לימודי הנדסאי חשמל במכללת אתגר חיפה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר חיפה - הנדסאי חשמל.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי חשמל - מכללת אתגר חיפה


תעשיית החשמל הישראלית הולכת ומתפתחת, מה שמביא לדרישה רבה לכוח אדם איכותי. הנדסאי חשמל הם חוליה חשובה בענף, באחריותם נמצאות פעולות רבות כגון תכנון מערכות, תפעולן בשטח והתמודדות עם תקלות וכשלים. תחומי האחריות של ההנדסאים והיקפי הסמכות שלהם מעוגנים כיום על ידי מה"ט.


במכללת אתגר חיפה ניתן ללמוד במסלול לימודי הנדסאי חשמל. תכנית זו מכינה את הסטודנטים לקראת מסלול קריירה מבוקש בתעשייה הטכנולוגית ומאפשרת להם לקבל הסמכה ורישיון בתחום החשמל, באמצעותו הם יכולים לערוך שלל סוגי תכניות בתעשייה ולקחת חלק בפרויקטים מורכבים בתעשיית האנרגיה. תכנית לימודי ההנדסאים מותאמת לדרישות מה"ט ומאושרת על ידי גוף זה.


תכנית הלימודים


במהלך לימודי הנדסאי חשמל הסטודנטים לומדים כיצד לתכנן ולתפעל מערכות חשמל מתקדמות בתעשייה. הם מקבלים ידע וכלים נרחבים בתחום האנרגיה, מערכות אלקטרוניות וחשמליות ומערכות בקרה ופיקוד מתקדמות ולומדים על שלל סוגי מתקנים ביתיים ותעשייתיים. כמו כן, נלמדים תהליכי התכנון, הפיקוח, התחזוקה והביצוע שנדרשים בענף הספק האנרגיה תוך היכרות עם תקינה מקצועית והם תהליכי עבודה נכונים ובטוחים עבור הנדסאים בתעשייה. מסלול זה גם מכין את הסטודנטים לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים שעורכים במה"ט להסמכת הנדסאים בישראל.


מתכונת הלימוד


היקפם של לימודי הנדסאי חשמל הוא שנתיים וסמסטר. מפגשים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע, הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול לימודי ערב להנדסאים למסלול בוקר. במקרה הצורך, מתקיימים שיעורים גם בימי שישי, כגון במסגרת תגבורים לקראת בחינות. הלימודים נפתחים בשני מחזורים בשנה, בחודשים פברואר ואוקטובר.


במהלך הלימודים, הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בעבודה מעשית במעבדות חשמל. כמו כן, הם עורכים פרויקט גמר שמתבצע בזוגות ובליווי של מנחה. פרויקט הגמר מאפשר להם ליישם את הכלים הנלמדים ולהתמודד עם אתגרים ובעיות בתעשיית החשמל.


סטודנטים שהם חיילים משוחררים יכולים לקבל הנחה בשכר הלימוד. זוהי הטבה בגובה של כ - 90 אחוזים משכר הלימוד שניתנת על ידי הקרן להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון, בהתאם לנהלי הקרן.


נושאי הלימוד


התחומים הנלמדים במהלך התכנית כוללים בין היתר את הנושאים הבאים:

 

 • אנגלית טכנית
 • מערכות הספק
 • תחזוקה שוטפת
 • מערכות אלקטרוניות
 • מערכות פיקוד ובקרה
 • תכנון מתקנים לייצור חשמל   
 • מתמטיקה
 • אלקטרוניקה
 • מתקני חשמל
 • מכונות חשמל
 • תורת החשמל   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


שלוחת חיפה של מכללת אתגר פועל כיחידת סמך של הסתדרות ההנדסאים, גוף הפועל לקידום זכויות ההנדסאים והעוסקים במקצועות הטכנולוגיים בישראל. בשלוחת חיפה ניתן ללמוד גם בתכניות הנדסאי מכונות ולימודי הנדסאי תעשייה וניהול. כמו כן, מוסד הלימוד מציע תכניות להכשרת טכנאים בתחומים שונים, כגון טכנאי חשמל, טכנאי תעשייה וניהול וטכנאי מכונות. תכניות ההנדסאים והטכנאים של המכללה מותאמות לדרישות מה"ט והן מתמקדות בכלים פרקטיים שנדרשים מן העוסקים במקצועות הטכנולוגיים בתעשייה של היום.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בהתאם לגילם של המועמדים. מועמדים מעל גיל 30 יכולים להתקבל על סמך תעודת סיום 12 שנות לימוד, גם ללא בגרות מלאה. מועמדים שגילם מתחת ל - 30 צריכים להיות בעלי בגרות חלקית או מלאה ובה בגרות במתמטיקה ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות ובגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד.

 


תעודה


עם תום התכנית הסטודנטים צריכים לגשת לשלושה מבחני גמר חיצוניים שנערכים על ידי מה"ט. בחינות אלה כוללות מבחנים בתורת החשמל, במתקני חשמל ומערכות הספק ובמכונות חשמל והינע. כמו כן, יש צורך להשלים את פרויקט הגמר המסכם.
מי שעומדים בכל הדרישות הללו מקבלים דיפלומת הנדסאי חשמל וכן רישיון חשמלאי, שמקנה להם סמכות לתכנן ולערוך תכניות חשמל עד 3 X 400 אמפר, למרחיבים עד 3 X 680 אמפר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור