוצים להגדיל את מאגר הלקוחות שלהם.


נוסף על כך, קיים מגוון של תפקידים נוספים שבעלי השכלה ביחסי ציבור יכולים לעסוק בהם: בענפי התקשורת והעיתונות, במשרות דוברים, קופירייטרים וכותבי תוכן, אנשי סושיאל (מדיות חברתיות), כמו גם בתפקידים בתחומי הפרסום והשיווק.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ

ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ

קורס מנהלת אדמניסטרטיבית
חולוד סריה
1 תגובות
קורס דולה
אוני' חיפה - חוץ
ללא תגובה
מידע על קורס הפקת אירועים
סאגדה
ללא תגובה
קורס דולה באוניברסיטת חיפה
רחל
ללא תגובה
קורס ייעוץ ארגוני - מתי מתחיל?
אינה שמש
1 תגובות
מועדי לימודי תעודה בעריכת לשון
יהודית לפידות-ברמן
2 תגובות
לימודי חוץ קורס כתיבה יוצרת
הגר כהנא
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp