לימודי הנדסאי מכונות במכללת אתגר באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר באר שבע - הנדסאי מכונות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי מכונות - מכללת אתגר באר שבע


טכנולוגיות המחר בתעשייה המכנית


כחלק מן ההתייעלות המתמדת של התעשייה, המכונות הקלסיות מפנות את מקומן למערכות מכטרוניות, שמשלבות מערכות משובצות מחשב ויישומים אלקטרוניים. מערכות תיב"מ מאפשרות היום לאנשי המקצוע לתכנן באופן יעיל ומדויק יותר, ולאתר מבעוד מועד כשלים ובעיות בייצור.


במכללת אתגר באר שבע מתקיימים לימודי הנדסאי מכונות, שחושפים את הסטודנטים למגוון כלים פרקטיים בתעשייה המכנית ומכינים אותם למבחני ההסמכה הרשמיים במקצוע. הלימודים נוגעים במגוון של תחומים טכנולוגיים בהם מכניקה, בקרה, מחשוב, תוכנה ואלקטרוניקה. מסלול זה נערך בפיקוח של מה"ט, שהוא הגוף האחראי על הסמכת הנדסאים בישראל.


תכנית הלימודים


לימודי הנדסאי מכונות נערכים במסלול בין תחומי בו הסטודנטים רוכשים ידע מגוון בתחום המכונות ובעולם התוכנה. הכשרת הנדסאי המכונות מתקיימת במגמת משנה תיב"מ. מגמה זו מאפשרת להם להעמיק בתכנון ובתפעול של מערכות ממושבות מתקדמות ולהכיר יישומים טכנולוגיים מענף הרובוטיקה ואת יישומיהם בתעשייה של היום.


בתחילת הלימודים מכירים נושאי יסוד ממדעים כגון פיזיקה, מתמטיקה ומכניקה. בהמשך נלמדים עקרונות מתקדמים בעולם המכונות, הסטודנטים לומדים על תהליכי ייצור שבבי בתעשייה, על מערכות פנאומטיות והידראוליות ועל יישומים טכנולוגיים מתקדמים נוספים. דרך הכלים הנרכשים הם יכולים להבין לעומק את הרכבם של חומרים ואת תהליכי העיבוד שלהם.


מתכונת הלימוד


היקף הלימודים הוא כשנתיים וסמסטר. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים תיאורטיים וגם בהתנסות מעשית במעבדה שבה מתרגלים את תהליכי התכנון וההפעלה של מכונות. שיעורים מוגברים ומרתונים מרוכזים נערכים לקראת המבחנים. לקראת סיום לימודי ההנדסאים הסטודנטים עורכם פרויקט מסכם בזוגות, הפרויקט נערך בליווי של מנחה ובמהלכו מתנסים בפתרון של בעיות בתעשייה בעזרת הכלים הנלמדים. חיילים משוחררים יכולים לקבל הנחה בשכר הלימוד, עד גובה של 90%, הטבה זו ניתנת מטעם הקרן לחיילים משוחררים, לסטודנטים שעומדים בכל תנאי הקרן.

 


נושאי הלימוד

 

  • תורת החומרים
  • גרפיקה הנדסית
  • תהליכי ייצור שבבי
  • מערכות הידראוליות
  • תהליכי עיבוד חומרים בתעשייה   
  • חלקי מכונות
  • הרכבי חומרים
  • מכניקה טכנית    
  • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מכללת אתגר באר שבע פועלת משנת 1972 ומציעה תכניות ללימודי הנדסאי וללימודי טכנאי. מלבד התכנית ללימודי הנדסאי מכונות, פועלת בשלוחה זו גם תכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול. ניתן למצוא בה גם מסלולים כגון קורס טכנאי מכונות וקורס טכנאי תעשייה וניהול. בוגרי הכשרות טכנאים שברצונם לקדם את הסמכתם יכולים ללמוד במסלולים להשלמה מטכנאי להנדסאי, בהם לאחר השלמת קורסים מתאימים ומעבר בחינות מקבלים דיפלומת הנדסאים מוכרת.


נוסף על כך, המכללה עורכת הכשרות ייעודיות עבור ארגונים בתעשייה, כגון משרדי ממשלה, מכון התקנים, חברת החשמל, התעשייה הביטחונית ועוד מגוון חברות. היא מפעילה יחסי גומלים עם מגוון גורמים ציבוריים כגון משרד העבודה, התאחדות התעשיינים, ההסתדרות הכללית ועוד.


תנאי קבלה


עבור מועמדים מעל גיל שלושים, הקבלה לתכנית זו היא בהצגת אישור על סיום 12 שנות לימוד. מועמדים מתחת לגיל שלושים צריכים להיות בעלי בגרות מלאה או חלקית. תעודת הבגרות צריכה להכיל בגרות במתמטיקה ובגרות באנגלית ברמה של 3 יחידות לימוד ובגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד.


תעודה


עם תום הלימודים הסטודנטים צריכים לעמוד במבחנים פנימיים ובשלושה מבחני גמר שנערכים על ידי מה"ט במקצועות טכנולוגיית ייצור, תורת חומרים וחוזק חומרים ופרקי מכונות. כמו כן, עליהם להשלים את פרויקט הגמר המסכם.


מי שעומדים בכל הדרישות הללו ומשלימים בהצלחה את כל חובותיהם במהלך הלימודים זכאים לדיפלומת הנדסאי מכונות מטעם מה"ט. דיפלומה זו מאפשרת להם הרשמה במרשם ההנדסאים וקבלת תעודת רישום וכן הצטרפות לשורות הסתדרות ההנדסאים, מה שמאפשר להם להתמודד במרכזים על תפקידים בחברות במגזר הממשלתי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור