לימודי פסיכולוגיה במסלול אינטראקציית אדם מחשב באקדמית תל אביב יפו

שירות אישי - צור קשר

האקדמית תל אביב יפו
האקדמית תל אביב יפו

אהבת? שתף ב:

לימודי פסיכולוגיה במסלול אינטראקציית אדם מחשב באקדמית תל אביב יפו - מסלול Human Computer Interaction


התפתחויות טכנולוגיות הפכו את תפקיד מאפייני חוויית המשתמש למבוקש ביותר בהייטק. זהו ענף הכולל שלל תפקידים שברבים מהם נדרש ידע בהתנהגות אנושית לצד הבנה של סוגיות במדעי המחשב ובמערכות מידע.


המעוניינים לרכוש כלים להשתלבות בתחום זה שברצונם לרכוש ידע טכנולוגי לצד הבנה בהתנהגות האנושית יכולים ללמוד בתכנית ללימודי פסיכולוגיה במסלול אינטראקציית אדם מחשב הנערכת באקדמית תל אביב יפו. הלימודים משלבים בין ענפי הפסיכולוגיה והסוציולוגיה לבין ידע בטכנולוגיות ושיטות דיגיטליות מתקדמות שנרכשות במסגרת מסלול ההתמחות. בלימודים גם משולבים תכנים מעשיים רבים להיכרות קרובה עם החומר הנלמד.


הכלים הנרכשים במסלול יכולים לסייע לסטודנטים להשתלב בתפקידי הנדסת אנוש וחווית משתמש בתחומי ההייטק או ביישומיהם בענפים כגון רפואה, תחבורה ועוד. הם יכולים להשתלב בשלל תפקידי תכנון ועיצוב בהייטק , חקר משתמשים, מומחי שמישות, ובמחלקות אפיון במגוון סוגי ארגונים. כלים אלה פותחים מגוון של אפיקים לתעסוקה ומחקר ומגדילים את הפוטנציאל התעסוקתי של הבוגרים. כמו כן באפשרותם להמשיך לתארים מתקדמים בתחום הנדסת האנוש ולהעמיק את הכלים המחקריים שברשותם. באפשרותם להשתלב בין היתר בתואר שני בתחום הפסיכולוגיה, כגון תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית, תעסוקתית, התפתחותית, מחקרית או חינוכית. כמו כן, ישנה אפשרות ללמוד לתואר שני בענפים משיקים כגון סוציולוגיה, ייעוץ ארגוני או חינוך.


תכנית הלימודים


הלימודים מאפשרים לסטודנטים ללמוד אודות סוגיות בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה, תוך עיסוק במהפכות בתחום רכישת הידע ובשינויי בשוק העבודה. התכנית כוללת קורסים מחקריים והתנסותיים שבהם הסטודנטים לוקחים חלק במחקרים בתחומים רלבנטיים. הסטודנטים חוקרים תהליכים חברתיים ואישיים ולומדים על נקודות ההשקה שבין הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה ותחום הטכנולוגיה.


בתחילת ההתמחות נלמדים עקרונות מרכזיים בתחום ה - HCI, אינטראקציית אדם מחשב לצד מיומנויות חשובות בפסיכולוגיה ובסטטיסטיקה. לאחר מכן, מעמיקים בשיטות מתקדמות לאפיון ורוכשים מיומנויות מחקריות בתחום הנדסת האנוש. בהמשך נלמדים עקרונות בעיצוב של ממשקים מורכבים לשלל סוגי מערכות מתקדמות.


מתכונת הלימוד


את ההתמחות באינטראקציית אדם מחשב הסטודנטים יכולים לבחור בשנה השנייה ללימודים, שנפרשים על פני שלוש שנים. הלימודים בהתמחות משלבים קורסים עיוניים וסמינרים עם פרויקטים מעשיים, שבהם מתרגלים התמודדות עם דילמות טכנולוגיות עכשוויות בתחום ההייטק.


נושאי הלימוד

 

 • הנדסת אנוש
 • תכנות חוויית משתמש
 • כלים בעיצוב ואסתטיקה
 • אפיון לאוכלוסיות מגוונות
 • עיצוב ממשק למערכות מורכבות
 • שיטות מחקר באינטראקציית אדם מחשב   
 • פסיכולוגיה
 • מיקרו קופי
 • סטטיסטיקה
 • אפיון מתקדם
 • חוויית משתמש   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


האקדמית תל אביב יפו היא מוסד לימוד שנוסד בשנת 1994. במשך שנות פעילותו שמים במוסד הלימוד דגש על הוראה ומחקר יישומי ועל מעורבות קהילתית. במוסד זה לומדים כיום כ - 4,000 סטודנטים במגוון של מסלולים. בין התכניות המתקיימות בו ניתן למצוא שלל מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני, ביניהם לימודי חברה ופוליטיקה, לימודי כלכלה וניהול, לימודי מערכות מידע, לימודי סיעוד ולימודי מדעי המחשב. במוסד הלימוד שואפים להכשיר את הסטודנטים לתפקידים משמעותיים במגזר הציבורי, העסקי והחברתי עם תום לימודיהם.


במהלך לימודי פסיכולוגיה יכולים הסטודנטים לבחור מבין מספר מסלולים או התמחויות נוספות, בהן לימודי פסיכולוגיה בהתמחות ניהול משאבי אנוש או לימודי פסיכולוגיה במסלול פסיכולוגיה של ספורט וחינוך גופני. ניתן ללמוד גם בתכנית לימודי פסיכולוגיה BA ללא התמחות או מסלול.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודים יש צורך בתעודת בגרות מלאה ובציון בפסיכומטרי. הקבלה נעשית לפי שקלול של שני הציונים הללו. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המדויק לגבי תנאי הקבלה.


תעודה


באקדמית תל אביב יפו מעניקים לסטודנטים שעומדים בכל הדרישות תואר ראשון BA בפסיכולגיה.
 

 

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

מתוך פורום האקדמית תל אביב יפו

מדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה של הספורט
רז יקיר
ללא תגובה
קבלה לתואר ראשון בסיעוד
עמית ינאי
ללא תגובה
סוג כיסאות בבניין כלכלה
נוי
ללא תגובה
ממוצע בגרות בקבלה למדעי המחשב
רון
ללא תגובה
קבלה למדעי המחשב ללא פסיכומטרי
מאור
ללא תגובה
מכינה לפני תואר במדעי המחשב
נועה
ללא תגובה
האם יש כיסאות סטודנט או שולחן רגיל בבניין ווסטון?
Noam
2 תגובות
האם בוגרי חינוך יכולים להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית?
ענת
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה ללימודי סיעוד?
קרינה
1 תגובות
קבלה לתואר שני בייעוץ ארגוני
טל
ללא תגובה
לימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית תל אביב יפו
שני קוברובסקי
1 תגובות
הסבה ללימודי המשך בפסיכולוגיה רפואית מייעוץ חינוכי
נעמי וינברג
1 תגובות
איזה מסלולי תואר שני מוצעים באקדמית תל אביב יפו?
אילונה ירוסלסמקי
1 תגובות
קבלה לאחות מוסמכת לאחות מעשית בגיל 40+
טטיאנה
1 תגובות
דרישות קבלה לסיעוד באקדמית תל אביב יפו
אורלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם