תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית באקדמית תל אביב יפו

שירות אישי - צור קשר

האקדמית תל אביב יפו
האקדמית תל אביב יפו

אהבת? שתף ב:

תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית - האקדמית תל אביב יפו


כל ילד הוא עולם מלא


במהלך שנות הילדות והנעורים ילדים מתנהלים במספר מעגלים ומסגרות, מהמשפחה וההורים, דרך בית הספר ועד למעגל החברים הקרובים והרחוקים. בכל אחד מן המעגלים האלה עולים קשיים, דילמות ואתגרים ייחודיים. ענף הפסיכולוגיה החינוכית מתמקד בקידום הרווחה הנפשית של ילדים ומתבגרים ובני משפחתם כחלק מן המכלול החינוכי, התרבותי, החברתי והקהילתי שבו הם חיים. פסיכולוגים חינוכיים נעזרים ברצפים של מניעה, התערבות ואיתור, שנעשה ברמת הפרט, ברמת המשפחה וברמת בית הספר והקהילייה, בהתאם לצורכים האישיים של המטופלים הצעירים ובהתאם לסביבה בה הם חיים. ישנן שלל שיטות התערבות וטיפול, אשר באות להציע את התרפיה והסיוע שמותאמים באופן מטיבי לצורכיו של הילד או המתבגר בהתמודדות שלו עם קושי או משבר.


האקדמית תל אביב יפו עורכת תכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, שמציעה לסטודנטים לקבל הכשרה להענקת טיפול, אבחון וייעוץ לבני נוער, לילדים, להוריהם ולבני המשפחה. לאחר תום התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה, הם יכולים להשתלב כמתמחים ולאחר מכן כפסיכולוגים חינוכיים במערכת החינוך (בבתי ספר יסודיים ובתי ספר על יסודיים), בשירות הפסיכולוגי חינוכי ובמסגרת טיפוליות נוספות.


תכנית הלימודים


מטרתו של התואר השני בפסיכולוגיה חינוכית להכשיר את הסטודנטים להתמחות בפסיכולוגיה שמקדמת רווחה נפשית עבור ילדים ובני נוער. הסטודנטים מקבלים את הידע שנחוץ לפסיכולוגים חינוכיים והם לומדים על סוגיות קליניות, רפואיות, התפתחותיות, מערכתיות וארגוניות שנוגעות לחייהם של צעירים ומתבגרים. כמו כן, הם מתוודעים לשיטות להערכה ולכלים שעומדים לרשותם של פסיכולוגים חינוכיים בבואם לסייע למטופלים צעירים. הם לומדים ומיישמים מודלים קלסיים ועכשוויים של אבחון פסיכו דיאגנוסטי פרטני ומערכתי - קהילתי כאחד, במטרה להעניק מעטפת התערבות וסיוע נרחבת. כמו כן, הם מכירים שיטות טיפול משפחתיות, מערכתיות ופרטניות שרלבנטיות לאתגרים היום יומיים עמם מתמודדים פסיכולוגים חינוכיים.


תכנית התואר השני בפסיכולוגיה בהתמחות זו מתבססת על שילוב של דיסציפלינות שמסבירות תהליכים קוגניטיביים, התפתחותיים ופסיכולוגיים פתולוגיים ונורמטיביים. הסטודנטים מבינים את ההשפעה של יחסי הגומלין בין הפרטים לסביבתם על תהליכים נפשיים אלה. כמו כן, הם דנים בשיטות אבחון והתערבות מן הפסיכותרפיה והתערבויות שמותאמות למצבי טראומה ולחץ. נוסף על כך, הם דנים בכלים מתודולוגיים, תיאורטיים ויישומיים לקידום של רווחה נפשית בקהילה.

 

מתכונת הלימוד


תכנית התואר השני נמשכת כשנתיים. הסטודנטים יכולים לבחור בין תכנית מחקרית עם כתיבת תזה, אשר מאפשרת למשלימים אותה להמשיך גם לתואר שלישי בפסיכולוגיה; לבין תכנית ללא תזה בה כותבים עבודת גמר, אשר שמה דגש על יישום של ידע שנרכש במהלך התכנית. הסטודנטים יכולים להתקבל לתכנית המחקרית לקראת סיומו של הסמסטר הראשון בשנה הראשונה, בכפוף לתנאים.


תכנית התואר השני כוללת קורסים עיוניים ושיעורים מעשיים, רבות מעבדות ותרגולים. כמו כן, הסטודנטים לוקחים חלק בפרקטיקום בו הם מתנסים בשטח במיומנויות הפסיכולוגיה החינוכית.

 

סגל הוראה


ראש המגמה הוא דוקטור לפסיכולוגיה, בין תחומי המחקר שלו נמצאים תחומי הפסיכופתולוגיה וההתמודדות עם אובדנות ודיכאון. כמו כן, הוא מומחה לתחום מניעת ההתאבדויות בקרב בני נוער. הוא ממנהליו של כנס בתחום ההתמודדות עם אובדנות.


על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני בפסיכולוגיה של האקדמית תל אביב יפו, פועלות תכניות התמחות נוספות. אלה כוללות תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות פסיכולוגיה קלינית, תואר שני בפסיכולוגיה בהתמחות פסיכולוגיה רפואית, תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות פסיכולוגיה תעסוקתית, תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות פסיכולוגיה התפתחותית, תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות נוירופסיכולוגיה שיקומית. כמו כן, ניתן ללמוד לתואר שני בלימודי משפחה, תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני, תואר שני במנהל עסקים ומסלולים נוספים לתואר מוסמך.


האקדמית תל אביב יפו, אשר נוסדה בשנת 1994, מעודדת את הסטודנטים למצוינות מחקרית ולמעורבות קהילתית, כאשר היא שמה דגש על העבודה השטח להטמעת החומר הנלמד. היום לומדים במוסד זה למעלה מ - 4,000 סטודנטים בשלל המסלולים. מאז היווסדו, העמיד מוסד הלימוד יותר מ - 13,000 בוגרים שהשתלבו בעמדות מפתח בעולם העסקים, בחברה האזרחית ובסקטור הציבורי. סטודנטים באקדמית תל אביב יפו יכולים להיעזר במגוון מלגות לימוד, חלקן מטעם מוסד הלימוד ואחרות ניתנות על ידי קרנות וארגונים חיצוניים.

 

תעודה


סטודנטים שמשלימים את התכנית ועומדים בכל הדרישות זכאים לקבל תואר שני MA בפסיכולוגיה חינוכית מטעם האקדמית תל אביב יפו. הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

מתוך פורום האקדמית תל אביב יפו

תנאי קבלה מדעי המחשב
גיל
ללא תגובה
מדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה של הספורט
רז יקיר
ללא תגובה
קבלה לתואר ראשון בסיעוד
עמית ינאי
ללא תגובה
סוג כיסאות בבניין כלכלה
נוי
ללא תגובה
ממוצע בגרות בקבלה למדעי המחשב
רון
ללא תגובה
קבלה למדעי המחשב ללא פסיכומטרי
מאור
ללא תגובה
מכינה לפני תואר במדעי המחשב
נועה
ללא תגובה
האם יש כיסאות סטודנט או שולחן רגיל בבניין ווסטון?
Noam
2 תגובות
האם בוגרי חינוך יכולים להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית?
ענת
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה ללימודי סיעוד?
קרינה
1 תגובות
קבלה לתואר שני בייעוץ ארגוני
טל
ללא תגובה
לימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית תל אביב יפו
שני קוברובסקי
1 תגובות
הסבה ללימודי המשך בפסיכולוגיה רפואית מייעוץ חינוכי
נעמי וינברג
1 תגובות
איזה מסלולי תואר שני מוצעים באקדמית תל אביב יפו?
אילונה ירוסלסמקי
1 תגובות
קבלה לאחות מוסמכת לאחות מעשית בגיל 40+
טטיאנה
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם