קורס טכנאי תעשייה וניהול במכללת אתגר תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר תל אביב - טכנאי תעשייה וניהול.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי תעשייה וניהול במכללת אתגר תל אביב


מתכננים ומיישמים יעילות


מפעלים וארגוני תעשייה שמעוניינים לייעל ולפתח את פעילותם נדרשים ליישם מספר רב של כלים. ידע רב תחומי זה כולל הבנה במרכיבים התפעוליים, הפיננסיים, השיווקיים והניהוליים שמגדירים הצלחה בייצור וברכש. השוק של היום הוא תחרותי במיוחד, כדי לבלוט בין המתחרים ולהציג חדשנות וייחודיות, יש צורך באסטרטגיה מתוכננת היטב שמביאה בחשבון את כלל הגורמים בתעשייה ואת הצורכים הן של הלקוח והן של הארגון.


קורס טכנאי מוסמך במגמת תעשייה וניהול - לוגיסטיקה של מכללת אתגר תל אביב מכין את משתתפיו לקראת תפקיד מבוקש בתעשייה ובעולם העסקי. הקורס מתקיים בפיקוח של מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה במדע ובטכנולוגיה, שהוא הגוף המפקח על הכשרת טכנאים בישראל. באמצעות הידע הנרכש במהלך הקורס יכולים בוגריו להשתלב בשלל מסגרות בתעשייה, כמו כן באפשרות בוגרים שמעוניינים בכך להמשיך ללימודי הנדסאים וכך לפתח את הקריירה.


תכנית הלימודים


במהלך תכנית לימודי הטכנאים הסטודנטים לומדים על שלל נושאים בתחום ההנדסה והארגון וכן בתחום הניהול והכלכלה. הם דנים בהרחבה על דרכים בהן ניתן ליישם עקרונות הנדסיים בתעשייה ובתחום השירותים. הכלים הנלמדים מתמקדים בתכנון והשיפור של תהליכי עבודה בייצור.


בתחילת המסלול נלמדים היבטים בהנדסת שיטות ובניהול של פרויקטים בתעשייה ובהמשך בוחנים סוגיות בניהול רכש, בהנדסת אנוש, בבקרת איכות ובתכנון של מדיניות מלאי וניהול מחסנים. כמו כן, המשתתפים מתוודעים לשיטות לתכנון תפעול ולפיקוח שוטף על מערכי תפעול בתעשייה.


מתכונת הלימוד


קורס הטכנאים נפרש על פני כ - 1600 שעות ואורכו הוא כשנתיים. השיעורים נערכים פעמיים בשבוע ובמהלכם משלבים לימוד עיוני עם תרגולים מעשיים ועבודה במעבדות שבהן מדמים מצבים מן התעשייה. כמו כן, לקראת סיומה של התכנית הם עורכים גם פרויקט גמר שבו הם מיישמים את הכלים הנלמדים לפתרון של בעיות מתחום התעשייה והניהול.


נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים הנלמדים במסגרת הכשרה זו נכללים גם -

 

 • התנהגות ארגונית
 • פיקוח על התפעול
 • מערכות טכנולוגיות
 • שיפור תהליכי ייצור
 • תכנון מדיניות מלאי
 • סטטיסטיקה וכלכלה
 • חיזוי וניתוח עיסוקים   
 • ניהול ייצור
 • ניהול מחסן
 • אחזקה ורכש
 • מדידת עבודה
 • הנדסת שיטות
 • ניהול פרויקטים   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללת אתגר תל אביב מתקיימים עוד מגוון מסלולי לימוד להכשרת טכנאים והנדסאים המוכרים על ידי מה"ט. בין התכניות הללו ניתן למצוא קורס טכנאי חשמל, קורס טכנאי מכונות, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי מכונות ולימודי הנדסאי חשמל. בתכניות לימודי ההנדסאים במכללה זו, יכולים הסטודנטים ליהנות ממלגות שונות ומהנחה בשכר הלימוד מטעם הקרן לחיילים משוחררים. מוסד הלימוד שם דגש על הקנייה של כישורים פרקטיים שחשובים בתעשייה של היום, כך תכניות הלימוד משלבות סדנאות ותרגולים מעשיים וגם כוללות פרויקט גמר שאותו הסטודנטים מבצעים בזוגות ומציגים בפני וועדה ודרכו מכירים תרחישים מגוונים מן התעשייה.


תנאי קבלה


מועמדים שגילם מתחת ל - 30 צריכים להציג תעודה המעידה על השלמת 12 שנות לימוד וכן בגרות במקצועות אנגלית ומתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד לפחות וברמת 2 יחידות לימוד במקצועות העברית. מועמדים מעל גיל 30 צריכים להיות בעלי תעודת סיום 12 שנות לימוד בלבד. מתקבלים למסלול מועמדים מעל גיל 18 בלבד.


תעודה


בסיום הקורס מוענקת לבוגרים שעומדים בכל הדרישות דיפלומת טכנאי מוסמך במגמת תעשייה וניהול - לוגיסטיקה, שניתנת על ידי מה"ט. כדי לקבל תעודה זו יש צורך לעבור בהצלחה מספר מבחנים שעורך מה"ט. בחינות אלה כוללות - כלכלה תעשייתית, ניהול מחסנים רכש ואחזקה וניהול ייצור.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור