קורס טכנאי מכונות במכללת אתגר חיפה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר חיפה - טכנאי מכונות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי מכונות במכללת אתגר חיפה


טכנאי מכונות מהווים חוליית מפתח בקשר שבין המכונה, המוצר וכוח האדם. לשם כך, הם צריכים להיות בעלי ידע נרחב בהפעלת סוגי המכונות, בקבלת החלטת בנוגע לחומרי גלם ותהליכי העבודה הנדרשים וכן לדעת כיצד לפעול במקרים של תקלה או כשל על פס הייצור. הענף מתפתח ללא הרך והיום משולבים בו יישומי מחשוב מתקדמים כדי לייעל את הייצור ולהפוך אותו לרווחי ומתקדם מתמיד. תהליכי שינוי אלה מאפשרים לטכנאים איכותיים שמחזיקים בידע המתאים לפרוץ דרך ולהשתלב בתפקידי מפתח.


במכללת אתגר חיפה מתקיים קורס טכנאי מוסמך במגמת מכונות, שמעניק לבוגריו דיפלומת טכנאים במקצוע מבוקש. בתעשייה של היום ישנו ביקוש רב לטכנאים איכותיים ובענף המכונות ניתן למצוא דרישה לטכנאים במגוון מפעלים וחברות. טכנאים נדרשים הן בשוק הפרטי והם במגזר הציבורי ויכולים להמשיך לפתח את הקריירה דרך צבירת וותק מקצועי או לימודים בהכשרות נוספות. כמו כן, לאחר תום קורס טכנאי מכונות הם יכולים להמשיך ללימודי הנדסאים וכך לפתוח עוד שלל דלתות לקריירה בעולם הטכני.


תכנית הלימודים


במהלך לימודי הטכנאי במגמה זו הסטודנטים לומדים בהרחבה על כלים שונים מעולם המכונות ומכירים תהליכי עבודה כגון תהליכי ייצור והפעלה של מעונות פנאומטיות והידראוליות, תוך שהם מביאים בחשבון היבטים כגו תורת החומרים וחוזק של חומרים. המשתתפים לומדים על סוגי המכונות, על טכנולוגיות ייצור קיימות ועל סוגי החומרים וכך מפתחים כלים מתקדמים להפעלה של מערכי רצפת ייצור במפעלים בתעשייה. קורס זה גם מספק למשתתפיו הכנה לקראת מבחנים חיצוניים שעורך המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, לצורך קבלת רישיון הטכנאי.


מתכונת הלימוד


אורכה של הכשרה זו הוא כשנתיים, היא כוללת כ - 1,600 שעות לימוד. שיעורים מתקיימים בשלושה ימים בשבוע, המשתתפים יכולים לבחור בין קורס בוקר לבין קורס ערב להכשרת טכנאים וכך להתאים את ההכשרה לשילוב עם עבודה. המסלול כולל גם עבודה יישומית על פרויקט גמר, שמתקיים בזוגות ובהדרכה של מנחה. במהלך פרויקט הגמר המשתתפים מיישמים את הכלים הנלמדים ומפתחים פתרונות מתקדמים בתחום המכונות בהתאם לצורכים בתעשייה. לקראת בחינות הגמר שבתום הקורס מתקיימים ימים מתוגברים ומרתונים לצורך הכנה לבחינות.


על מוסד הלימוד


מכללת אתגר שלוחת חיפה עורכת עוד שלל מסלולים להכשרת טכנאים מוסמכים. מסלולים אלה מתקיימים בפיקוח מה"ט והם שמים דגש על הקניית הכלים הפרקטיים שנדרשים להשתלבות מוצלחת בתעשייה הישראלית. במכללה זו, שפועלת זה למעלה מ - 40 שנה, ניתן ללמוד במסלולים כגון טכנאי תעשייה וניהול וטכנאי חשמל. כמו כן, המכללה עורכת קורסים בתחום החשבונאות ומסלולים להכשרת הנדסאים, בהם הנדסאי חשמל, הנדסאי מכונות והנדסאי תעשייה וניהול. המסלולים המגוונים הנלמדים מותאמים לדרישות התעשייה והם מתעדכנים בהתאם לפיתוחים ושינויים שמתחוללים בשוק הטכנולוגי.


תנאי קבלה


מתקבלים לתכנית זו מועמדים מעל גיל 18, מי שהם מתחת לגיל שלושים נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולהחזיק בבגרות במקצועות הבאים - בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות, בגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד ובגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד. מועמדים שגילם מעל 30 שנה צריכים להציג תעודה המעידה על 12 שנות לימוד בלבד. מומלץ לפנות למוסד הלימוד לקבלת הפרטים המלאים אודות תנאי הקבלה לתכנית זו.


תעודה


לאחר תום הקורס המשתתפים צריכים לגשת לשלושה מבחני גמר שמתקיימים על ידי מה"ט, בחינות אלה כוללות מבחן בתורת החומרים, בטכנולוגיות ייצור ובחוק חומרים - פרקי מכונות. מי שעוברים מבחנים אלה בהצלחה זכאים לקבל דיפלומת טכנאי מוסמך במגמת מכונות מטעם מכללת אתגר חיפה ומטעם מה"ט.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור