לימודי הנדסאי תעשייה וניהול במכללת אתגר באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר באר שבע - הנדסאי תעשייה וניהול.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול - מכללת אתגר באר שבע


ידע בשירות יעילות התעשייה


הנדסאי תעשייה וניהול מהווים חוליה חשובה בשלל ענפים במשק. הם מפקחים על שילוב הפעילות בכל המחלקות של החברה בדגש על הפן הלוגיסטי. בין היתר, הם עוסקים בהקמת צוותי עובדים וניהלם, בתכנון מערכות, בקבלת החלטות אודות בחירת חומרי גלם ומכונות ובביצוע של חישובים לצורך הגברת היעילות והגדלת התפוקה לפי שיטות הנדסיות מוכרות.


מכללת אתגר באר שבע עורכת מסלול לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, שמתקיים בפיקוח מה"א ומציע מגוון של התמחויות. תכנית זו מכינה את בוגריה לשלל תפקידים מבוקשים בתעשייה כהנדסאים. הם יכולים להשתלב כמנהלי ייצור, מנהלי רכש, מנהלי שירות, הנדסאי ייצור ותפקידים נוספים. אחרי צבירה של ניסיון תעסוקתי רלבנטי, באפשרותם להתקדם גם לתפקידים ניהוליים ולנהל צוותים ומחלקות. כמו כן, באפשרות הבוגרים להמשיך ולקדם את הכשרתם דרך קורסים לתעודה או לימודים אקדמיים מתאימים.


תכנית הלימודים


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול מעניקים לסטודנטים הבנה של תהליכי ייעול ארגוני בתעשייה, למטרת הוזלת עלויות ייצור והגדלתה של התפוקה. הם לומדים על תהליך הפיתוח של פתרונות טכנולוגיים בתעשייה ומקבלים כלים לקבלת החלטות מורכבות להתמודדות עם בעיות בארגונים.


במהלך לימודיהם הסטודנטים עוסקים במגוון היבטים הנדסיים, מדעיים וניהוליים של פעילות התעשייה. הם מתמקדים בין היתר בתחומים כגון מדידת עבודה, ניהול פרויקטים בתעשייה, ניהול ייצור, ניהול מחסנים ומערכי מלאי, ניהול רכש, ניהול אחזקה מתקדם וניהול לוגיסטי של מערכות שונות.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאים במסלול זה נמשכים כשנתיים. הסטודנטים משתתפים בשיעורים עיוניים ובהרצאות וגם לוקחים חלק בתרגולים פרקטיים ובהתנסות במעבדות. שיעורים מתוגברים וימי מרתון מתקיימים באופן מרוכז לקראת מבחנים.


נוסף על כך, הלימודים כוללים ביצוע של פרויקט גמר הנדסאי. את הפרויקט עורכים הסטודנטים בזוגות ובליווי של מנחה. במסגרתו הם מתנסים בתכנון של פתרונות הנדסאיים בעזרת הכלים הנלמדים מתחום הניהול התעשייתי והלוגיסטיקה. לאחר סיום הלימודים עליהם להגן על הפרויקט לרבות הצגה של שרטוטים ומודלים וכן לענות על שאלות שמוצגות על ידי בוחנים של מה"ט.


על מוסד הלימוד


במכללת אתגר באר שבע נתן ללמוד בתכניות לימודי הנדסאים וכן בהכשרות טכנאים. בוגרי לימודי טכנאי שמעוניינים להמשיך ולקדם את הסמכתם יכולים לקחת חלק בתכניות השלמה מהנדסאי לטכנאי. מסלולים אלה מכינים לקראת המבחנים הדרושים על ידי מה"ט לקבלת דיפלומת הנדסאי. תכניות הלימודים הנלמדים במכללה מפותחות על ידי מומחים ממה"ט וכן על ידי חוקרים ומהנדסים שבקיאים במגמות העדכניות בשטח. לצד התכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול, שלוחת באר שבע של מכללת אתגר מציעה קורס טכנאי תעשייה וניהול, קורס טכנאי מכונות ולימודי הנדסאי מכונות.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל למסלול וגילם מעל 30 יכולים להתקבל על סמך השלמת 12 שנות לימוד. מי שגילם מתחת ל - 30 צריכים להציג תעודת בגרות מלאה או חלקית, אשר מכילה בגרות במתמטיקה ובגרות באנגלית ברמה של 3 יחידות לפחות וכן בגרות במקצועות ההבעה העברית ברמת 2 יחידות לימוד. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד כדי לקבל את המידע המדויק ביותר לגבי תנאי הקבלה.


תעודה


דיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול מוענקת על ידי מה"ט לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובות הלימודים. על הסטודנטים לעבור שלושה מבחני גמר, במקצועות כלכלה תעשייתית, ניהול מחסנים ואחזקה וניהול הייצור. כמו כן, יש צורך להגן על פרויקט הגמר המסכם.


דיפלומת ההנדסאים שאותה מקבלים הבוגרים מקנה להם זכאות הרשמה במרשם ההנדסאים וקבלת תעודת רישום מוכרת. בעזרת תעודה זו הם גם יכולים להצטרף כחברים בהסתדרות הנדסאים וכן באפשרותם להתמודד במכרזים על תפקידים שונים בחברות ממשלתיות וכך לקדם את הקריירה בתעשייה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור