לימודי הנדסאי חשמל במכללת אתגר תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אתגר תל אביב - הנדסאי חשמל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי חשמל - מכללת אתגר תל אביב


מערכות החשמל של היום הן מתקדמות ומשוכללות מאי פעם. עובדים בתעשייה נדרשים היום לשלוט לא רק בתורת החשמל אלא גם בתחומים כגון אלקטרוניקה ומחשוב, כדי להתמצא בתפעול ובתחזוקה של המערכות המשמשות לייצור ולבקרה.


לימודי הנדסאי חשמל שנערכים במכללת אתגר תל אביב מוכרים ומפוקחים על ידי מה"ט ומכינים את הסטודנטים לקראת מבחני ההסמכה של גוף זה להכשרתם של הנדסאים בישראל. הלימודים מקנים ידע וכלים מתקדמים בתחום החשמל, שמכינים את הסטודנטים לשלל תפקידים בתעשייה הטכנולוגית.


תכנית הלימודים


לימודי ההנדסאים במסלול זה חושפים את הסטודנטים לשלל מערכות חשמל ואנרגיה מתקדמות. הסטודנטים לומדים על סוגי המערכות והמתקנים בהם עושים שימוש בתעשייה היום, לרבות מערכות בקרה, מערכות אנרגיה חשמלית, מערכות אלקטרוניות ומערכות ממוחשבות. הם מתמקדים הן במערכות תעשייתיות והן במערכת לשימוש ביתי.


לאורך הלימודים הם נחשפים לשלל היבטים במדעי יסוד כגון מתמטיקה ופיזיקה ומעמיקים בתורת החשמל והאלקטרוניקה ובסוגיות בבקרה ובפיקוד שחשובות להנדסאי חשמל. הם גם דנים בהרחבה בשלבים השונים לאורך תהליך התכנון והביצוע של פרויקטים במערכות הספק ובמתקני חשמל מתקדמים.


מתכונת הלימוד


לימודי ההנדסאי מתקיימים במסלול בוקר או בתכנית לימודי ערב להנדסאים, הם נפרשים על פני פרק שמן של כשנתיים וסמסטר וכוללים שיעורים עיוניים לצד תרגולים מעשיים במעבדות. לקראת תקופת הבחינות נערכים מרתונים מרוכזים וימי לימוד מתוגברים. הסטודנטים עורכים גם פרויקט יישומי בזוגות, בליווי של מנחה, שבו הם מתרגלים את החומר הנלמד דרך תכנון של פתרונות מתקדמים בעולם החשמל.


במהלך הלימודים, חיילים משוחררים יכולים לקבל הנחה בשכר הלימוד של עד 90%, מטעם הקרן לחיילים משוחררים של משרד הביטחון. הטבה זו מוענקת לסטודנטים שעומדים בכל תנאי הקרן.


נושאי הלימוד


הסטודנטים בתכנית זו לומדים מגוון של נושאים כגון:

 

 • מערכות אלקטרוניקה
 • מערכות פיקוד ובקרה
 • תכנון חכם של מתקנים
 • תחזוקת מערכות שוטפת
 • מתקני חשמל ומערכות הספק   
 • יישומי מחשב
 • אנגלית טכנית
 • תורת החשמל
 • פיזיקה ומתמטיקה   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה תל אביב מהווה יחידת סמך של הסתדרות ההנדסאי ופועלת משנת 1972 להכשרתם של הנדסאים וטכנאים במקצועות שונים. תכניות ההנדסאים והטכנאים המוסמכים שנערכות במכללה מתקיימות בפיקוח ובאישור של מה"ט ומותאמות לדרישות התעשייה. בין המסלולים המתקיימים ללימודי הנדסאי נכללים גם לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ולימודי הנדסאי מכונות. כמו כן, מתקיימים מסלולים להכשרת טכנאים כגון קורס טכנאי מכונות, קורס טכנאי חשמל וקורס טכנאי תעשייה וניהול. מוסד הלימוד עורך גם הכשרות ייעודיות לפי צורכי הארגונים במסגרות תעשייה שונות.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי ההנדסאי עבור מועמדים מעל גיל 30 כוללים דרישה להשלמת 12 שנות לימוד במסגרת המוכרת על ידי משרד החינוך. מועמדים שגילם מתחת ל - 30 צריכים להיות בעלי בגרות מלאה או בגרות חלקית. תעודת הבגרות צריכה להכיל בגרות בעברית ברמה של 2 יחידות לימוד, בגרות באנגלית ברמה של 3 יחידות לימוד ובגרות במתמטיקה ברמה של 3 יחידות לימוד.


תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלך הלימודים זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי חשמל מטעם מה"ט וכן רישיון חשמלאי. הרישיון והדיפלומה מקנים להם את הסמכות לתכנן ולערוך תכניות חשמל עד 3X400 אמפר. מרחיבים מקבלים זכאות לערוך תכניות עד 3X680 אמפר. כדי לקבל את הדיפלומה והרשיון על הבוגרים לעבור מספר מבחנים חיצוניים שעורך מה"ט בתחום החשמל וכן להשלים את פרויקט הגמר, לרבות הגנה עליו. מבחני הגמר החיצוניים כוללים את המקצועות - מערכות הספק ומתקני חשמל, מכונות חשמל והינע, תורת החשמל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

ssssssssss

פורום הנדסאים

הסבה מהנדסאי תוכנה לתחום במחשבים
מאור אברבוך
ללא תגובה
עבודה אחרי לימודי הנדסאי מכשור רפואי
מיתר
1 תגובות
הרשאת חתימה להנדסאי מים
אופיר
1 תגובות
ביקוש להנדסאי מכשור רפואי בארץ
נופר
1 תגובות
השלמת קורס חלקי מכונות
לירון
1 תגובות
הנדסאי אדריכלות ועיצוב או בניין?
אולגה
1 תגובות
קבלת עותק מתעודת הנדסאי אדריכלות ממכללת תל חי
ספדי נאהדה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן950 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא הנדסאי

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב מאמינה שלימודי ההנדסאים הם כלי חשוב בהתקדמות המשק הישראלי. "ההשכלה הטכנולוגית היא בסיס למקצועות עתידיים. המומחיות שלימודי ההנדסאים מעניקים הם הבסיס לכל מערכת." לדבריה, הלימודים פותחים דלת למגוון רחב מאוד של אפיקי תעסוקה. "הנדסאים הם ללא תקרת זכוכית, הם מנוף להצלחה."
"הסטודנטים צריכים להתייחס ברצינות ללימודי ההנדסאים, שהם תובעניים אך מגיעים עם המון תפוקה לצדם... הנדסאי טוב הוא איש מקצוע מיומן, ואם התברך גם באישיות המתאימה, הוא יכול לטפס במעלה הסולם ולהגיע רחוק."
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות
Whatsapp Whatsapp