תואר שני בלימודי משפחה בהתמחות ייעוץ למשפחות באקדמית תל אביב יפו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית תל אביב - תואר שני בלימודי משפחה וייעוץ משפחתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלימודי משפחה בהתמחות ייעוץ פרטני למשפחות MA באקדמית תל אביב יפו


במסגרת התכנית לתואר שני בלימודי משפחה המתקיימת באקדמית תל אביב יפו, באפשרות הסטודנטים לבחור בהתמחות בייעוץ פרטני למשפחה העכשווית. בהתמחות מתמקדים באתגרים נורמטיביים מגוונים שעמם מתמודדות משפחות ובקשיים שגרתיים שאינם תמיד זוכים למענה מצד מומחים בבריאות הנפש או גורמים ברווחה.


תכנית זו מתקיימת באוריינטציה ייעוצית והיא מעניקה למוסמכיה שלל כלים לסיוע למשפחות להתמודדות עם מעברים במעגלי החיים. בעזרת המיומנויות הנלמדות הם יכולים להוביל תהליכי ייעוץ פרטניים וכן לנהל סדנאות והרצאות בתחום בסקטור הפרטי והציבורי. כמו כן, באפשרותם ליזום פרויקטים ואף תפקידים חדשים במערכות קיימות בתחום המשפחה ובמגזר העסקי.


תכנית הלימודים


במהלך תכנית ההתמחות בייעוץ פרטנית למשפחות, הנלמדת במסגרת התואר השני בלימודי משפחה, הסטודנטים לומדים על מגוון של אתגרים של משפחות בימינו. הם סוקרים דילמות של משפחות מסוגים שונים כגון משפחות חד מיניות, משפחות חד הוריות, משפחות שבהן ילדים מקשרים זוגיים שונים ועוד וכן נלמדים אתגרים שייחודיים למשפחות בעידן הדיגיטלי.


בהמשך, הם עוסקים בתהליכי ייעוץ למשפחות המתמודדות עם משברים וקשיים שונים, החל ממעברים במעגלי החיים כגון יציאה לגמלאות, תחילת זוגית או מעבר לבית אבות ועד להתמודדות עם סכסוכים, מחלה קשה ואף מוות. כמו כן, נלמדים כלים דרכם ניתן לסייע להורים בתהליכי קבלת החלטות למול שינויים במשפחה או לביסוס הסמכות ההורית מול ילדים ובני נוער.


מתכונת הלימוד


אורך התכנית כשנתיים. הבחירה בהתמחות נעשית בעת ההרשמה לתואר השני.


התכנית כוללת מגוון של קורסים עיוניים לצד קורסים מעשיים שבהם מפתחים מיומנויות ייעוץ פרקטיות. לקראת סיומה של התכנית הסטודנטים לוקחים חלק בסמינר ובפרקטיקום.


עבודת השטח בפרקטיקום מתקיימת במסגרת שני הסמסטרים בשנה השנייה בתכנית. בפרקטיקום מתמחים ביחידות רווחה של רשויות מקומיות ומסייעים למשפחה או לזוג. הם עורכים אבחון ראשוני לקביעה של חומרת המצב והאפשרות לסיוע ולאחר מכן מקבלים הדרכה מצד אנשי יחידת הרווחה ומפסיכולוגים המלמדים בתכנית. בפרקטיקום שלושה ממדים, סדנה בכיתה שבה נחשפים למודלים בעבודה ומקבלים משוב; סופרוויז'ן שבו מציגים בזוגות את הארגון או המשפחה ומעלים דילמות וסוגיות מול הקבוצה והמנחה; ועבודה בשטח עם המשפחות.


נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים אותם לומדים הסטודנטים בהתמחות ייעוץ פרטני למשפחות:

 

 • בסיס תיאורטי לייעוץ זוגי
 • התפתחות במרחב החיים
 • הורים וילדים במשפט הישראלי
 • מוסד המשפחה ומדיניות חברתית
 • סוגיות פסיכולוגיות בחקר משפחות
 • היבטים סוציולוגיים בחקר המשפחה
 • פרקטיקה ותיאוריה בהנחיה למשפחות   
 • ילודה וחברה בישראל
 • מעגלים בחיי משפחות
 • מגדר, עבודה ומשפחה
 • אימהות ואבהות חדשה
 • אתיקה בייעוץ למשפחות   
 • ועוד

 

 

סגל הוראה


ראש ההתמחות היא דוקטור שעוסקת בחקר ההיבטים הסוציולוגיים והאנתרופולוגיים של הגיל. בין ענפי המחקר שלה, היא מתמקדת בסוגיות שעולות במחצית השנייה של החיים.

 

 

על מוסד הלימוד


בתכנית לתואר שני בלימודי משפחה של האקדמית תל אביב יפו מתקיימת גם התמחות ביחסי משפחה ועבודה. בהתמחות זו שמים דגש על מדיניות ארגונית שידידותית למשפחות ומסייעת להורים לאזן בין הקריירה להורות.


במוסד הלימוד ניתן לקחת חלק בתכניות נוספות לתואר שני, בהן תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני, תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית, תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית ועוד מגוון של תכניות מוסמך.


תנאי קבלה


תנאי הסף לצורך הגשת מועמדות לתכנית ם תואר ראשון בציון של לפחות 80 ממוסד אקדמי מוכר וכן הצגת קורות חיים ומעבר ראיון אישי, שבו נבדק הניסיון המקצועי והזיקה לתחום לימודי המשפחה.


תעודה


האקדמית תל אביב יפו מעניקה תואר שני MA בלימודי משפחה לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל חובותיהם בתכנית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית תל אביב יפו

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp