רוצה פרטים על קורס דאטה אנליסט?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס אנליסט שיווק ודיגיטל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס דאטה אנליסט? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אנליסט נתונים - קורס Data Analysis


הטכנולוגיה שמאחורי הנתונים העסקיים


כמויות המידע שעוברות מדי יום בעולם הארגוני הן בסדר גודל שלא נראה כמותו מעולם. מפוסטים ברשתות החברתיות, דרך דפוסי התנהגות של גולשים וצרכנים ועד למידע ממשלתי ורפואי, מיליארדי פיסות מידע יכולות ללמד אותנו על מגמות בשוק ועל דרכים בהן ארגונים יכולים להתנהל באופן יעיל יותר. כדי לעמוד בקצב המהיר של השוק, חשוב כי חברות ידעו לנתח את המידע הרב והמורכב הזה ולהספיק מתוכו תובנות עסקיות יעילות שמתאימות למטרות העל שלהן. האינפורמציה הזו יכולה להוות כלי חשוב בדרך לפריצה, לחדשנות ולצמיחה דרך קבלה של החלטות נבונות ואפקטיביות.


צורכים אלה של המשק הביאו לאחרונה להתגבשותו של תפקיד חדש יחסית, שידוע בשם אנליסט נתונים (באנגלית Data Analyst). זהו ענף אשר משלב בין תחומים כגון ביג דאטה ובינה עסקית (BI) לבין תחומי השיווק והחשיבה האסטרטגית, באופן שמותאם לאופי הדינמי במיוחד של השוק של היום, שבו כדי להצליח יש לשלב בין מיומנויות טכנולוגיות ועסקיות.


הדאטה אנליסט אחראי על איסוף של המידע העסקי שמגיע מהאפיקים השונים, בנייה של מערכות טכנולוגיות לניתוח שלו וכן קבלה של מסקנות תפעוליות ושיווקיות מתוך המידע הזה. תהליכי העיבוד והניתוח שללו יכולים לאתר כשלים בתפקוד הקיים ולסייע בבניה של דרכים יעילות ומתקדמות יותר לפעולה בהמשך. כדי להגיע להחלטות היעילות ביותר, על הדאטה אנליסט לדעת לשאול את השאלות הנכונות ולבחון את דרכי הפעולה האפקטיביות ביותר דרך הנתונים שנאספים בארגון. לשם כך, עליו להבין הן בתחום התוכנה והמחשוב והן לשלוט באסטרטגיות שיווקיות, ניהוליות ופיננסיות ולדעת ליישם את כל אלה באופן שמותאם לצורכים ולמטרות של החברה.


תחום הדאטה נחשב לבין הצומחים והמבוקשים בעולם ההייטק והאינטרנט ובמשק באופן כללי, עקב העלייה החדה והדרמטית בכמויות הנתונים העסקיים. כך יש דרישה מרובה לעובדים שמתמחים בעולם ה - Data Analysis, שיכולים לסייע לארגונים לנווט בים המידע ולדלות מתוכו את המתכון להצלחה. הכשרות וקורסים בתחום אינם מיועדים רק למגיעים מעולם ההייטק והתוכנה, אלא גם למי שבאים מענפי העסקים והשיווק, שמחפשים לעשות צעד קדימה ולרכוש את הידע הטכנולוגי להשתלבות בענף המבוקש והנחוץ של היום.


למי מיועדים הלימודים


מסלול זה מתאים לבעלי רקע כמותי וטכנולוגי שיש להם רקע בניתוח נתונים סטטיסטיים ובעבודה בסביבת דאטה. הוא מיועד ברוב המקרים לאקדמאים מענפים כגון כלכלה, מתמטיקה, חשבונאות, סטטיסטיקה, הנדסת תעשייה וניהול ומדעי המחשב וכן למגיעים עם ניסיון אקדמי ומקצועי בעולמות השיווק והניהול וכן לעוסקים בתחומים כשוק ההון והייעוץ האסטרטגי והעסקי. לעיתים ניתן יתרון למועמדים בעלי ניסיון משמעותי בזירת ההייטק, אך רקע זה אינו חובה בכל תכניות ההכשרה.


חלק מן התכניות מיועדות למי שעוסקים בענפי הבינה העסקית (BI) וניהול מסדי הנתונים שמעוניינים לצבור כלים נוספים כדי להתקדם בעולם ההייטק והדאטה. בעוד קורסים נוספים מתאימים גם למי שמגיעים עם רקע עסקי משמעותי ומעוניינים להשתלב בתחום אנליזת הנתונים לראשונה.

 
תכנית הלימודים


מסלול זה מקיף את הכלים הנדרשים מאנליסט נתונים והוא משלב בין ידע טכנולוגי לבין כישורים מעולם העסקים. התלמידים לומדים על תחום הביג דאטה והנתונים העסקיים ובוחנים שיטות לאיסוף יעיל של נתונים ולעיבודם. לאחר מכן, הם דנים בניתוח ביצועים של קמפיינים פרסומיים לצורך חיזוי של מגמות עתידיות וטרנדים מרכזיים ולבנייה של תהליכים עסקיים עבור חברות. לשם כך הם מכירים כלים דיגיטליים כגון גוגל אנליטיקס ושפות תוכנה כגון פייתון, שפת R ו - SQL. הם מעמיקים גם בשיטות לבנייה של מסדי נתונים מתקדמים ולניהול המידע שנאסף בהם למטרת קבלת החלטת יעילה ומושכלת.


מתכונת הלימוד


היקפם של הקורסים משתנה ממוסד אחד לאחר, בדרך כלל הוא נפרש על פני פרק זמן שבין שלושה חודשים לשנה אחת. השיעורים מתקיימים לרוב בשעות הערב או אחר הצהריים, כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים.


מסלולי הלימוד שואפים להעניק למשתתפים סל כלים פרקטי להשתלבות בתפקידי אנליסט נתונים וכך הם משלבים לימוד עיוני עם תרגולים פרקטיים שמדמים מצבים מן התעשייה. המשתתפים גם נדרשים בדרך כלל לבצע פרויקט גמר יישומי שבו הם מנתחים נתונים עסקיים ושיווקיים ומגיעים למסקנות אסטרטגיות מתוכם.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים שנלמדים במסגרת הקורס אפשר למצוא את הנושאים הבאים:

 

 • מיפוי קהלי היעד
 • שפת פייתון ולמידת מכונה
 • ויזואליזציית נתונים
 • טיוב ואחסון נתונים גולמיים
 • פיתוח מוצר LEAN
 • בניית מצגות לסיכום נתונים
 • שיווק מבוסס DATA
 • סקריפטים למניפולציית מידע
 • אופטימיזציה מבוססת נתונים    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעט בין מוסדות הלימוד, אך ברובם יש צורך להחזיק בידע וניסיון קודם בתחום הטכנולוגי והאנליטי. רוב מוסדות הלימוד דורשים מן המועמדים להיות בעלי תואר אקדמי ראשון לפחות בתחומים שיש להם זיקה לעולם הטכנולוגיה והמידע, כגון לימודי כלכלה, לימודי סטטיסטיקה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי מדעי המחשב, לימודי מנהל עסקים ולימודי שוק ההון לתואר ראשון. חלק מן המוסדות מקבלים גם בוגרי לימודי שיווק ולימודי פסיכולוגיה שיש להם רקע מקצועי מתאים בתחום הדאטה.


כמו כן, יכולים להתקבל לקורסים בעלי ניסיון מקצועי בתחומים כגון ייעוץ אסטרטגי, ייעוץ שיווקי, ייעוץ השקעות, ניהול שיווק דיגיטלי וניהול תקשורת שיווקית, העוסקים כאנליסטים פיננסיים בחברות. במסגרת תנאי הקבלה, על המועמדים לשלוט גם ביישומים טכנולוגיים כגון אקסל, פאוור פוינט ותוכנות אופיס נוספות, כמו כן עליהם להיות בעלי שליטה טובה בשפה האנגלית.

 


תעודה ואפשרויות תעסוקה


למשתתפים אשר עומדים בכל החובות בקורס בהצלחה ניתנת תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. בדרך כלל, יש צורך לעמוד בחובות הנוכחות ולהשלים מספר מטלות וכן להגיש פרויקט גמר יישומי כדי לקבל את הדיפלומה בתום הקורס.


לבוגרי ההכשרה יש שלל אפשרויות תעסוקה לבחור מביניהן. הם יכולים להשתלב בארגונים בתחום ההייטק ובמגזר העסקי בתפקידי דאטה אנליסט, שיש להם ביקוש רב. לאחר צבירת ניסיון בתפקידם ולימוד בקורסים נוספים בהמשך הדרך, הם יכולים לצמוח בארגון ולהתקדם לתפקידים כגון מנהלי שיווק, אנליסטים בכירים ומנהלי בסיסי נתונים (DBA). בתחום הבינה העסקית BI יש דרישה רבה לבעלי הכשרה בתחום אנליזת הנתונים, שכן הענף מתבסס פחות על אנשי IT ותוכנה כדי להגיע למטרות ולקדם את האסטרטגיה העסקית.

 

שכר דאטה אנליסט נע בטווח רחב למדי, בתלות בתחום ההתמחות ובמקום העבודה. העובדים יכולים להגיע לרמות שכר גבוהות למדי לאחר מספר שנות ניסיון בתפקיד.

 


מוסדות

 

 • ג'ון ברייס הדרכה (תל אביב): בשלוחת תל אביב של ג'ון ברייס הדרכה ניתן ללמוד בקורס Data Analyst Expert - ניתוח ויזואליזציית נתונים. בקורס זה יכולים עובדי הייטק בעלי זיקה לתחום הנתונים לקבל כלים לתפקיד מבוקש. היקף ההכשרה הוא כ - 220 שעות אקדמיות ו - 70 שעות לעבודה עצמאית.

 

 • מכללת מדיאטק ג'ון ברייס (חיפה): במוסד לימוד זה מוצע קורס Data Analyst, בו הסטודנטים לומדים במשך 220 שעות לימוד אקדמיות, וכן 70 שעות במסגרתן הם עורכים תרגול והתנסות מעשית.

 

 • ג'ון ברייס ירושלים: מתקיים קורס Data analyst ניתוח וויזואליזציית נתונים שבו ניתן ללמוד גם במתכונת אונליין מקוונת.

 

 • המכללה לניו מדיה (תל אביב): במכללה לניו מדיה מציעים קורס אנליסט שיווק - Marketing Data Analytics. מסלול זה מציע למשתתפיו להכיר תהליכים עסקיים וטכנולוגיות נתונים מתקדמות שניתן ליישם בתהליכים אסטרטגיים בזירת הדיגיטל והשיווק. מסלול זה כולל לימוד של סוגיות בתחומים כגון ניתוח נתונים, בניית תשתיות לאיסוף דאטה ושימוש בכלים דיגיטליים לניתוח נתונים אלה. מסלול זה מוכר למימוש פיקדון לחיילים משוחררים. הוא נפרש על פני 160 שעות אקדמיות ומחולק ל - 30 מפגשים. בשיעורים משלבים פרויקטים מעשיים שונים אותם מציגים בפני סגל המרצים. עוד נלמדים במוסד זה קורסים כגון קורס ניהול קמפיינים PPC וקורס ניהול מדיה חברתית.

 

 • נאיה קולג' (הרצליה ואון ליין): היקפו של קורס Data Analyst Expert של מכללת נאיה קולג' הוא כחצי שנה במתכונת קורס ערב. הוא מאפשר לבעלי תארים בתחומי הכלכלה, המדעים והשיווק לקבל כלים מתחומי ה - BI ולהכיר טכנולוגית לעיבוד של נתונים ולהכנת דוחות מקצועיים ואינטראקטיביים. במכללה זו אפשר ללמוד בקורסים נוספים בתחום המחשבים, בהם קורס מדעני נתונים, קורס בינה עסקית וקורס דבאופס.

 

 • אלביישן אקדמי (תל אביב): זהו מוסד לימוד שמתמקד בתחומי היזמות וההייטק, מתקיימים בו קורסים מגוונים וביניהם קורס דאטה אנליסט. מסלול זה שם לו למטרה להכשיר אנליסטים של נתונים בפרק זמן של כ - 12 שבועות ולהעניק להם כלים להסקת מסקנות יעילות ממאגרי מידע, תוך היכרות עם טכנולוגיות ושפות תוכנה מגוונות שבהן עושים שימוש בתעשייה היום. במוסד הלימוד מתקיימות הכשרות נוספות כגון קורס פיתוח Front End, קורס ניהול מוצר, קורס שיווק דיגיטלי וקורס תכנות ללא מתכנתים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס דאטה אנליסט?

רוצה לדעת יותר על קורס דאטה אנליסט?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס דאטה אנליסט
Whatsapp Whatsapp