לימודי הנדסאי מכונות במכללת אתגר תל אביב

שירות אישי - צור קשר

מכללת אתגר

לימודי הנדסאי מכונות - מכללת אתגר תל אביב


המעוניינים להשתלב בתעשייה בתפקידים מאתגרים יכולים ללמוד בתכנית ללימודי הנדסאי מכונות שנערכת במכללת אתגר תל אביב. לימודים אלה מתקיימים במסלול המוכר על ידי מה"ט ומכין לקראת מבחני ההסמכה הרשמיים להנדסאים.


הלימודים מכינים את הסטודנטים להשתלבות כהנדסאים בשלל אפיקים בתעשייה המכנית, שבה קיים היום ביקוש רב להנדסאים איכותיים. בין היתר, באפשרות הבוגרים להשלב בתעשיית המתכת הכבדה או הקלה, בתעשייה הביטחונית, בתחום הייצור, בהייטק ובחברות במגזר הממשלתי.


תכנית הלימודים


לימודי הנדסאי מכונות מתקיימים במסלול בין תחומי ובמגמת משנה תיב"מ. הלימודים משלבים בין תחום הנדסת המכונות לבין תחום הנדסת התוכנה וחושפים את הסטודנטים לטכנולוגיות מתקדמות. במהלך לימודי ההנדסאים נלמדים נושאים מתקדמים בתחומים כגון מערכות ממוחשבות ורובוטיקה אשר נדרשים בתעשיית המכונות של היום. הסטודנטים לומדים כיצד לתכנן, לפתח ולתפעל מערכות מכניות ממוחשבות וכן מערכות אוטונומיות ומבוקרות. בעזרת הידע הנרחב הנרכש באלקטרוניקה, מכניקה וייצור, הסטודנטים מקבלים כלים לפיתוח של פתרונות מתקדמים ויישומם במפעלים וארגוני תעשייה.

 


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי מכונות נפרשים על פני כשנתיים וסמסטר. המפגשים מתקיימים פעמיים בשבוע, במתכונת לימודי ערב להנדסאים או במסלול בוקר. לקראת מבחנים הלימודים נערכים גם ביום נוסף לצורכי תגבור, מתקיימים גם מרתונים מרוכזים לצורך הכנה לבחינות.


לאורך לימודיהם, הסטודנטים משתתפים בהתנסות מעשית במעבדות שבהן הם מכירים מקרוב מושגים בתחום המכונות ויכולים לבחון הרכבי חומרים ותהליכי עיבוד מקצועיים מן התעשייה. נוסף על כך, נערך פרויקט גמר בזוגות, פרויקט בגמר מתקיים בליווי של מנחה ובמסגרתו מתרגלים את התהליכים והכלים הנלמדים דרך תכנון של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים בתחום המכונות.

 

 

נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים הנלמדים במסלול זה ניתן למצוא:

 

 • ייצור ממוחשב
 • מכניקה טכנית
 • תורת החומרים
 • גרפיקה הנדסית
 • סוגיות ברובוטיקה
 • תהליכי ייצור שבבי
 • מערכות הידראוליות   
 • פיזיקה
 • מכניקה
 • חלקי מכונות
 • חוזק חומרים
 • המרת אנרגיה   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


בין המסלולים הנוספים שמתקיימים במכללת אתגר תל אביב נכללים לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ולימודי הנדסאי חשמל. כמו כן, מתקיימים בה מסלולים להכשרת טכנאים במגמות המוכרות על ידי מה"ט, בהם קורס טכנאי חשמל, קורס טכנאי מכונות וקורס טכנאי תעשייה וניהול. המכללה מאפשרת ללמוד גם בתכנית השלמה מטכנאי להנדסאי, שמיועדת לבעלי דיפלומת טכנאים ומציעה להם ללמוד בקורסים ולעבור מבחנים פנימיים וחיצוניים לצורך קבלת דיפלומת ההנדסאי. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם גופים מגוונים בתעשייה במטרה לסייע לבוגרי הלימודים בעת השתלבותם בשוק העבודה עם סיום הלימודים. תכניות הלימודים במכללה מותאמות להתפתחויות עדכניות בתעשייה, כדי לחשוף את הסטודנטים לטכנולוגיות ותהליכים רלבנטיים להמשך דרכם.


תנאי קבלה


מועמדים מעל גיל 30 המעוניינים להתקבל ללימודים בתכנית זו נדרשים לאישור המעיד על השלמת 12 שנות לימוד, אין צורך בהכרח בבגרות מלאה.


עבור מועמדים מתחת לגיל שלושים, יש צורך בבגרות מלאה או חלקית. תעודת הבגרות צריכה להכיל ציון עובר במקצועות הבאים: אנגלית ברמת 3 יחידות לימוד, עברית ברמת 2 יחידות לימוד ומתמטיקה ברמה של 3 יחידות לימוד. כדי לקבל את הפרטים המלאים לגבי תנאי הקבלה ללימודים מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד.


תעודה


בתום הלימודים מוענקת לבוגרים דיפלומת הנדסאי מכונות המוכרת על ידי מה"ט. כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעבור מבחנים פנימיים וחיצוניים ולהשלים את פרויקט הגמר. הבחינות החיצוניות כוללות את המבחנים הבאים - טכנולוגיית ייצור, תורת החומרים, חוזק חומרים ופרקי מכונות. דיפלומת ההנדסאי מאפשרת לבוגרים הרשמה במרשם ההנדסאים וכן הצטרפות להסתדרות ההנדסאים, גוף שמתמקד בטיפוח העובדים במגזר הטכנולוגי בישראל וקידום זכויותיהם.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp