קורסי ניהול באוניברסיטת חיפה - היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך

שירות אישי - צור קשר
קורסי ניהול באוניברסיטת חיפה - היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך

קורסי ניהול ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה - הכשרות מנהלים


כלים למנהיגות


עובדים רבים בארגונים, במגזר הציבורי והפרטי כאחד, מחפשים כלים להתפתח ולהגיע לדרגות ניהוליות. תפקידי ניהול דורשים מן המנהלים אחריות רבה מאוד וגילוי של גמישות, יצירתיות ונחישות בדרך להשגת היעדים. אחת הדרכים לצבור ידע וכלים כדי להגיע לכיסא המנהל היא דרך הכשרות ניהוליות שונות, דרכן אפשר להכיר שיטות ומגמות עדכניות במשק.


היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך של אוניברסיטת חיפה מציעה מגוון רחב של קורסי ניהול. תכניות אלה באות להקנות כישורים ניהוליים ויכולות מנהיגות לעובדים במגוון רחב של ענפים ומגזרים. חלק מן הקורסים מתמקדים בפן מסוים של עבודת הניהול, כמו ניהול הון אנושי או שירותי בריאות. תכניות הלימודים משלבות בהן תכנים מעשיים ותרגולים שונים שמטרתם לעזור למשתתפים לחזק את הידע הניהולי ובעזרתו לקדם את הקריירה.

 


קורס ביקורת פנים


קורס מבקרים פנימיים ביחידה ללימודי חוץ מכשיר את תלמידיו לתפקידי ביקורת במגזר העסקי והציבורי ובמהלכו לומדים על סוגיות שונות בחוק, על שיטות סטטיסטיות ועל טכנולוגיות ומערכות מידע בהן משתמשים מבקרים. היקף הקורס כ - 710 שעות לימוד הכוללות גם ביצוע פרויקט גמר. הדיפלומה המוענקת מוכרת על ידי לשכת המבקרים הפנימיים הישראלית.


קורס הכנה למבחני ביקורת פנים CIA


היחידה מציעה קורס הכנה למבחנים לביקורת פנים CIA, שמספק הכנה לחלקים 1 עד 3 של המבחנים הבין לאומיים. תכנית זו מיועדת לבוגרי קורס ביקורת פנימית במוסד הלימוד או תכניות דומות וכן למבקרי פנים מנוסים ורואי חשבון. לאורך ההכשרה מכירים שיטות לייעול ההתנהלות השוטפת ולניהול מוצלח של סיכונים. הקורס, שמתקיים בשעות הערב, כולל כ - 124 שעות.

 

קורס הכשרת דירקטורים


קורס דירקטורים מעניק כלים מקצועיים בתחום המשפטים והכלכלי שנוגעים לתפקיד הדירקטוריון ולהתנהלותו מול מנכ"לים ומנהלים. לאורך הקורס נלמדות סוגיות כמו ניתוח דוחות כספיים, פיתוח תאגידים וחקיקה בתחום הדירקטורים. בקורס כ - 60 שעות והוא נערך בשעות הערב, כך שהוא מתאים לאנשים עובדים.


קורס ניהול עסקי


במהלך קורס מנהל עסקים לתעודה לומדים כיצד לגבש תפיסה ניהולית שמביאה בחשבון את מכלול הגורמים בסביבת העבודה. המשתתפים עוסקים בסוגיות בבנקאות, בשיווק, במכירות וביזמות וגם מתוודעים לטכנולוגיות אינטרנט שיכולות לסייע למנהלים. המסלול מקיף כ - 120 שעות והוא משלב סדנאות עסקיות לניתוח אירועים.


קורס פיתוח מנהלים


הקורס לפיתוח מנהלים מעניק למועמדים לניהול כלים המאפשרים להם לקדם את הקריירה. המסלול מתאים גם למנהלים מנוסים יותר שמחפשים לרענן את הכלים שבידיהם. לאורך התכנית מכירים שיטות לפיתוח של ארגונים ומגבשים עקרונות ניהוליים שמותאמים לטובת החברה. הקורס כולל התנסות מעשית ומשלב תרגולים של שיטות הניהול. הוא נמשך כ - 80 שעות לימוד.


קורס ניהול משאבי אנוש


המשתתפים בקורס ניהול משאבי אנוש לומדים על היבטים פסיכולוגיים, כלכליים ומשפטיים של ניהול ההון האנושי בארגונים. הם רוכשים מיומנויות להנעת עובדים, להתמודדות עם מחלוקות וקונפליקטים ולגישות למיון והערכת עובדים. הקורס נמשך כשנה וכולל 132 שעות לימוד, שיעורים נערכים בערבים.


קורס מנהל שירותי בריאות


במסגרת קורס ניהול שירותי בריאות לומדים המשתפים שיטות לקידום מערכת הרפואה הציבורית והפרטית. הכלים הנלמדים בקורס יכולים לסייע לעובדים ותיקים במערכת הבריאות, כמו מנהלי בתי חולים או מרכזים טיפוליים, לקדם את הקריירה. הקורס יכול להתאים גם למנהלים במגזרים אחרים שרוצים לבצע הסבה לתחום שירותי הבריאות. תכנית זו כוללת כ - 400 שעות, ניתן לבחור בין קורס בוקר שאורכו שנה וחצי לבין קורס ערב באורך של שנתיים.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ