רוצה פרטים על שכר מנהל מוצר?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר מנהלי מוצר - כמה מרוויח מנהל מוצר הייטק, פארמה או טכנולוגי?

מחפש/ת מידע על לימודים? שכר מנהל מוצר? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


שכר מנהל מוצר - משכורות מנהלי מוצר


ממוצר תוכנה חדשני ופורץ דרך בתאגיד הייטק ענקי ועד לתרופה חדשה בחברת פארמה, תהליך של פיתוח מוצר בתעשייה הוא מורכב במיוחד. הוא כולל שלבים רבים, שאלות רבות שיש לשאול והחלטות חשובות שחייבים לקבל כדי להוציא מוצר מהפכני אל השוק. מי שאחריותם היא לנהל את כל תהליך הפיתוח מבחינה לוגיסטית הם מנהלי המוצר. הם אינם אמונים על הפיתוח הפיזי של התוכנה או המערכת, אלא אחראיים לפקח על כלל השלבים במחזור החיים של אותו מוצר, מאפיון הצרכים, דרך יישום בפועל של תכונות המוצר וטיפול בפן התקציבי ועד לשיווק, מכירות והפצת מוצרים בשוק.


ישנן חברות בהן מנהל המוצר אחראי על כלל ההיבטים במחזור החיים של המוצר. בחברות אחרות, פועלים כמה מנהלי מוצר במקביל כאשר כל אחד מהם דואג לאספקט אחר של תהליך העבודה. כך ניתן למצוא מנהל מוצר שאחראי לשיווק, מנהל מוצר שאחראי ללוגיסטיקה, מנהל מוצר שאחראי לפיתוח התוכנה ואחרים.


תפקידם של מנהלי מוצר הוא רחב היקף וכרוך באחריות רבה. כדי לבצע את התפקיד באופן הטוב ביותר יש צורך בידע טכנולוגי מתאים וכמובן גם בהבנה של המוצר אותו מעוניינים לנהל והתחום אליו הוא משתייך. אופי התפקיד של מנהל המוצר משתנה מאוד בהתאם לסוג החברה שבה הוא פועל ולאופי שלה, כך למשל מנהל מוצר בסטארט אפ קטן יתנהל באופן שונה ממנהל מוצר של תאגיד הייטק בין לאומי.


בדרך כלל מנהלי מוצרים צומחים מתוך החברות עצמן ומתקדמים מתפקידים אחרים. לעיתים הם מתחילים כמפתחים בעולם התוכנה, לעיתים כמנהלי שיווק, כמאפייני חוויית משתמש, ובמקרים אחרים הם משמשים מנהלי בדיקות או מנהלי צוותים ולאחר צבירה של כמה שנות ניסיון בתפקיד הם מתקדמים למשרת מנהל המוצר.


גם בתחום ניהול המוצר עצמו יש מקום להתקדם ולפתח את הקריירה. מנהלי מוצר בכירים לרוב מגיעים לתפקידם לאחר מספר שנים של צבירת ניסיון בניהול מוצרים שונים. באופן כללי, הם אחראיים על הניהול הכולל של תהליך הפיתוח ומפקחים על הרווחיות שלו. הם מלווים את התהליך מתחילתו ועד סופו ומנהלים את צוותי העובדים תחתיהם, תוך שהם מתרגמים רעיונות ניהוליים יעילים למוצרים איכותיים וישימים בשוק.


בשוק של היום ישנו ביקוש מתמיד למנהלי מוצר, לאור הצמיחה הגדולה בענפי ההייטק והתוכנה ופריחתם של סטארט אפים שונים, עם זאת חשוב לזכור כי כמות המשרות בפועל איננה גדולה שכן לרוב נדרש מנהל מוצר אחד לכל צוות או פרויקט. ביקוש זה בא לידי ביטוי גם ברמות השכר של מנהלי המוצר, שבדרך כלל מגיעים למשכורות מכובדות ויכולים להמשיך להעלות את רמות השכר שלהם עם צבירת ניסיון בחברה.


שכר מנהל מוצר הייטק


עולם ההייטק הוא אחת הזירות התוססות והמבוקשות במשק היום, מנהלי מוצר שמשתלבים בחברות הייטק יכולים לפנות לאפיקים שונים שכן אופי התפקיד נוטה להשתנות מחברה אחת לאחרת. בתחום ההייטק, בדרך כלל מתקדמים לתפקידי ניהול מוצר מענפי ההנדסה, פיתוח התוכנה, האופרציה, ניהול הפרויקטים, עיצוב חוויית המשתמש ומענפים נוספים, כך שמדובר בתפקיד רב תחומי ומגוון באופיו. אופי התפקיד משתנה גם בהתאם לקהל היעד של החברה, למשל פיתוח ללקוחות קצה או פיתוח לחברות אחרות.


במסגרת התפקיד, מנהלי המוצר בהייטק אחראיים למגוון היבטים במחזור החיים של מוצרים במהלך היום יום. לעיתים הם מנהלים מוצרים אשר קיימים בשוק ונדרשים לאפיין ולשפר תוכנות קיימות שלהם, ובמקרים אחרים הם מנהלים מוצרים חדשים לגמרי, מראשית התהליך ועד לקבלת מוצר מוגמר חדשני.


כדי להגיע לתפקידי ניהול מוצר בהייטק, אין אמנם תואר אקדמי ייעודי שנדרשים ללמוד אך נדרשת הבנה טכנולוגית של עולם התוכן של אותם מוצרים. כך רבים מבין העוסקים במקצוע היום הם בוגרי לימודי מדעי המחשב או לימודי הנדסה. אחרים לומדים תארים בשיווק, בכלכלה או בעיצוב. כמו כן, רבים ממנהלי המוצר הם בעלי תואר שני במנהל עסקים, אשר מספק להם הבנה וכלים לקבלה של החלטות חשובות בחברה ולפיתוח יעיל של אסטרטגיה.

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מנהל מוצר בהייטק 12,000 - 20,000 שקלים לחודש 15,000 - 25,000 שקלים לחודש 20,000 - 30,000 שקלים לחודש
מנהל מוצר חומרה 15,000 - 22,000 שקלים לחודש 18,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 28,000 שקלים לחודש
מנהל מוצר אינטרנט 15,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש

 

שימו לב, נתוני השכר עשויים להשתנות מעת לעת

 

 

שכר מנהל מוצר תוכנה


למרות שאופי תפקידם של מנהלי מוצר בתוכנה משתנה בהתאם לסוג החברה ולגודלה, בדרך כלל התפקיד שלהם מתמקד בניהול פרויקט הפיתוח והוא מתרכז פחות בשיווק של מוצרי התוכנה ללקוחות. הם אחראיים על היבטים כגון משאבי זמן וכוח אדם שנדרשים בתהליך הפיתוח של התוכנה או היישום. בין הגורמים שחשובים להם לאורך התהליך הוא מהירות וקצב הפיתוח וכן מידת ההתאמה של המוצר לדרישות של הלקוח ולתהליכים האקטואליים שמתחוללים בשוק. משום ששוק התוכנה הוא דינמי במיוחד ומדי יום אנו עדים לטכנולוגיות חדשות ול"טרנדים" בתוכנה שלא הכרנו, מנהלי מוצר בהייטק חייבים להיות גמישים ורחבי אופקים וללמוד ללא הפסקה תוך כדי עבודתם בשטח.

 

שכרם של מנהלי מוצר בתחום התוכנה נע בין 15,000 - 20,000 שקלים לחודש למתחילים בעלי ניסיון של עד שלוש שנים; 20,000 - 25,000 שקלים למנהלי מוצר עם ניסיון שבין 3 - 5 שנים ושכר של 25,000 - 32,000 שקלים למנהלי מוצר תוכנה עם ניסיון של מעל 5 שנים בתפקיד.

 

 

שכר מנהל מוצר פארמה


למנהלי המוצר יש תפקיד חשוב מאוד גם בתעשיית התרופות והטכנולוגיה הרפואית. בענף הפארמה, ניתן למצוא שני סוגים של מנהלי מוצר - מנהל מוצר RX שמתמקד בתרופות מרשם ומנהל את השיווק שפונה לקהל יעד של רופאים וחוקרים; לעומת מנהל מוצר OTC שעוסק בתרופות ללא מרשם ותהליכי השיווק שהוא מנהל פונים לציבור הצרכנים הסופי שהם החולים שקונים את התרופות ללא מרשם בבתי המרקחת. בשני הענפים, מנהלי המוצר נדרשים לטפל בתקציבים ובערוצי שיווק התרופות, ליצור חומרים פרסומיים רלבנטיים, וכן לבצע תרגום של חומרים רפואיים למסרים שיווקיים קליטים ואפקטיביים.

 

מנהלי מוצר בעולם הפארמה שברשותם עד שלוש שנות ניסיון מרוויחים בין 11,000 - 15,000 שקלים לחודש. מנהלי  מוצר עם ניסיון שבין 3 - 5 שנים מקבלים שכר שנע בין 15,000 - 19,000 שקלים לחודש. למנהלי מוצר פארמה עם ניסיון של מעל חמש שנים ניתן שכר של 19,000 - 25,000 שקלים לחודש בערך.

 


שכר מנהל מוצר שיווק


מנהלי מוצר שיווקיים עוסקים בקשת רחבה של תהליכים וכלים שמתרכזים כולם באסטרטגיה השיווקית שנוגעת למוצר חדש או למוצר קיים. הם מנתחים נתונים קיימים, מפתחים תהליכי ייזום רלבנטיים ומלווים את המוצר לכל אורך שיווקו כדי לוודא כי התהליך מתבצע כהלכה. כמו כן הם אחראיים על שיקולים כגון סוגי המוצר החדשים שכדאי לפתח בחברה, ניתוח דרישות בשוק למוצרים חדשים כאלה, שיפור של מוצרים קיימים של החברה ומתן פתרון אפקטיבי לבעיות שעולות לגבי מוצרים שונים.


לעתים, חברות מעסיקות מנהלי מוצר שיווקיים כתפקיד נפרד שפועל יחד עם מנהלי מוצר אחרים על מוצר יחיד. עם זאת, בחברות קטנות ניתן לראות לפעמים כי למנהלי המוצר ישנו גם תפקיד שיווקי והם מיישמים גם תהליכי שיווק שנוגעים למוצר.

 

שכרם של מנהלי מוצר עם ניסיון של עד שלוש שנים נע בין 14,000 - 20,000 שקלים לחודש בממוצע. לאחר צבירת 3 - 5 שנים של ניסיון, שכר מנהלי המוצר בשיווק נע בין 18,000 - 24,000 שקלים לחודש. למנהלי מוצר עם 5 שנות ניסיון ויותר שכר של 23,000 - 30,000 שקלים לחודש בממוצע.

 

 

שכר מנהל מוצר טכנולוגי


לעומת מנהל המוצר השיווקי, מנהל מוצר טכנולוגי עוסק בעיקר בפן היישומי של תהליך הפיתוח ופועל מול צוותי הפיתוח בשטח. בדרך כלל אלה מנהלי מוצר שמגיעים עם רקע בפיתוח תוכנה או מנהלי מוצרים שמגיעים עם ניסיון קודם בצוותי פיתוח בחברות טכנולוגיות.


בין ההיבטים אליהם הם נדרשים במסגרת התפקיד, הם צריכים להחליט על סוגי הטכנולוגיות שיאפשרו פיתוח אופטימלי של המוצר, הגדרה של הצורכים של הלקוחות, דפוסי ההתנהגות שלהם ואופן השימוש שלהם במוצרים דומים וכן קבלת החלטות על סביבת הפיתוח ומהירות התהליך.

 

שכרו של מנהל מוצר טכנולוגי עם ניסיון של פחות משלוש שנים הוא בין 21,000 - 24,000 שקלים לחודש. מנהלי מוצר טכנולוגיים עם ניסיון של 3 - 5 שנים בתפקיד שכר שנע בין 25,000 - 28,000 שקלים. מנהל מוצר טכנולוגי עם ניסיון של יותר מ - 5 שנים יכול לקבל שכר שנע בין 28,000 - 30,000 שקלים לחודש.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מנהל מוצר?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על שכר מנהל מוצר? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד שכר מנהל מוצר

מעל סטודנטים
המליצו והצביעו על משכורות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר 677 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת אריאל 1,208 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם