לימודי הנדסאי מכונות במכללת אתגר חיפה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר חיפה - הנדסאי מכונות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי מכונות - מכללת אתגר חיפה


תעשיית המכונות מתפתחת בשנים האחרונות בקצב גבוה הודות לפיתוחים מדעיים וטכנולוגיים חדשניים שמשולבים במפעלים. כחלק מתמורות אלה, מכונות קלאסיות מפנות את מקומן למערכות מכטרוניות שמשלבות יישומים אלקטרונים משובצי מחשב. מרבית הייצור מתוכנן היום באמצעות תוכנות מחשב ייעודיות, מה שמעלה את הביקוש להנדסאים מיומנים שיכולים לסייע לתפעול מכונות מתקדמות אלה ולתכנון פסי הייצור של העתיד.


לימודי הנדסאי מכונות שמתקיימים במכללת אתגר חיפה מתקיימים במגמת תיב"מ. זהו מסלול רב תחומי שמשלב ידע פרקטי מתחום המכונות, מעולם התוכנה ומענף האלקטרוניקה ומשלב הכשרה גם בתחומים כגון מערכות ממוחשבות ורובוטיקה. הסטודנטים מקבלים כלים ליישום בתעשיית המכניקה של העתיד, הלימודים פותחים דלת להשתלבות בשלל תעשיות, כגון ענף הייצור, תעשיית המתכת, תעשיית ההייטק, התעשייה הביטחונית וענפים נוספים.


תכנית הלימודים


לימודי ההנדסאים בתכנית זו מעניקים לסטודנטים כלים בתחומי המכניקה והאלקטרוניקה, תכנית הלימודים מתמקדת בתחום התכנון והייצור הממוחשב (תיב"מ) ומקנה לסטודנטים ידע מתקדם אודות תהליכי עבודה ותכנון בתעשייה.


לאורך לימודיהם הסטודנטים מכירים מגוון מערכות ושיטות בתעשייה ולומדים על פתרונות ליישום בתעשייה וגישות לתכנון של מנועים, כלים ומכונות מתקדמות. הלימודים מכינים את הסטודנטים לקראת שלושה מבחני גמר שעורך מה"ט להכשרת הנדסאים. מבחנים אלה נערכים בתחומים הבאים - טכנולוגיית הייצור, תורת החומרים, חוזק חומרים ופרקי מכונות.


מתכונת הלימוד


לימודי ההנדסאים במסלול זה נפרשים על פני כשנתיים וסמסטר. שיעורים מתקיימים ביומיים במהלך השבוע ובתקופות המבחנים מתקיימים שיעורים גם בימי שישי ובימים מרוכזים.


סטודנטים לוקחים חלק בשיעורים תיאורטיים, בהדרכות ובהתנסויות מעשיות במעבדות המכונות של המכללה. כמו כן, הם עורכים פרויקט גמר יישומי בזוגות שנערך בליווי של מנחה, בו מיישמים את הידע הנלמד בתחום המכונות כדי לתכנן פתרונות עבור ארגונים בתעשייה. סטודנטים שהם חיילים משוחררים יכולים לקבל הנחה בגובה של כ - 90 אחוזים בשכר הלימוד, באמצעות הטבה של הקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון.

 


נושאי הלימוד

 

 • ייצור ממוחשב
 • תורת החומרים
 • גרפיקה הנדסית
 • מתמטיקה גבוהה
 • תהליכי ייצור שבבי
 • מערכות פנאומטיות
 • יסודות חשמל ואלקטרוניקה   
 • רובוטיקה
 • חלקי מכונות
 • בקרת איכות
 • חוזק חומרים
 • אנגלית טכנית
 • מכניקה טכנית   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת אתגר שלוחת חיפה היא מוסד ללימודים טכנולוגיים שבו ניתן ללמוד במסלולים שונים ללימודי הנדסאים, להכשרת טכנאים וללימודי תעודה. בוגרי לימודים לטכנאים יכולים לבחרו להמשיך את הלימודים ולהשלים את הסמכתם לדיפלומת הנדסאים. תכניות לימודי ההנדסאים שמתקיימות במכללה פותחו על ידי מומחים מן המכון הממשלתי להכשרה במדע ובטכנולוגיה בשיתוף עם חוקרים ומהנדסים מן התעשייה. הן מותאמות לדרישות מה"ט לקבלת דיפלומות הנדסאים וטכנאים מוסמכים.


בין המסלולים אותם ניתן ללמוד במכללה נכללים לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי חשמל, קורס טכנאי תעשייה וניהול, קורס טכנאי מכונות וקורס טכנאי חשמל. כמו כן, מתקיים קורס ממונה בטיחות, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 וקורס חשבי שכר.


תנאי קבלה


עבור מועמדים מעל גיל שלושים, הקבלה לתכנית לימודי ההנדסאים מתאפשרת לבעלי אישור על השלמת 12 שנות לימוד. מועמדים מתחת לגיל 30 צריכים להציג תעודת בגרות מלאה או חלקית במסגרת תנאי הקבלה, עליהם להיות בעלי בגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות, בגרות באנגלית ברמה של 3 יחידות לימוד ובגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד.


תעודה


דיפלומת הנדסאי מכונות מטעם מה"ט מוענקת לבוגרים שעומדים בכל הדרישות, לרבות עמידה במבחנים פנימיים ובחינות גמר חיצוניות שעורך מה"ט. כמו כן, יש להשלים את פרויקט הגמר. דיפלומת ההנדסאים לה זכאים הסטודנטים מאפשרת להם הרשמה במרשם ההנדסאים וקבלת תעודת רישום. נוסף על כך, באפשרותם להצטרף כחברים להסתדרות ההנדסאים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור