קורס שיווק מבוסס ניתוח נתונים ביחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
קורס שיווק מבוסס ניתוח נתונים ביחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה

קורס שיווק מבוסס ניתוח נתונים MDA - Marketing Data ביחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה


כיום האמצעים הטכנולוגיים שברשותנו משתכללים ללא הפסקה ומאפשרים איסוף חסר תקדים של ידע ונתונים. הפיתוחים הטכנולוגיים האלו מחוללים מהפכה בתקשורת, בכלכלה ובחברה בכלל, ובתחום השיווק והפרסום בפרט. ענף זה בעל חשיבות גדולה בצמיחה של חברות וארגונים ובהצלחתם העסקית, וכיום הוא עובר אבולוציה מהירה והופך להיות מותאם אישית; הכלים הטכנולוגיים מאפשרים להתאים את הפרסום ברשתות החברתיות באופן אישי למשתמשים, לפי צרכיהם הספציפיים.


האתגר המרכזי שאיתן מתמודדות חברות הוא איסוף וניתוח נכון של המידע על הצרכנים והביקושים בשוק, כדי לתכנן בהתאמה את התכניות השיווקיות של מוצריהן. זאת בייחוד לאור ה - big data, מידע בהיקפים עצומים שמגיע ממספר רב של מקורות. מנהלי מוצר, יזמים, יועצים ואנשי עסקים שרוצים לדעת כיצד להתמודד עם האתגרים שמציב עידן הידע וכן לנצל את ההזדמנויות שהוא מביא עמו, יכולים ללמוד בקורס שיווק מבוסס ניתוח נתונים, המוצע ביחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה.


תכנית הלימודים


הנושאים הנלמדים במסגרת הלימודים מתוכננים כך שהסטודנטים רוכשים את הכלים המקצועיים והבקיאות הטכנולוגית הנדרשים לשם ביצוע מדעי ומדויק של ניתוח הנתונים. הם לומדים כיצד לאסוף מידע ממקורות משניים ולנתח אותו, ומקבלים את תשתית הידע הדרושה לביצוע והבנה של מחקרי שוק ומחקרים על צרכי הלקוח. כמו כן, הסטודנטים בוחנים שגיאות שנפוצות במחקרים שיווקיים, כמו גם ניתוח של תוצאות קמפיינים והצגת תוצאות המחקר. נוסף על כך, חלק חשוב מהקורס מוקדש גם להיכרות עם מחקר איכותני וכן עם מחקר כמותי.

 


מתכונת הלימודים


אורך הקורס הוא 60 שעות לימוד, כאשר השיעורים נערכים פעם בשבוע. בלימודים שמים דגש על החיבור בין העיוני למעשי וכוללים הן הרצאות פרונטליות על תכני הלימוד העיוניים, והן תרגולים בכיתה וניתוח של מקרי בוחן מהמציאות על מנת להכין לקראת השתתפות בשוק העבודה.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • הגדרת שיטת המחקר
 • איסוף נתונים וניתוחם
 • היכרות עם מחקרי שוק
 • כיצד חוקרים צרכי לקוח
 • דרכים שונות לפילוח שוק
 • הצגה של תוצאות המחקר
 • שגיאות נפוצות במחקר שיווקי
 • ניתוח התוצאות של קמפיינים
 • מאפיינים של מחקר איכותני וכמותי
 • ועוד


על מוסד הלימודים

 

היחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה קיימת כבר יותר מ - 40 שנים, ומוצעים בה מבחר של קורסים והכשרות מקצועיות, המתאימים לקבוצות אוכלוסייה מגוונות. המשתתפים במסלולי הלימוד ביחידה מגיעים מרקעים שונים, וביניהם אנשי עסקים, מנהלים, עורכי דין, עובדי רשויות מקומיות, מורים ומורות, ועוד. חלק מהקורסים מיועדים להסבה מקצועית ופתיחת אפשרויות חדשות לקריירה, וחלקם להעשרה והרחבת ידיעותיהם של המשתתפים. מסלולי הלימוד מוצעים בשלל תחומים, כגון תקשורת ועיתונאות, פיתוח ארגוני, פיננסים ושוק ההון, השפה האנגלית, אימון וקואצ'ינג, ועוד.

 

מתכונות הלימוד בקורסים השונים מותאמות לשילוב עם עבודה וחיי משפחה, והמפגשים מתקיימים לרוב בשעות הערב. הקורסים נערכים בקמפוס אוניברסיטת חיפה במסגרתה פועלת היחידה.

 

תנאי קבלה

 

הקורס מיועד עבור בעלי תפקידים ניהוליים שמעוניינים בגיבוש אסטרטגיה שיווקית ומנהלי מוצר שרוצים להתמקצע וללמוד עוד על כלי מחקר פשוטים. הוא מיועד גם ליזמים, אנשי עסקים ויועצים מתחומים שונים שברצונם לפתוח לעצמם אפיקים חדשים. כמו כן, יכולים ללמוד בקורס גם עובדי ארגונים וחברות שמטרתם להתקדם בענפי שיווק המוצר. 

 

 • מגיעים מעולם ההייטק ורוצים להתמקצע בתחום מדעי הנתונים? קראו עוד על קורס מדען נתונים

 

תעודה


על מנת לסיים את הקורס בהצלחה, על הסטודנטים להשתתף באופן פעיל בהרצאות ובשיעורים, וגם להגיש את המטלות ואת התרגילים שניתנות במסגרת הלימודים. לעומדים בדרישות בהצלחה מוענקת תעודת סיום קורס שיווק מבוסס נתונים, שניתנת מטעם היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ באוניברסיטת חיפה.


אפשרויות תעסוקה


הידע אותו רוכשים המשתתפים בקורס יכול לשמש עובדים שרוצים להתקדם לתפקיד מנהלי מוצר בארגונים בהם הם פועלים. הכשרה מקצועית זו יכולה לפתוח דלתות ליועצים שרוצים להתמקצע בתחום חדש ומבוקש, כמו גם לאנשי מקצוע מתחומי הפרסום השונים. נוסף על כך, יזמים ועצמאיים שרוצים להרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם יכולים להיעזר בכלים המחקריים והשיווקיים אותם מפתחים במסגרת הקורס.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ