לימודי הנדסאי תעשייה וניהול במכללת אתגר תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר תל אביב - הנדסאי תעשייה וניהול.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול - מכללת אתגר תל אביב


הנדסאי תעשייה וניהול מסייעים לארגון ליצור שילוב מוצלח בין כל המחלקות בארגון. הם מנהלים צוותי עובדים, אחראיים על תכנון מערכות, מבצעים בחירות בנוגע לחומרי גלם ומכונות ומובילים תהליכים נוספים שכולם יחד יכולים לסייע לארגונים להעלות את התפוקה ולהגביר את הרווחים. ענף התעשייה והניהול צמח באופן מתמיד וכך מפותחות שיטות חדשניות להוזלת עלויות ולהגדלת פריון ארגוני.


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול שמתקיימים במכללת אתגר תל אביב מכינים את הסטודנטים להשתלבות במגוון של ענפים במשק הישראלי. הבוגרים יכולים לפעול במגזר הציבורי או הפרטי ולעסוק בתכנון וביישום של שיטות לייעול הפעילות במפעלים וחברות. בוגרי לימודי ההנדסאים משתלבים בין היתר בחברות ממשלתיות, במוסדות פיננסיים, ברכבת ישראל, ברשויות עירוניות ובאפיקים נוספים. בין התפקידים אותם הם יכולים למלא נכללים ניהול הייצור, ניהול שירות, ניהול רכש ותפקידים נוספים. עם צבירת ניסיון וותק מקצועי הם יכולים לצמוח לתפקידי ניהול צוותים או מנהלי תחום. תכנית הלימודים מפוקחת ומאושרת על ידי מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע.


תכנית הלימודים


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול מתקיימים במספר מגמות התמחות והם מקנים לסטודנטים ידע וכלים לניהול ולתכנון של תהליכים בתעשייה הטכנולוגית. הלימודים חושפים אותם להיבטים בתחום ההנדסה, התעשייה, המדעים, הפיננסים והניהול. הסטודנטים לומדים על שיטות לניהול יעיל ורווחי של תהליכי ייצור וניהול רכש, מחסנים, פסי ייצור וניהול של פרויקטים מסוגים שונים. כמו כן, הם מכירים מערכות טכנולוגיות ויישומים מתקדמים שדרכם יכולים הנדסאים לנטר את העבודה ולתכנן דפוסי עבודה חדשניים ויעילים יותר.


מתכונת הלימוד


הלימודים בתכנית זו נפרשים על פני פרק זמן של כשנתיים. הם כוללים כשני מפגשים בשבוע, הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול בוקר לתכנית ללימודי ערב להנדסאים, כדי לשלב בנוחות רבה יותר את הלימודים עם עבודה.


הלימודים משלבים פרויקט גמר מעשי שאותו עורכים בהנחייה של מנחה ובעבודה בזוגות. כמו כן, מתקיימים תרגולים מעשיים שונים במעבדות המכללה שחושפים את הסטודנטים לתהליכים מוחשיים בתעשייה הטכנולוגית. חיילים משוחררים יכולים לקבל הנחה בתשלום שכר הלימוד, בגובה של עד 90%, על ידי הקרן להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון לעומדים בכל הדרישות והתנאים.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך התכנית כוללים גם:

 

 • מערכות ייצור
 • מדידת עבודה
 • ניהול פרויקטים
 • מערכות טכנולוגיות
 • התנהגות בארגונים
 • ניהול לוגיסטיקה ורכש   
 • כלכלה
 • ניהול ייצור
 • ניהול מחסן
 • סטטיסטיקה   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מכללת אתגר תל אביב מציעה תכניות לימודים מגוונות המוכרות על ידי מה"ט לקבלת תעודת טכנאי ודיפלומת הנדסאי. סטודנטים יכולים ללמוד במסלולים דו שנתיים להסמכת טכנאי או לבחור להמשיך את הלימודים לקבלת דיפלומת הנדסאים מוכרת. תכניות הלימודים במוסד זה מותאמות לדרישות מה"ט והן כוללות התנסויות ופרויקטים מעשיים שחושפים את הסטודנטים לתהליכים בתעשייה ומאפשרים להם לצבור ניסיון.


מוסד הלימוד שואף לסייע לבוגריו להשתלב בתפקידים משמעותיים בתעשייה ובמידת הצורך מסייע להם לאתר מעסיקים מתאימים. בוגרי המכללה יכולים להשתלב בתפקידים בענפי האחזקה, הניהול והתכנון במפעלים ובחברות ציבוריות ופרטיות.


תנאי קבלה


מועמדים לתכנית זו שגילם מעל 30 יכולים להתקבל על סמך השלמת 12 שנות לימוד במסגרת המוכרת על ידי משרד החינוך. עבור מועמדים מתחת לגיל 30, יש צורך בתעודת בגרות חלקית או בגרות מלאה, ובה ציון עובר במקצועות הבאים - אנגלית ברמת 3 יחידות לימוד, עברית ברמה של 2 יחידות לימוד, מתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד.


תעודה


עם סיום המסלול והשלמת כל חובותיהם, הבוגרים זכאים לדיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול שמוענקת על ידי מה"ט. כדי לקבל את התעודה עליהם לעבור מבחני גמר שנערכים על ידי מה"ט במספר מקצועות, בהם ניהול מחסנים, רכש ואחזקה, ניהול ייצור וכלכלה תעשייתית. כמו כן, הם נדרשים להשלים את הפרויקט המסכם ולעמוד במבחנים פנימיים ומטלות שונות לאורך הלימודים.



** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור