לימודי פסיכולוגיה במסלול אינטראקציית אדם מחשב באקדמית תל אביב יפו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי פסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית תל אביב - פסיכולוגיה ואינטראקציית אדם מחשב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכולוגיה במסלול אינטראקציית אדם מחשב באקדמית תל אביב יפו - מסלול Human Computer Interaction


התפתחויות טכנולוגיות הפכו את תפקיד מאפייני חוויית המשתמש למבוקש ביותר בהייטק. זהו ענף הכולל שלל תפקידים שברבים מהם נדרש ידע בהתנהגות אנושית לצד הבנה של סוגיות במדעי המחשב ובמערכות מידע.


המעוניינים לרכוש כלים להשתלבות בתחום זה שברצונם לרכוש ידע טכנולוגי לצד הבנה בהתנהגות האנושית יכולים ללמוד בתכנית ללימודי פסיכולוגיה במסלול אינטראקציית אדם מחשב הנערכת באקדמית תל אביב יפו. הלימודים משלבים בין ענפי הפסיכולוגיה והסוציולוגיה לבין ידע בטכנולוגיות ושיטות דיגיטליות מתקדמות שנרכשות במסגרת מסלול ההתמחות. בלימודים גם משולבים תכנים מעשיים רבים להיכרות קרובה עם החומר הנלמד.


הכלים הנרכשים במסלול יכולים לסייע לסטודנטים להשתלב בתפקידי הנדסת אנוש וחווית משתמש בתחומי ההייטק או ביישומיהם בענפים כגון רפואה, תחבורה ועוד. הם יכולים להשתלב בשלל תפקידי תכנון ועיצוב בהייטק , חקר משתמשים, מומחי שמישות, ובמחלקות אפיון במגוון סוגי ארגונים. כלים אלה פותחים מגוון של אפיקים לתעסוקה ומחקר ומגדילים את הפוטנציאל התעסוקתי של הבוגרים. כמו כן באפשרותם להמשיך לתארים מתקדמים בתחום הנדסת האנוש ולהעמיק את הכלים המחקריים שברשותם. באפשרותם להשתלב בין היתר בתואר שני בתחום הפסיכולוגיה, כגון תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית, תעסוקתית, התפתחותית, מחקרית או חינוכית. כמו כן, ישנה אפשרות ללמוד לתואר שני בענפים משיקים כגון סוציולוגיה, ייעוץ ארגוני או חינוך.


תכנית הלימודים


הלימודים מאפשרים לסטודנטים ללמוד אודות סוגיות בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה, תוך עיסוק במהפכות בתחום רכישת הידע ובשינויי בשוק העבודה. התכנית כוללת קורסים מחקריים והתנסותיים שבהם הסטודנטים לוקחים חלק במחקרים בתחומים רלבנטיים. הסטודנטים חוקרים תהליכים חברתיים ואישיים ולומדים על נקודות ההשקה שבין הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה ותחום הטכנולוגיה.


בתחילת ההתמחות נלמדים עקרונות מרכזיים בתחום ה - HCI, אינטראקציית אדם מחשב לצד מיומנויות חשובות בפסיכולוגיה ובסטטיסטיקה. לאחר מכן, מעמיקים בשיטות מתקדמות לאפיון ורוכשים מיומנויות מחקריות בתחום הנדסת האנוש. בהמשך נלמדים עקרונות בעיצוב של ממשקים מורכבים לשלל סוגי מערכות מתקדמות.


מתכונת הלימוד


את ההתמחות באינטראקציית אדם מחשב הסטודנטים יכולים לבחור בשנה השנייה ללימודים, שנפרשים על פני שלוש שנים. הלימודים בהתמחות משלבים קורסים עיוניים וסמינרים עם פרויקטים מעשיים, שבהם מתרגלים התמודדות עם דילמות טכנולוגיות עכשוויות בתחום ההייטק.


נושאי הלימוד

 

 • הנדסת אנוש
 • תכנות חוויית משתמש
 • כלים בעיצוב ואסתטיקה
 • אפיון לאוכלוסיות מגוונות
 • עיצוב ממשק למערכות מורכבות
 • שיטות מחקר באינטראקציית אדם מחשב   
 • פסיכולוגיה
 • מיקרו קופי
 • סטטיסטיקה
 • אפיון מתקדם
 • חוויית משתמש   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


האקדמית תל אביב יפו היא מוסד לימוד שנוסד בשנת 1994. במשך שנות פעילותו שמים במוסד הלימוד דגש על הוראה ומחקר יישומי ועל מעורבות קהילתית. במוסד זה לומדים כיום כ - 4,000 סטודנטים במגוון של מסלולים. בין התכניות המתקיימות בו ניתן למצוא שלל מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני, ביניהם לימודי חברה ופוליטיקה, לימודי כלכלה וניהול, לימודי מערכות מידע, לימודי סיעוד ולימודי מדעי המחשב. במוסד הלימוד שואפים להכשיר את הסטודנטים לתפקידים משמעותיים במגזר הציבורי, העסקי והחברתי עם תום לימודיהם.


במהלך לימודי פסיכולוגיה יכולים הסטודנטים לבחור מבין מספר מסלולים או התמחויות נוספות, בהן לימודי פסיכולוגיה בהתמחות ניהול משאבי אנוש או לימודי פסיכולוגיה במסלול פסיכולוגיה של ספורט וחינוך גופני. ניתן ללמוד גם בתכנית לימודי פסיכולוגיה BA ללא התמחות או מסלול.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודים יש צורך בתעודת בגרות מלאה ובציון בפסיכומטרי. הקבלה נעשית לפי שקלול של שני הציונים הללו. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המדויק לגבי תנאי הקבלה.


תעודה


באקדמית תל אביב יפו מעניקים לסטודנטים שעומדים בכל הדרישות תואר ראשון BA בפסיכולגיה.
 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית תל אביב יפו

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp