תואר שני בלימודי משפחה בהתמחות איזון עבודה משפחה באקדמית תל אביב יפו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית תל אביב - תואר שני בלימודי משפחה ואיזון עבודה משפחה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלימודי משפחה בהתמחות איזון עבודה משפחה - האקדמית תל אביב יפו


באקדמית תל אביב יפו ניתן ללמוד בהתמחות איזון עבודה ומשפחה במסגרת תואר שני בלימודי משפחה. תכנית זו מתמקדת בתחום ה - Work Life Balance, נושא שעומד לאחרונה במרכז השיח הציבורי והעסקי במדינות רבות בעולם, בהן גם ישראל. בתכנית מפתחים מיומנויות מקצועיות בעזרתן ניתן לפתח ולהטמיע מדיניות חדשנית וידידותית למשפחות, דרכה ניתן לקדם שינוי חברתי וליצור חברה שוויונית יותר. הכלים הנרכשים יכולים לשמש את המוסמכים בסיום התכנית בעת עבודתם מול שלל גורמים מקצועיים בשוק הפרטי והציבורי תוך התמקדות בקידום רווחה של משפחות והורים.

 

תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות זו בתואר השני בלימודי משפחה דנים בהרחבה בתחום איזון המשפחה והעבודה ועוסקים בדרכים לקידום משותף של צורכי המשפחות, המעסיקים ושוק העבודה. הם לומדים על פתרונות פרקטיים מגוונים שאותם מנהיגים כיום בארגונים שונים בארץ ובעולם תוך בחינה של הצורכים העכשוויים בשוק העבודה. כמו כן, הם מקבלים את הכלים הנדרשים להטמעה של פרקטיקות Work Life Balance (WLB) בארגונים בשלל מגזרים, לרבות הסקטור הציבורי, הממשלתי, הארגוני והפרטי.


מתכונת הלימוד


התכנית לתואר שני נמשכת כשנתיים ובה נכללים 4 סמסטרים. היא משלבת בין קורסים עיוניים לקורסים מעשיים, סמינר ופרקטיקום.
בפרקטיקום נכללים קורסים עיוניים להקניית כלים בתורת הייעוץ לצד עבודה מעשית. את קורסי החובה לפרקטיקום לומדים בשנה א' ואת עבודת השטח מבצעים בשנה ב'. במסגרת ההתמחות הסטודנטים שמים דגש על עבודה עם ארגונים שבהם מוכנות לאימוץ מדיניות ידידודית למשפחות ומעוניינים לקבל סיוע בכתיבת ניירות העמדה בנושא. את הפרקטיקום עורכים בשלל סוגי חברו כגון בנקים, משרדי ממשלה, חברות הייטק, עיריות ועמותות שבהן מעל 20 עובדים. הסטודנטים מקבלים הדרכה מצד אנשי קשר בתוך הארגונים הללו ומצד המרצים בתכנית במסגרת מפגשים שבועיים במוסד הלימוד.


נושאי לימוד

 

  • ארגונים מכווני משפחה
  • אתיקה בייעוץ המשפחתי
  • תהליכים ומבנים ארגוניים
  • הנחייה וייעוץ לארגונים ומשפחות
  • מוסד המשפחה ומדיניות חברתית   
  • דיני עבודה ומשפחה
  • מעגלים בחיי המשפחה
  • שיטות מחקר מתקדמות   
  • ועוד

 

 

סגל הוראה


ראש ההתמחות באיזון עבודה ומשפחה היא דוקטור שתחומי העניין שלה כוללים עבודה, משפחה, מדיניות רווחה ומגדר. היא לקחה חלק במגוון של עבודות מחקר, עליהן גם זכתה במלגות ופרסים. בין עבודות מחקר אלה נכלל מחקר של עבודות "שקופות" ומנגנונים חברתיים ותרבותיים שנקשרים אליהם, וכן האופן בו עבודות אלה עשויות לחסום את השתלבותם של נשים באופן שוויוני בעולם התעסוקה. עבודת מחקר נוספת של חוקת זו מתמקדת באי שוויון מגדרי במשפחה וכן בהיבטים מוסדיים של תחום זה לרבות מדיניות רווחה ויחסי כוח בין בני זוג בעת פרידה וגירושין.


על מוסד הלימוד


באקדמית תל אביב יפו מתקיימים שלל מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני. תכניות הלימוד של מוסד זה מתמקדות בכלים פרקטיים שנחוצים כיום לאנשי מקצוע והן משלבות קורסים התנסותיים שבהם משלבים בין עקרונות תיאורטיים לפרקטיקה. קורסים אלה מאפשרים לסטודנטים לפתח כישורים חיוניים בשוק העבודה הדינמי של היום, שבו נדרש ידע ושליטה בתהליכים משלל מקורות בו זמנית.


במסגרת התכנית לתואר שני בלימודי משפחה מתקיימת גם התמחות בייעוץ למשפחות, שוב מקבלים כלים לייעוץ למגוון סוגי משפחות בעת ההתמודדות עם אתגרים ודילמות נורמטיביים במעגלי החיים. נוסף על כך, באקדמית ניתן ללמוד לתואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני, תואר שני במנהל עסקים ותואר שני בפסיכולוגיה בהתמחויות שונות, כגון תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית, תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית.


תנאי קבלה


כדי להתקבל על המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון במגוון של תחומים, כגון מדעי החברה, עבודה סוציאלית, מדעי ההתנהגות, מנהל עסקים, חינוך, מקצועות בריאות, משפטים ומדיניות ציבורית. ממוצע הציונים הנדרש בתואר הראשון הוא 80 ומעלה. כמו כן, על המועמדים להציג קורות חיים ולעבור ראיון אישי שבו נבדקת התאמתם למסלול ונבחן הרקע המקצועי הקודם שלהם וזיקתם לתחום.
התכנית יכולה להתאים בין היתר לעוסקים בתחום משאבי האנוש ולממונים וממונות על תחום ההוגנות המגדרית בארגונים פרטיים וממשלתיים, וכן לאנשי חינוך והוראה שמעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שברשותם ולעסוק בהרחבה בתחום איזון העבודה והמשפחה.

 


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את התכנית מעניקים באקדמית תל אביב יפו תואר שני MA בלימודי משפחה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית תל אביב יפו

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp