קורס מנהל מוצר ביחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
קורס מנהל מוצר ביחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה

קורס מנהל מוצר (Product Manager) ביחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה


בארגונים שונים בתעשייה ובפרט בחברות הייטק, קיימת חשיבות בתכנון וניהול נכונים של פיתוח ושיווק המוצר. לשם כך דרושים מנהלי מוצר מוכשרים, שמלווים את המוצר לכל אורך תהליך הפיתוח שלו; החל מזיהוי צורך אצל לקוחות, גיבוש צוות אנשי מקצוע שנותנים מענה לצורך זה, עיצוב חווית המשתמש, הגדרת אסטרטגיות השיווק והמיתוג של המוצר, ועד לשיווק של המוצר במשק.


מי שרוצים לקדם את הקריירה בתחום ניהול המוצר יכולים לרכוש את ההכשרה הרב תחומית והמקיפה בהכשרות מקצועיות אותן מציעים מוסדות לימוד שונים. בקורס מנהל מוצר שמועבר ביחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה, ניתן לרכוש את הידע לניהול נכון של מוצר, וכך להתקדם לתפקיד מבוקש בחברות וגופים טכנולוגיים.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים מכשירה את המשתתפים לתפקידי ניהול מוצר בארגונים המשלבים בין ניהול עסקי לטכנולוגי. במהלכה המשתתפים רוכשים את הכלים הדרושים כדי לנתח את צרכי הלקוח, לומדים כיצד לבצע מחקרי שוק, וגם לערוך אפיונים שונים כגון אפיון של מיתוג, אפיון של המודל העסקי הנדרש, אפיון של אסטרטגיות תמחור, שיווק ופרסום של המוצר. בין נושאי הלימוד נכללים אסטרטגיה מוצרית, פלטפורמות שונות להפצה ולפרסום המוצר, דרכים לניתוח צרכי כל לקוח, מאפייני הצרכן בימינו, שיטות לפילוח שוק וכן הבנה של מחקרי שוק, שיווק דיגיטלי ועוד.

 


מתכונת הלימודים


משך הקורס הוא 60 שעות של הרצאות פרונטליות, נוסף על תרגולים והתנסות מעשית. מפגשי הקורס מתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב.


הלימודים משלבים בין תכנים עיוניים לבין תכנים מעשיים, וכוללים תרגולים, ניתוח של מקרי בוחן, ועזרי לימוד נוספים.


נושאי הלימוד

 

 

 • תמחור
 • הצרכן המודרני
 • ניתוח צרכי לקוח
 • שיטות לפילוח שוק
 • ניהול מיתוג
 • ביצוע מחקרי שוק
 • ניתוח תחרותי באינטרנט
 • כיצד לאפיין מודל עסקי
 • סוגים של אסטרטגיות מוצריות
 • ערוצים שונים להפצת ופרסום המוצר
 • KPI ומטריקות לתחומי שיווק שונים
 • ועוד


על מוסד הלימודים


ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ שמפעילה אוניברסיטת חיפה מוצעים מגוון מסלולי לימוד וקורסים להעשרת אופקים ולהרחבה של אפשרויות התעסוקה של המשתתפים. מסלולי הלימוד מוצעים בענפי הניהול, מדעי הרוח, מדעי החברה, והאמנויות. בין ההכשרות המועברות במסגרת היחידה ניתן למנות לימודי אנגלית, קורסים בייעוץ ארגוני, קורס עריכת לשון, קורס מנהל עסקים, ועוד.


ביחידה לומדות קבוצות אוכלוסייה שונות, ביניהן אנשי מקצוע מתחומים כמו ניהול, ייעוץ ארגוני, והוראה וכן סטודנטים ובעלי תארים אקדמיים שרוצים להרחיב את ידיעותיהם ולהעשיר את עולמם. קיימת גם אפשרות להכיר בנקודות הזכות הנצברות בחלק מהקורסים לצורך תואר ראשון באוניברסיטה, לפי תנאי הקבלה השונים של האוניברסיטה.


תנאי קבלה


הקורס מיועד לאנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום ניהול המוצר שרוצים להרחיב את ידיעותיהם בנושא, לרכוש עוד מיומנויות לארגז הכלים שלהם ולחדד את הבנתם. יכולים להשתתף בקורס גם עובדים בארגונים טכנולוגיים, הן במחלקות השיווק והמוצר והן כאלו שעובדים לצד מנהלי מוצר, שאין להם רקע בניהול מוצר ורוצים לקדם את הקריירה שלהם. כמו כן, יכולים להיעזר בידע שמועבר בקורס יזמים ומנהלי חברות שמעוניינים להבין לעומק את התהליכים של פיתוח וניהול המוצרים.


תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בהצלחה בחובות שלו, כולל דרישות הנוכחות, הגשות של מטלות ותרגילים, זכאים לתעודת סיום של אוניברסיטת חיפה - לימודי המשך ולימודי חוץ.


אפשרויות תעסוקה


מנהלי מוצר הם מצרך מבוקש, בפרט בחברות הייטק. בישראל, שאחת מתעשיות הדגל שלה היא תעשיית ההייטק הנמצאת בצמיחה, למנהלי מוצר יש מגוון של אפשרויות תעסוקה בחברות שונות במשק, ורמות השכר במקצוע גבוהות בהתאם לרמת הביקוש הגבוהה. מנהל מוצר מתחיל יכול להרוויח החל מ - 22 אלף שקלים בחודש, לאחר 3 שנות ניסיון השכר יכול לעלות עד ל - 28 אלף שקלים, ושכרו של מנהל מוצר בעל 5 שנות ניסיון יכול לזנק עד ל - 33 אלף שקלים בחודש ואף יותר מכך בתפקיד ניהולי.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ