רוצה פרטים על שכר Data Analyst?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר דאטה אנליסט

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר Data Analyst? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


משכורות Data Analyst - שכר אנליסט נתונים

 

אנליסט נתונים הפך בעשור האחרון לאחד התפקידים המבוקשים בעולם העסקי, לצד תפקידים נוספים העוסקים במיון וניתוח של דאטה. לבעלי תפקידים אלה חשיבות רבה בפיתוח אסטרטגיה ארגונית, בייעול ההתנהלות הכלכלית והשיווקית ובפיתוח של פתרונות יצירתיים לקבלת החלטות בחברה שבה הם פועלים. חשיבות זו באה לידי ביטוי גם במשכורות העובדים, שבמקרים רבים נמצאות מעל הממוצע במשק (בעיקר לעובדים ותיקים יותר). טווחי השכר של עובדים בתפקידים אלה הם רחבים למדי, הם משתנים בהתאם לסוג החברה, לתחום המומחיות של העובדים, וכן לביצועים ולתפקוד האישי של כל עובד. במגזרים כגון הייטק ודיגיטל, עובדים מצטיינים במיוחד יכולים להגיע לרמות שכר גבוהות במיוחד וכן לקבל הטבות ובונוסים על התפקוד.


על התפקיד


אנליסט נתונים, הידוע גם בשמו באנגלית Data Analyst ובעברית דאטה אנליסט, הוא מומחה העוסק בניתוח נתונים עסקיים ותרגומם למסקנות פרקטיות, שבעזרתן ניתן לזהות מגמות אודות המתרחש בשוק ולערוך תחזיות לקראת מה שעשוי להתרחש בעתיד. אנשי מקצוע אלה מנתחים את המידע העסקי הרב שנמצא ברשות ארגונים, לרוב מידע זה עוסק בצרכנים ובלקוחות, או בתהליכים פיננסיים ושיווקיים הנוגעים לפעילות השוטפת של הארגון. בעלי התפקיד מתחלקים לכמה רמות או סוגים, בהתאם להיקף התפקיד שלהם, חלקם מתמקדים בעיקר בניתוח ועיבוד של הדאטה בעוד אחרים (לרוב עובדים ותיקים ובכירים יותר) יכולים לעסוק גם בפיתוח של מערכות מידע ייעודיות לצורכי הארגון, או בהכשרה וניהול של צוותי עובדים אחרים בענף זה.


במסגרת עבודתם השוטפת, בעלי התפקיד מאתרים מידע משלל מקורות ואוספים אותו במאגרים ייעודיים, לאחר מכן הם עורכים עיבוד וסינון של הנתונים ותוך שימוש בכלים טכנולוגיים וסטטיסטיים מתקדמים מזהים מגמות ודפוסים באותם נתונים ויוצרים דוחות המפרטים את מסקנותיהם. את הדוחות הללו הם מגישים למנהלי החברה ואלה מסייעים לבכירים בתהליכי קבלת ההחלטות או בעת הצגה של יעדים ואסטרטגיה עתידיים.


עובדים אלה פועלים היום במגוון רחב של מגזרים ותעשיות. משום כך, קיימות התמחויות רבות לתפקיד, בהתאם לצורכים של הארגון. בין היתר קיים אנליסט מוצר, הפועל בעיקר בחברות הייטק וסטארט אפים ואחראי על ניתוח של הנתונים הנוגעים לשימוש באותו מוצר כדי לייעל את הפרויקט. בסקטור הפיננסי ניתן למצוא תפקידי Finance Analyst (FA), אשר מפתחים תחזיות אודות הכנסות והוצאות של החברה ומסייעים למחלקות בארגונים להגיע ליעדים כלכליים, עובדים אלה הם לרוב כלכלנים מבחינת הרקע הלימודי והמקצועי. עובדים בתפקיד זה פועלים גם בתחום משאבי האנוש וידועים בשם HR Analyst, הם אחראיים על ניתוח נתוני גיוס של חברות, נתוני משרות בשוק ונתוני תגמול ועלויות. לעיתים הם עוסקים גם בניתוח של תוצאות מבחני האישיות שנערכים למועמדים בתהליך קבלתם לחברה.


רמות שכר ממוצעות בתחום


רמות השכר של עובדים בתחום זה משתנות מחברה לחברה. התגמול תלוי בקריטריונים שונים, כגון סוג הארגון וגודלו, המגזר (פרטי מול ציבורי), היקף המשרה, תחומי האחריות של העובדים ועוד. באופן כללי השכר הממוצע לעובדים בתפקיד זה הוא בין 13,000 – 14,000 שקלים לחודש. השכר הגבוה ביותר הוא בדרך כלל לעובדים בתעשיית ההייטק, אולם גם בענפי השיווק, הפיננסים והקמעונאות המשכורות יכולות להיות גבוהות למדי.


עובדים בתחילת הדרך יכולים להשתכר טווח רחב למדיי, שנע לרוב בין 9,000 – 15,000 שקלים לחודש, בתלות בסוג וגודל הארגון ובסקטור. בתפקידים הללו העובדים הם גם בעלי סמכות מצומצמת יותר. עובדים שצוברים ניסיון וותק, או מגיעים לתפקיד חדש כשבידיהם ניסיון מתאים, יכולים להעלות את המשכורות ולהגיע לרמות שבין 15,000 – 18,000. לאחר מכן העובדים יכולים להתקדם לתפקידים ניהוליים ובכירים יותר, בהם התגמול גבוה משמעותית. בהתמחויות מסוימות, משכורות הבכירים ומנהלי המחלקות יכולות להגיע אף ל – 20,000 שקלים בחודש ואף למעלה מכך.


טבלת שכר


*לתשומת ליבך – רמות השכר עשויות להשתנות מעת לעת

 

תפקיד שכר חודשי 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי 5 שנות ניסיון ומעלה
דאטה אנליסט 11,000 - 13,000 שקלים לחודש 13,000 - 15,000 שקלים לחודש 14,000 - 20,000 שקלים לחודש
אנליסט עסקי (Business Analyst)
8,000 - 9,000 שקלים לחודש 10,000 - 12,000 שקלים לחודש 12,000 - 17,000 שקלים לחודש
אנליסט שיווק דיגיטלי
11,000 - 13,000 שקלים לחודש 13,000 - 16,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש
אנליסט מוצר 15,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 25,000 שקלים לחודש 30,000 - 39,000 שקלים לחודש
מנתח מערכות BI
14,000 - 16,000 שקלים לחודש 16,000 - 18,000 שקלים לחודש 18,000 - 20,000 שקלים לחודש
מדען נתונים (דאטה סיינס) 20,000 - 22,000 שקלים לחודש 22,000 - 30,000 שקלים לחודש 30,000 - 35,000 שקלים לחודש


ביקוש בשוק


בשוק של היום ישנו ביקוש רב לעובדים בתחום זה, לאור העלייה המתמדת בכמויות הנתונים העסקיים שאותם יש צורך לנתח. הביקוש הרב ביותר כיום הוא בענף ההייטק, אולם הביקוש לעובדים בענפים אחרים עולה בהתמדה, כגון בזירה העסקית, בתחום הדיגיטל ובענפי הפיננסים.


בחברות ועסקים רבים היום מעסיקים אנליסטים ומגוון הארגונים ותחומי העיסוק שבהם יכולים העובדים להשתלב הוא רחב למדיי, מהייטק, דרך שירותים וקמעונאות ועד בריאות ומזון. תפקידי העובדים משתנים בהתאם לענף העיסוק שבו הם פועלים, כשלכל חברה דגשים משלה ואסטרטגיות עבודה אחרות, מה שבא לידי ביטוי גם באופי התפקידים ובהיקפם. יש לציין כי חברות שונות עשויות לכנות את התפקידים בשמות מעט שונים, משום כך חשוב לבדוק היטב את תחומי האחריות של המשרות, את הכישורים הנחוצים בהן ואת ענפי ההתמחות הספציפיים של כל חברה.


היום רבים מן האנליסטים עובדים כשכירים ורק מיעוטם עצמאיים. רובם עובדים בחברות גדולות או בינוניות, אך היום אפשר לראות דרישה לעובדים אלה גם בחברות קטנות יותר וכן בסטארט אפים בתחום הטכנולוגי.


הביקוש הרב ביותר לעובדים בענף זה הוא באזור מרכז הארץ, אולם לאחרונה בשל העלייה בפיתוח ההייטק באזורים אחרים בארץ, כגון בנגב ובצפון, הציפייה היא כי הביקוש לעובדים בענף צפוי לעלות גם ביתר אזורי הארץ במסגרת מפעלים, חברות ומוסדות.

 

מה ללמוד כדי לעבוד בתחום


כדי להשתלב בתפקיד זה, ישנה אפשרות להשלים לימודי תעודה או לימודים אקדמיים לתואר. כיום מרבית העוסקים בענף מגיעים אליו עם רקע אקדמי ומקצועי בתחומים חשבונאות, מדעי המחשב וסטטיסטיקה, ברמה של תואר ראשון לפחות, ורק מיעוט מן העוסקים בתחום אינם אקדמאים.


מי שברצונם ללמוד לתואר ראשון בתחום יכולים למצוא לימודים בענף משיק במסגרת תואר ראשון במדעי הנתונים. אפשרות נוספת היא לימודים לתואר ראשון עם התמחות בתחום הדאטה. ניתן למצוא התמחויות מסוג זה במסגרת לימודי מדעי המחשב, לימודי מערכות מידע, לימודי כלכלה, לימודי מנהל עסקים ועוד.


המעוניינים בלימודי תעודה יכולים למצוא קורסים בתחום האינטרנט במגוון מוסדות. הקורסים מתאימים ברובם לאקדמאים או לבעלי ניסיון רלוונטי בענפים כגון סטטיסטיקה, כלכלה, ייעוץ עסקי וייעוץ אסטרטגי. הם יכולים להתאים לעובדים בתחום הבינה העסקית, ביג דאטה, הייטק ושיווק דיגיטלי וכן ליועצי השקעות, מנהלי תקשורת שיווקית ואנליסטים פיננסיים.


אורך הקורסים הללו הוא לרוב מספר חודשים עד שנה. מרביתם מתקיימים במתכונת גמישה ובשעות הערב כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים. במהלך ההכשרות לומדים על שלבי האיסוף, הטיפול והניתוח בנתונים לצורכי קבלת החלטות יעילה.
זהו תפקיד רב תחומי וכדי למלא את התפקיד על העובדים להחזיק בסל רחב של כלים. יד צורך בידע בתכנות, כישורים אנליטיים ויכולות ניתוח, הבנה עסקית ופיננסית, וכן יצירתיות והגדלת ראש. כלים אלה נלמדים בהכשרות השונות וכמו כן המשתתפים יכולים לצבור ניסיון מעשי דרך תרגולים ופרויקטים.


קיימות גם הכשרות נוספות שדרכן ניתן להמשיך להתקדם בענף הנתונים, כגון קורס Data Science המכשיר מדעני נתונים לניתוח ולטיפול במאגרי ידע גדולים, קורס ביג דאטה, קורס שיווק מבוסס נתונים המתאים במיוחד לעובדים בתחום השיווק, קורסים בתכנות העשויים לסייע לאנשי המקצוע להרחיב את סל הכלים שברשותם ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר Data Analyst?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד שכר Data Analyst

Whatsapp Whatsapp