תואר שני בלימודי משפחה באקדמית תל אביב יפו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית תל אביב - תואר שני בלימודי משפחה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלימודי משפחה MA באקדמית תל אביב יפו

 

המשפחה החדשה


החיים בתא המשפחתי ובחברה באופן כללי הפכו מורכבים ורב גוניים. טכנולוגיות ושינויים חברתיים יוצרים תמורות ודינמיות רבה באופן בו אנחנו מגדירים משפחה וגם מעלים לא מעט דילמות ושאלות בקרב משפחות. כתוצאה מתהליכים אלה עולה הביקוש ליועצים בתחומים כגון ייעוץ נישואין, ייעוץ כלכלי לפני הנישואין, ייעוץ לרילוקיישן עם הילדים, ייעוץ לפרישה לגמלאות, ייעוץ לזוגיות בגיל השלישי, ייעוץ לתכנון ירושה וצוואה, ייעוץ להתמודדות בסוגיות הסמכות ההורית ועוד שלל תחומים.


תואר שני בלימודי משפחה של האקדמית תל אביב יפו מאפשר לסטודנטים להעמיק בהקשרים חברתיים, משפטיים, כלכליים, רגשיים ותרבותיים שבהם מתנהלות משפחות משלל סוגים ולבחון כיצד הקשרים אלה יוצרים הזדמנויות מחד וחסמים מאידך בדרך לרווחה אישית ומשפחתית. תכנית זו היא פרי שיתוף פעולה בין בית הספר למדעי ההתנהגות ובית הספר לממשל ולחברה של מוסד הלימוד והיא משלבת נקודות מבט סוציולוגיות ופסיכולוגיות על תפקוד ורווחה של משפחות בנות זמננו. תכנית זו שמה דגש על נושאים שאינם מטופלים בתכניות תואר שני אחרות כגון ייעוץ לארגונים לגבי הנגשה לעובדים עם משפחות ופתרונות לא מעמתים בעולם דיני המשפחה. תכנית זו מתמקדת בעבודה עם משפחות בהתמודדות עם קשיים שגרתיים שלא דורשים בהכרח מענה של הרווחה או שירותי בריאות הנפש.

 

במסלול זה יכולים בוגרי לימודים בתחומי מדעי החברה, מדעי הרוח, משפטים וחינוך לקבל כלים דרכם יוכלו לשמש מומחים לתחום המשפחה ולהשפיע בסקטור הציבורי והפרטי למען קידום רווחה של שלל סוגי משפחות.


תכנית הלימודים


תכנית זו מכשירה יועצים שביכולתם לסייע למשפחות ולארגונים להתמודד עם שלל סוגיות במעברי החיים ובהשלכות שיש לשינויים אלה על השתלבות של משפחות וארגונים, כדי לפתור ביעילות ובמקצועיות בעיות שונות.


בתכנית זו התמחויות ייחודיות:

 

 

 • התמחות איזון עבודה - משפחה: ההתמחות באיזון עבודה - משפחה מתמקדת בתחום אשר מצוי במרכזו של שיח אקדמי וציבורי ברחבי העולם כדי ליצור חברה שוויות יותר ולקדם את הצורכים של משפחות ומעסיקים כאחד לטובת שוק העבודה. הסטודנטים בהתמחות לומדים לפתח ולהטמיע פרקטיקות Work Life Balance בארגונים ממשלתיים, ציבוריים ופרטיים. 

 

 • התמחות ייעוץ פרטני למשפחה העכשווית: הסטודנטים בהתמחות מתמקדים באתגרים שמולן ניצבות משפחות היום, בין היתר משפחות עם ילדים מקשר זוגי שונה, משפחות חד מיניות ומשפחות חד הוריות. הם לומדים לייעץ בתהליכי קבלת החלטות , בהתנהלות מול שינויים במערכי התפקידים בתא המשפחתי.

 

מתכונת הלימוד


תכנית התואר השני נפרשת על פני שנתיים. הוא נערך במתכונת הכוללת ארבעה סמסטרים אשר מותאמת במיוחד לשילוב עם משרה מלאה. שיעורים מרוכזים ביום וחצי במהלך השבוע, כולל בימי שישי. ביום שבועי נוסף הסטודנטים לוקחים חלק בפרקטיקום. במסגרת הפרקטיקום מתנסים בעבודה מעשית ומקבלים הכשרה בפרקטיקות ייעוץ שונות. את הפרקטיקום מתחילים בשנה ראשונה במסגרת קורסי חובה ואת עבודת השטח מבצעים בשנה השנייה. עבודת השטח מתקיימת בארגונים שונים לפי תחום ההתמחות. במקביל לעבודה המתקיימת בשטח הסטודנטים משתתפים בסדנאות בכיתה בהן הם מתרגלים מודלים ייעוציים ומציגים את המשפחות או הארגונים אותם הם מלווים וכך מעלים התלבטויות וסוגיות.


הפרקטיקום מתבצע כאמור בהתאם לתחום ההתמחות. בהתמחות איזון משפחה ועבודה הוא מתקיים בארגונים במגזר הפרטי כגון בנקים, חברות מסחריות וחברות הייטק או בחברות ציבוריות כמו עיריות ומשרדי ממשלה ובמסגרתו מדריכים בארגונים בנושא מדיניות משפחה ועבודה. בהתמחות ראי המשפט משתלבים במערכי הסיוע לבתי משפט לענייני משפחה וברשויות רווחה ומקבלים הדרכה מאנשי קשר דרך פגישות פרקטיקום שבועיות. בהתמחות ייעוץ פרטני למשפחות מתמחים ביחידות רווחה של רשויות מקומיות ומסייעים לסוג או למשפחה בעריכת אבחון ראשוני ולסיוע בבעיות שונות.


נושאי הלימוד

 

 • אתיקה בייעוץ למשפחות
 • מבנים ותהליכים ארגוניים
 • גירושין ומשברים משפחתיים
 • סוגיות סוציולוגיות בחקר משפחות
 • תיאוריות ADR במשפט המשפחה
 • בתי משפט לענייני משפחה בארץ ובעולם
 • בסיס תיאורטי לייעוץ זוגי ולייעוץ משפחתי    
 • דיני עבודה ומשפחה
 • ילודה וחברה בישראל
 • משפחה, מגדר ועבודה
 • מעגלים בחיי המשפחה
 • ארגונים מכווני משפחה
 • אבהות ואימהות חדשה   
 • ועוד


סגל הוראה


בראש התכנית עומדת חוקרת שמחקיה עוסקים במשפחה, עבודה, מדיניות רווחה ומגדר. בין הפרויקטים המחקריים שלה נכלל מחקר אודות אי שוויון מגדרי במשפחות. פרויקט נוסף בוחן מנגנונים המשמרים עבודות "שקופות" ואת המשמעות שגברים ונשים מעניקים לעבודות אלה.


תנאי קבלה


לתכנית יכולים להתקבל מועמדים בוגרי תואר ראשון בתחומים: לימודי מדעי החברה, לימודי משפטים, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מקצועות הבריאות, לימודי מנהל עסקים, לימודי מדיניות ציבורית ולימודי חינוך. כמו כן, מתקבלים מועמדים שיש ברשותם ניסיון מקצועי בתחום משאבי האנוש וההוגנות המגדרית בארגונים פרקטיים וממשלתיים. התכנית מתאימה גם לעורכי דין לענייני משפחה ולאנשי הוראה.

 


תעודה


לסטודנטים שמסיימים בהצלחה את התכנית ניתן תואר שני MA בלימודי משפחה על ידי האקדמית תל אביב יפו.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית תל אביב יפו

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp