לימודי פסיכולוגיה במסלול פסיכולוגיית ספורט באקדמית תל אביב יפו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי פסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית תל אביב - פסיכולוגיה ופסיכולוגיית ספורט.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכולוגיה במסלול פסיכולוגיה של ספורט ופעילות גופנית באקדמית תל אביב יפו


יתרון התחלתי לספורטאים צעירים


המחקרים הראשונים שנעשו בתחום הספורט מצאו כי ספורטאים מצליחים יותר כאשר הם מתחרים מול אנשים אחרים ולא נגד השעון בלבד. ניסויים פסיכולוגיים אלה היוו פריצת דרך ופתחו דלת לתחום חדש והוא פסיכולוגיית הספורט. הפסיכולוגיה של הספורט חוקרת את מגוון ההיבטים הפסיכולוגיים שבפעילות ספורטיבית, כאשר ההנחה המרכזית היא כי קיימים גורמים פסיכולוגיים המשפיעים על יכולותיהם הפיזיות של ספורטאים. אנשי מקצוע המתמחים בפסיכולוגיית הספורט בעלי מיומנויות לייעוץ ולהדרכת ספורטאים למימוש מיטבי של יכולותיהם הפיזיות, באמצעות כלים מנטליים מתאימים.


כדי לדעת כיצד להתאים את הטכניקות הפסיכולוגיות לספורטאים מסוימים, יש להפגין ידע במגוון רחב של נושאים הנוגעים בפסיכולוגיה, בסוציולוגיה ובפעילות גופנית. ישנה דרישה גוברת למדריכי ספורטאים, בייחוד בתחום הנוער, כיוון שישנה חשיבות לאימון מנטלי עוד מגילאים צעירים. המכללה האקדמית תל אביב יפו מציעה לימודי פסיכולוגיה במסלול פסיכולוגיה של ספורט ופעילות גופנית.


תכנית הלימודים


במהלך השנה הראשונה ללימודיהם, הסטודנטים לומדים את התשתית למקצועות הפסיכולוגיה, והסוציולוגיה. בהמשך, הם מתעמקים בשילוב הפסיכולוגיה במקצועות הספורט והפעילות הגופנית. בנוסף, הם דנים באספקטים שונים של פסיכולוגיית הספורט, לרבות פיתוח מוטיבציה, העצמי בספורט ועוד. כמו כן, הם בוחנים שלל כלים וטכניקות מתקדמות בתחום הספורט והפעילות גופנית.


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים כשלוש שנים. החל מהשנה השנייה הסטודנטים מתעמקים בהתמחות ובשנה השלישית הם מתנסים רבות בשטח ומיישמים את השיטות הנלמדות.


נושאי הלימוד

 

  • יסודות בסטטיסטיקה
  • יישומי מחשב
  • סוציולוגיה של הספורט
  • שיטות מחקר
  • פסיכולוגיה של הספורט
  • מנהיגות בספורט
  • אספקטים קליניים של ספורט
  • מוטיבציה ספורטיבית    
  • פסיכולוגיה של הפעילות הגופנית    
  • ועוד


סגל הוראה


מבין המרצים במסלול ישנו פרופסור מומחה בפסיכולוגיה קלינית. עיסוקיו הראשיים הם פסיכולוגיית ספורט וטיפול בילדים ובמתבגרים. כמו כן, הוא חבר בוועדה המקצועית לפסיכולוגיה קלינית.


על מוסד הלימוד


האקדמית תל אביב יפו מאפשרת לסטודנטים המעוניינים בכך להמשיך ללימודים מתקדמים בפסיכולוגיה. היא מציעה שלל התמחויות לתואר שני M.A ובהם נוירופסיכולוגיה שיקומית, פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה רפואית ופסיכולוגיה תעסוקתית.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להירשם לתכנית נדרשים בתעודת בגרות מלאה ובפסיכומטרי. על תעודת הבגרות להכיל לפחות 20 יחידות לימוד וכוללות את כל מקצועות החובה. בנוסף, עליה לכלול ציון של 55 לפחות בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות ומעלה, וכן את הבגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות, בציון 55 ומעלה.


תעודה


סטודנטים שעומדים בחובות האקדמיות זכאים לתואר B.A בפסיכולוגיה, במסלול הרחבה בפסיכולוגיה של ספורט ופעילות גופנית. כיוון שאין מסלולים בארץ ללימודים מתקדמים בפסיכולוגיה של הספורט, בוגרים שמעוניינים להתקדם בלימודיהם יכולים לעשות זאת בחו"ל. התכנית משלבת תכנים המותאמים לדרישות האגודה האמריקאית לפסיכולוגיית ספורט. כמו כן, באפשרותם להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה במסלולים ומוסדות שונים.


אפשרויות עבודה


בוגרי המסלול יכולים להשתלב במגוון רחב של תפקידי ייעוץ בארגוני ספורט שונים ובמחלקות נוער.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית תל אביב יפו

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp