תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית באקדמית תל אביב יפו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית תל אביב - תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית MA במכללה האקדמית תל אביב יפו


להבין את השנים הקריטיות


התעצבות האישיות מתחילה כבר בגיל הלידה. לאורך השנים הראשונות של חיינו, הקשרים שאנו מקיימים עם סביבתנו משפיעים על היכולת שלנו לפתח את עצמנו מבחינה רגשית, נפשית, חברתית ואפילו פיזית. הפסיכולוגיה ההתפתחותית היא זרם שחוקר את השינויים שעוברים אנשים לאורך תקופת חייהם והיא שמה דגש על בעיות התנהגותיות, רגשיות וקוגניטיביות של ילדים בשנים הראשונות של חייהם.


התואר השני בפסיכולוגיה התפתחותית שמוצע במכללה האקדמית תל אביב יפו הוא אחד ממסלולי ההתמחות שמוצעים במסגרת התואר השני בפסיכולוגיה. תכנית זו באה להכשיר את הסטודנטים לסיוע נפשי ורגשי לילדים, לפעוטות ולתינוקות. הבוגרים יכולים להשתלב כמטפלים בשלל מסגרות שמעניקות שירותים פסיכולוגיים לגיל הרך, כגון מכוני התפתחות הילד, מרכזי בריאות הנפש ומסגרות חינוכיות שונות.


תכנית הלימודים


לאורך התכנית הסטודנטים בוחנים תיאוריות וגישות מן הפסיכולוגיה שעוסקות בתהליכי התפתחות פסיכולוגית וברכישה של מיומנויות לאורך תקופת הילדות. כמו כן הם מעמיקים בהשפעות של הסביבה הקרובה והרחוקה על התפתחות הפרט ושמים דגש על הקשרים שבין הורים לילדיהם. בהמשך הם לומדים על שיטות אבחון והערכה לגילאים מוקדמים וכן עוסקים בתכניות התערבות שנועדו לטפל ברמת המשפחה ובמסגרת מוסדות החינוך.


מתכונת הלימוד


זוהי כאמור אחת ההתמחויות הקיימות בתואר השני בפסיכולוגיה במכללה. היקפה של התכנית הוא כשנתיים והיא מחולקת לארבעה סמסטרים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובסמינריון. נוסף על כך, הם צריכים להשתתף בפרקטיקום, שהיקפו כיומיים בשבוע החל משנה א'. לקראת תום המסלול עליהם לערוך גם עבודת גמר.


נושאי הלימוד

 

 • התפתחות רגשית חברתית
 • חיזוק הדימוי העצמי
 • התהוות זיכרון ואינטליגנציה
 • שיטות בפסיכותרפיה
 • אתגרים בקשרי הורים וילדים
 • יחסים בתוך המשפחה
 • התפתחות קוגניטיבית נורמטיבית
 • אבחון התפתחותי לילדים
 • בניית תכניות התערבות מערכתיות
 • היבטים רגשיים וחברתיים בהתבגרות
 • סוגיות אתיות בפסיכולוגיה    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש המגמה עומדת חוקרת בעלת תואר פרופסור. מחקריה מתמקדים בין היתר בפסיכולוגיה התפתחותית ובהיקשרות חברתית וכן בהשפעות סביבתיות על ההתפתחות. כמו כן, היא בוחנת היבטים בין תרבותיים בהקשר התפתחותי.

 


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית זו על המועמדים להיות בוגרי לימודי פסיכולוגיה או לימודי מדעי ההתנהגות ממוסד מוכר. כמו כן הם צריכים להציג ממוצע של 89 לפחות בקורסי המתולודוגיה והפסיכולוגיה בתואר הראשון. נוסף על כך נדרש ציון של 90 ומעלה במבחן מתא"ם. מי שממוצע הציונים שלהם בקורסי הפסיכולוגיה נמוך צריכים להציג ציון של מעל 110 בבחינת המתא"ם.


עם זאת, מי שברשותם דוקטורט ותואר ראשון בפסיכולוגיה פטורים מהצגת ציון מתא"ם. מוסד הלימוד מאפשר לעיתים הצגת ציון בבחינת GRE בתור תחליף למתא"ם.


תעודה


סטודנטים שמסיימים את כל חובותיהם ועומדים בתכנית בהצלחה מקבלים תואר שני MA בפסיכולוגיה התפתחותית מטעם המכללה האקדמית תל אביב יפו. הענקת התואר מותנית באישורה של המועצה להשכלה גבוהה. הבוגרים יכולים להגיש בקשה לקבלת אישור התמחות כפסיכולוגים מומחים לפסיכולוגיה התפתחותית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית תל אביב יפו

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp