קורס אפיון חוויית משתמש באוניברסיטת חיפה - היחידה ללימודי חוץ והמשך

שירות אישי - צור קשר
קורס אפיון חוויית משתמש באוניברסיטת חיפה - היחידה ללימודי חוץ והמשך

קורס מאפייני חוויית משתמש ביחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה


לתכנן את ממשקי העתיד


מבירור פעולות בחשבון הבנק, דרך טעינת כרטיס לתחבורה הציבורית ועד לשימוש באפליקציות ניווט כדי להתמצא בכביש, פעולות חיוניות רבות בחיי היום יום מתבצעות במרחב הדיגיטלי. כדי להפוך את המידע המקוון הזה לנגיש ונוח לשימוש, מושם היום דגש רב על תחום אפיון חווית המשתמש. זהו תחום שמתמקד בקשר שמקיים המשתמש עם המוצר. מאפייני חוויית משתמש בודקים מגוון של היבטים כגון זמני ותדירות השימוש, צורכים בשימוש וכן הרקע האישי של המשתמשים ועל סמך כל אלה ואחרים מתאימים את הממשק אל הצרכנים.


מתחילים בתחום חוויית המשתמש שמעוניינים להכיר שיטות חדשניות יכולים ללמוד בקורס מאפייני חוויית משתמש שנערך כחלק מהתכנית ללימודי UX של היחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה. במהלך מסלול זה מכירים שלל תחומי אפיון מבוקשים בתעשייה, התכנית מתמקדת בהקניית ידע מדעי ומעשי כאחד שחיוני למאפייני חוויית משתמש בשוק הדינמי של היום. הכלים הנרכשים בקורס יכולים לסייע לבוגריו להשתמש במגוון של משרות בתעשייה. הקורס מתקיים בתל אביב.

 


תכנית הלימודים


הקורס חושף את המשתתפים לשלל כלים מתקדמים בתחום אפיון חוויית המשתמש. הם מתחילים ולומדים על תהליכי החשיבה שמאחורי תכנון חוויית המשתמש, לומדים על גורמים שמשפיעים עם צרכנים בעידן מרובה מסכים ובוחנים את תפקידיהם של המאפיינים בתעשייה תוך שהם מתמקדים בגישה ששמה את המשתמשים במרכז.


לאחר מכן, הם לומדים על תחום הפסיכולוגיה הקוגניטיבית ודנים בדרכים בהן אנשים קולטים ומעבדים מידע ופועלים בהתאם למידע זה בסביבות דיגיטליות ושאינן דיגיטליות. הם מעמיקים בתהליכי עיבוד המידע ובסוגיות בתפישה, זיכרון והסקנה של מסקנות. כמו כן, הם דנים בחלקן של רגשות בחוויה של משתמשים בממשקים שונים ועוסקים במרכיב האנושי באינטראקציה שבין אנשים ומחשבים.

 

נוסף על כך, מתקיים פרק מחקר שבו נלמדים היבטים במחקר שוק ובחקר מתחרים. המשתתפים לומדים כיצד לנהל ראיונות ולבנות שאלונים ולבצע מבדקי שמישות. כמו כן, הם לומדים לנתח נתונים ולחלץ מן הנתונים את המידע שנחוץ לצורך עריכת אפיון אפקטיבי.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 150 שעות אקדמיות והוא מחולק ל - 30 מפגשים. השיעורים נערכים אחת לשבוע. 70 שעות מסך השעות בקורס מוקדשות לסדנאות שונות שבהן המשתתפים מתנסים בפועל בתרגול מיומנויות אפיון חוויית המשתמש הנלמדות.


סגל הוראה


צוות המרצים בתכנית כולל מומחים מעולם חוויית המשתמש, שפועלים בארץ ובחו"ל בשלל פרויקטים ובעלי ניסיון גם בהכשרת אנשי חוויית משתמשת במסגרות לימוד שונות. ביניהם נכללים: מאפיין חווית משתמש מנוסה בתחום הסטארטאפ; ארט דירקטור בעל ניסיון של עשרות שנים שהקים צוות חוויית משתמש בחברה גדולה; פסיכולוג קוגניטיבי העוסק בתחום הנדסת גורמי האנוש שחוקר תהליכי עיצוב מכווני משתמש; דוקטור מומחה לארגונומיה והנדסת אנוש בעל ניסיון של עשרות שנים בפיתוח מוצרים ומערכות; ומרצים נוספים.


על מוסד הלימוד


בתכנית ללימודי UX של היחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה מתקיים מסלול נוסף - מסלול מומחי חוויית משתמש UX Architect, שמיועד לבעלי ניסיון בתחום שברצונם להכיר לעומק מערכות ותהליכים מורכבים. ביחידה ללימודי חוץ נערכות עוד שלל הכשרות ללימודי תעודה בתחומים כגון ניהול, הנחייה, ייעוץ וביקורת פנים. בין הקורסים הללו נכללים קורס מנהל עסקים לתעודה, קורס הנחית קבוצות, קורס אימון, קורס ייעוץ ארגוני וקורס ניהול שירותי בריאות. הקורסים הנלמדים ביחידה מתמקדים בפיתוח של מיומנויות וכישורים שחשובים להצלחתם של עובדים בשוק של היום.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל עובדים מתחילים בתחום חוויית המשתמש וכן עובדים מנוסים יותר בענף שמעוניינים להרחיב את ידיעתם בתחום האפיון. לפרטים מלאים לגבי תנאי קבלה לתכנית מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד.

 


תעודה


תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה מוענקת למשתתפים שמשלימים את התכנית בהצלחה.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ