קורס ייעוץ ארגוני לבעלי תואר שני באוניברסיטת חיפה - יחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס ייעוץ ארגוני לבעלי תואר שני באוניברסיטת חיפה - יחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ

קורס ייעוץ ארגוני לבוגרי תואר שני ללימודי תעודה ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ באוניברסיטת חיפה


כלים מתקדמים ליועצים


ההתנהלות של ארגונים מבחינה כלכלית, שיווקית ומקצועית היא מורכבת ורבת רבדים. בין אם מדובר בתאגיד ענק או בעסק קטן, תמיד ישנם יעדים ומטרות שיש לעמוד בהם ואתגרים שיש להתגבר עליהם בדרך למטרה. לא תמיד העניינים מתנהלים על מי מנוחות ובמקרים כאלה, יכולים מנהלים להיעזר ביועצים ארגוניים. יועצים אלה יכולים לאבחן את הבעיות בארגון ולהמליץ על דרכים לשינוי שיכולות לסייע למנהלים ולחברה כולה להגיע יחד להתנהלות יעילה יותר.


היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך של אוניברסיטת חיפה עורכת קורס ייעוץ ארגוני, שמותאם במיוחד לאקדמאים בעלי תואר שני בתחומים ניהוליים וייעוציים או לבעלי ניסיון בתחום. מטרת תכנית לימודי התעודה היא להכשיר יועצים ברמה גבוהה כדי שיוכלו לשמש סוכני שינוי חיצוניים ופנימיים במערכות ארגוניות, תוך מחויבות חברתית ואתית וראייה של המערכת והתהליכים בה. כמו כן, הקורס בא לסייע למשתתפיו לגבש תפיסה ייעוצית מקצועית ולפתח מיומנויות התערבות אישית, ארגונית וקבוצתית.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מכירים את המערכת הארגונית, מתוודעים למודלים ניהוליים של ארגונים מובילים במשק ובוחנים שיטות לבנייה של אסטרטגיה ותרבות ארגונית. בהמשך, הם לומדים על תהליכי אבחון וניהול תהליכי שינוי ובמקביל מפתחים מיומנויות מנהיגות. כמו כן, הם בונים מיומנויות התערבות ייעוצית ברמה האישית, הבין אישית, הקבוצתית והמערכתית כדי לעודד עבודת צוות בארגון. לבסוף, הם עוסקים בסוגים של אתגרים ודילמות בהם נתקלים יועצים, ובדרכים לבדיקת יעילות תהליך הייעוץ.


מתכונת הלימוד


מסלול זה כולל ארבעה סמסטרים והיקפו כ - 500 שעות לימוד. שיעורים מתקיימים אחת לשבוע, אחר הצהריים ובערב. מתוך שעות הקורס, כ - 150 שעות מוקדשות לביצוע של פרקטיקום בייעוץ. התנסות זו מתבצעת בארגונים תוך הדרכה של יועצים בכירים. בסיומו יש להגיש עבודת גמר אישית בה מתנחים את התופעות בארגונים. שיטת הלימוד בקורס היא של הקבוצה כ"ארגון לומד", כלומר שילוב בין התיאוריה הנלמדת למציאות בשטח דרך למידה חווייתית אישית וקבוצתית, סיורים לימודיים ומפגשים עם יועצים ומנהלים.

 


נושאי הלימוד

 

 • קואצ'ינג וייעוץ אישי
 • אסטרטגיה ארגונית
 • תרבות ארגונית וערכים
 • תיאוריות בהתנהגות ארגונית
 • מדידה והערכה של אפקטיביות
 • ארגונים מצטיינים ומודלים ניהוליים    
 • אבחון ארגוני
 • ניהול ומנהיגות
 • טיפול בהתנגדויות
 • פיתוח עבודת צוות
 • ניהול תהליכי שינוי    
 • ועוד


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תואר שני בענפי מדעי החברה, הניהול וההתנהגות, כגון תואר שני בפסיכולוגיה, תואר שני בסוציולוגיה, תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בעבודה סוציאלית ותואר שני בחינוך. במקרים מסוימים יכולים להתקבל גם בעלי תארים אקדמאיים מתחומים קרובים נוספים שיש להם ניסיון בתחום. כל המועמדים מוזמנים לראיון שמתקיים בפני וועדת קבלה.

 


תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס מקבלים תעודת גמר שמוענקת על ידי היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ באוניברסיטת חיפה. דיפלומה זו מוכרת למילוי של חלק מן הדרישות להסמכה של איפ"א - הארגון לפיתוח ארגוני בישראל.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ