קורס ניהול לשכה בהתמחות משאבי אנוש באוניברסיטת חיפה - יחידת לימודי חוץ ולימודי המשך

שירות אישי - צור קשר
קורס ניהול לשכה בהתמחות משאבי אנוש באוניברסיטת חיפה - יחידת לימודי חוץ ולימודי המשך

קורס ניהול לשכה עם התמחות במשאבי אנוש ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ באוניברסיטת חיפה


משכללים את תחום ניהול הלשכה


תחום ניהול הלשכה קיבל לאחרונה תפנית משמעותית בהגדרתו ובתחומי האחריות שכרוכים בו. אם בעבר התפקיד נגע בעיקר למענה לטלפונים, לקביעה של פגישות עסקיות ולמשימות אדמיניסטרטיביות נוספות, היום הוא הפך לתפקיד ניהולי בכיר לכל דבר. במסגרת מגמה זו גם תחומי האחריות של מנהלי הלשכה התרחבו, וכך הם אחראיים על מגוון של תחומים בארגון והם משמשים בו דמות מפתח. כך הם נדרשים להתמודד עם אתגרים לא מעטים בתחומים שונים ובעיקרם בעולם משאבי האנוש, בין אם בגיוס והשמה של עובדים חדשים ובין אם בטיפול בעניינים שונים שעולים בצוות הארגון.


המשאב האנושי מהווה אחת התשומות המשמעותיות ביותר בסביבת הארגון וכך שואפים להכשיר מנהלי לשכה מיומנים שיכולים לסייע לקדם את ההיבט החשוב הזה בחברה. ביחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה אפשר ללמוד בקורס ניהול לשכה עם התמחות במשאבי אנוש. תכנית ייחודית זו מאפשרת לשלב את תחום ניהול הלשכה עם מיומנויות פרקטיות במשאבי אנוש בסביבה הארגונית.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס מקבלים התלמידים כלים וידע בתחומי ניהול המשרד ומשאבי האנוש. הם מתוודעים לסוגיות משפטיות, כספיות וארגוניות שחשובות לתפקידם של מנהלי לשכה. כמו כן, הם משפרים את המיומנויות האישיות ואת כישורי התקשורת הארגונית שלהם, את היכולת להתמודד עם קונפליקטים בסביבת הארגון ומגבשים יכולות להוביל עבודת צוות יעילה במשרד. כמו כן, הם מתוודעים לכלים טכנולוגיים וממוחשבים שונים שיכולים לסייע לארגון המידע והמשימות בסביבה המשרדית.

 


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 160 שעות הוראה. המפגשים בקורס מתקיימים פעם בשבוע, בשעת אחר הצהריים וכך מתאימים לאנשים עובדים. הקורס משלב סימולציות של התפקיד וכן סדנה מעשית בה התלמידים יכולים לפתח מיומנויות ויכולות בין אישיות שחשובות לתפקיד מנהלי הלשכה.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במהלך הקורס:

 

  • ארגון מידע משרדי
  • בנקאות ומנהל כספים
  • תכנון לטווח קצר וארוך
  • לוח גאנט וניהול פגישות
  • הצעות מחיר וניהול רכש    
  • ניהול זמן
  • עבודת צוות
  • תעדוף משימות
  • תקשורת ארגונית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ באוניברסיטת חיפה עורכת קורסים ותכניות הכשרה מקצועית שמטרתן לסייע לאקדמאים ולעובדים במשק לשדרג את הקריירה ולהתקדם מבחינה תעסוקתית. התכניות נוגעות לתחומים שונים ומגוונים ובהם פיתוח ארגוני, אימון ופיתוח מנהלים והתכנים בהם מותאמים להתפתחויות עכשוויות במשק. בין הקורסים בתחומי הניהול והעסקים שמציעה היחידה אפשר למנות קורס הכשרת דירקטורים, קורס מנהל עסקים לתעודה, קורס ניהול שירותי בריאות, קורס ביקורת פנים וקורס ייעוץ ארגוני.


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל מועמדים בעלי השכלה תיכונית מלאה, שבידיהם תעודת בגרות. ישנה עדיפות לבעלי ניסיון בתחום ניהול הלשכה.


תעודה


היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ - אוניברסיטת חיפה מעניקה לבוגרי הקורס שעומדים בהצלחה בכל החובות שתי תעודות גמר, האמת לניהול לשכה והשנייה להתמחות במשאבי אנוש.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ