לימודי הנדסאי תעשייה וניהול במכללת אתגר חיפה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר חיפה - הנדסאי תעשייה וניהול.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול - מכללת אתגר חיפה


המוחות שמאחורי הצמיחה הטכנולוגית


תחום התעשייה והניהול מאגד בתוכו מגוון של מקצועות, אחד המרכזיים שבהם הוא ענף הלוגיסטיקה. זהו תחום מבוקש שנמצא בחוד החנית של התעשייה, המתמקד במקסום יעילות הייצור והתפעול למטרת העלאת רווחים. מהנדסי תעשייה וניהול אחראיים על פיתוח של פתרונות מתקדמים בתחום הלוגיסטי, שיכולים לסייע לייעול הפעילות השוטפת של מפעלים ושל ארגונים.


מכללת אתגר חיפה מציעה תכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול, שנמצאת בפיקוח של מה"ט - הגוף האחראי על הסמכת הנדסאים בישראל. תכנית זו מתקיימת במגוון של התמחויות ומכינה את הסטודנטים לקבלת דיפלומת ההנדסאים. בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב בשלל תפקידים בארגונים בתעשייה ולנהל מערכות, תהליכי ייצור, צוותי עובדים ושיטות עבודה. עם צבירת וותק וניסיון בתעשייה הם יכולים להתקדם גם לתפקידים בכירים וניהוליים בארגונים שלהם.


תכנית הלימודים


במהלך לימודי הנדסאי תעשייה וניהול הסטודנטים משלבים ידע מכמה תחומים כגון ניהול, הנדסה ומדעי החברה. הם עוסקים בשיטות וטכניקות לייעול של תהליכים בארגונים, להוזלת עלויות ייצור ולהגדלה של פריון התפוקה של חברות ומפעלים.


הסטודנטים בתכנית זו יכולים להתמחות בתחום הלוגיסטיקה או במערכות ייצור וכך להכיר מקרוב שיטות עבודה ועקרונות מקצועיים חשובים מן התעשייה. הם לומדים על עקרונות וגישות שחשובים להנדסאים בתעשייה ורוכשים מיומנויות לפיתוח פתרונות לבעיות טכנולוגיות ולקבלה של החלטות מורכבות. הלימודים גם מכינים את הסטודנטים למבחנים חיצוניים שעורך מה"ט להכשרתם של הנדסאים בתחום התעשייה והניהול.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים במסלול זה הוא כשנתיים. הסטודנטים משתתפים בשיעורים עיוניים שנערכים פעמיים בשבוע וכן לוקחים חלק בעבודה מעשית במעבדות. תרגולים ומרתונים מוגברים מתקיימים לקראת הבחינות. כמו כן, עליהם לבצע פרויקט גמר שבו מיישמים את כל הידע הנלמד בתחום הלימוד לצורך פיתוח של פתרונות מתקדמים עבור התעשייה. הפרויקט מתקיים בהנחיה של מנחה והוא נערך בזוגות. הסטודנטים יכולים לבחור בין לימודי ערב לבין לימודי בוקר וכך להתאים את הלימודים לשילוב עם עבודה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת התכנית ללימודי הנדסאים:

 

  • כלכלה
  • ניהול ייצור
  • סטטיסטיקה   
  • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מוסד הלימוד מתמקד בתחום הלימודים הטכנולוגיים והמקצועיים ומציע שלל תכניות המוכרות על ידי מה"ט. במכללה ניתן ללמוד במסלולים להכשרת טכנאים, בוגריהם יכולים גם לבחור להשלים להסמכת הנדסאים בתכניות ייעודיות. בין מסלולי הלימוד שמתקיימים בשלוחת חיפה של מכללת אתגר נכללים לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות, קורס טכנאי חשמל, קורס טכנאי מכונות, וכן קורס טכנאי תעשייה וניהול. כמו כן, השלוחה בעיר חיפה עורכת קורסים בתחום החשבונאות ובתחום התעשייה, כגון קורס חשבי שכר בכירים, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 וקורס ממונה בטיחות. מוסד הלימוד פועל ביחידת סמך של הסתדרות ההנדסאים, גוף שפועל לקידום זכויות העוסקים במקצועות הטכנולוגיים בארץ.


תנאי קבלה


מועמדים מעל גיל שלושים שמעוניינים להתקבל ללימודי ההנדסאים במכללה נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, אך אינם נדרשים בהכרח לתעודת בגרות מלאה.


מועמדים מתחת לגיל שלושים צריכים להיות בעלי תעודת בגרות חלקית או מלאה, שמכילה בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות, בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות ובגרות במקצועות העברית ברמה של 2 יחידות לימוד.


תעודה


לסטודנטים שעומדים בכל דרישות התכנית בהצלחה מוענקת דיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול מטעם מה"ט. הדיפלומה ניתנת למי שעוברים בהצלחה מבחנים פנימיים, מגישים את פרויקט הגמר ועוברין את שלושת מבחני הגמר שנערכים מטעם מה"ט. בחינות הגמר מתמקדות בנושאים ניהול ייצור, כלכלה תעשייתית וניהול מחסנים אחזקה ורכש.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור