קורס מזכירות רפואית במכללת ניהולית בבית שמש

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מזכירות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת ניהולית בית שמש - מזכירות רפואית.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מזכירות רפואית - מכללת ניהולית בבית שמש


בריאות עם שליחות


ענף הבריאות בישראל עובר תהליכי שינוי משמעותיים בשנים האחרונות. גורמים ממשלתיים וניהוליים שואפים לייעל את המערכת, לשפר את השירות המוענק במסגרתה וכל זאת כדי להעניק מענה מקיף ואיכותי שמותאם לצורכים של הלקוחות. גם מנהלי משרדים רפואיים, שידועים גם בזם מזכירים ומזכירות רפואיים, הם חלק באותה מהפכה והם צריכים להתאים עצמם לתנאים הדינמיים של השוק היום. מערכות מידע מתקדמות, מושגים חדשים בעולם הרפואה וטכנולוגיות פורצות דרך בטיפול הם רק חלק מן הגורמים שמשנים את פניו של המקצוע ודורשים מן המזכירים להרחיב את הידע והמיומנויות שברשותם.

 

מכללת ניהולית שבבית שמש מציעה למי שרואים עצמם משתלבים בקריירה מבוקשת בעולם האדמיניסטרטיבי ללמוד בקורס מזכירות רפואית. מסלול לימוד זה מוכר על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים והוא מכין את המשתתפים בו לקראת מבחני סיווג שנערכים על ידי המשרד וחיוניים להכשרה בתפקידי מזכירות רפואית בישראל. במהלך ההכשרה המקצועית נרכשים כלים פרקטיים מגוונים שיכולים לסייע לבוגרים בעת השתלבותם בשוק העבודה לאחר תום ההכשרה. הם יכולים להשתלב באפיקים תעסוקתיים שונים, כגון בבתי חולים, בתחנות בריאות המשפחה, בלשכות בריאות, במרפאות ציבוריות ופרטיות וכן בגופים עסקיים שונים בתחום הבריאות והרפואה.

 

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים לומדים כלים מקצועיים שחיוניים לעולם המזכירות הרפואית. הם לומדים על תהליכים ומושגים מרכזיים במקצועות הפרא רפואיים ובעולם הרפואי ולומדים על סוגי הליכים רפואיים, ניתוחים ומחלות. כמו כן, הם סוקרים היבטים התנהגותיים, אתיים חוקיים שנוגעים לעבודתם של מזכירים רפואיים ולתהליך מתן השירות לחולים.


במקביל, הם מפתחים כישורים אדמיניסטרטיביים חשובים מעולם ניהול המשרד. הם לומדים על תהליכים חיוניים לעולם המזכירות וגם מכירים תוכנות ממוחשבות חדשניות שמאפשרות לנהל מרפאות באופן יעיל ואיכותי. לאורך תכנית ההכשרה, הם גם מקבלים הכנה מסודרת ומרוכזת למבחני סיווג מקצועי שעורך משרד העבודה להכשרתם של מזכירים רפואיים.


מתכונת הלימוד


אורכו של קורס מזכירות רפואית במכללת ניהולית הוא כ - 400 שעות לימוד והוא כולל 60 שעות שמוקדשות לביצוע של סטאז' מעשי. ההתנסות המעשית נערכת במסגרות שונות במערכת הבריאות, לרבות קופות חולים ובתי חולים, היא מתקיימת בהדרכה מקצועית. התנסות זו מאפשרת לסטודנטים לתרגל בפועל את המיומנויות הנלמדות במהלך הקורס וליישם אותן בשטח בביצוע משימות שונות מסדר היום של מזכירות ומזכירים בעולם הרפואי. מדובר בקורס ערב שמתאים לאנשים עובדים, שבו מתקיימים מפגשים פעמיים במהלך השבוע.

 

נושאי הלימוד


בין התחומים השונים אשר נלמדים במהלך הקורס אפשר למנות את הנושאים הבאים:

 

 • מעבדות ומכונים
 • ניתוחים ומחלות
 • ניהול משרד רפואי
 • פיזיולוגיה ואנטומיה
 • חוק ואתיקה ברפואה
 • מבנה מערכת הבריאות
 • טוקסיקולוגיה ופרמקולוגיה
 • עקרונות ניהול משרד ממוחשב
 • תוכנות ממוחשבות לניהול מרפאות    
 • מינוח רפואי
 • רישום רפואי
 • כלכלת בריאות
 • ספרות רפואית
 • כתיבה מנהלית
 • התנהגות חולים
 • אנגלית מקצועית    
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מכללת ניהולית ממוקמת בעיר בית שמש, היא שמה לה למטרה להכשיר את תלמידיה למגוון של מקצועות מבוקשים בתעשייה והיא פועלת לסייע להם בהשתלבותם בתפקידים שיש להם דרישה רבה בשוק של היום. לשם כך, היא מציידת אותם במיומנויות פרקטיות שחיוניים לעובדים במשק הדינמי של היום דרך שילוב תרגולים שונים במהלך הקורסים.


במכללת ניהולית אפשר ללמוד במבחר קורסים והכשרות מקצועיות, אשר מוכרות ומפוקחות על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. בין המסלולים הנלמדים במכללה אפשר למצוא קורס ניהול משרד בכיר וכללי, קורס ניהול מלאי ורכש, קורס חשבי שכר בכירים, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, קורס הנהלת חשבונות סוג 3, קורס נהגי רכב משא כבד, קורס נהגי רכב ציבורי ומסלולי הכשרה נוספים.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל מועמדים שהם בוגרי 12 שנות לימודים לפחות. כמו כן, במקרים מסוימים יש צורך במעבר ראיון קבלה. אין צורך בניסיון קודם בעולם המזכירות כדי להתקבל לקורס והוא מתאים גם למי שאין ברשותם ניסיון מקצועי בתחום האדמיניסטרציה שמעוניינים להשתלב לראשונה בענף ולבנות קריירה כמזכירים ומזכירות רפואיים.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות במהלך הקורס זכאים לקבל שתי דיפלומות, האחת תעודת גמר מטעם מכללת ניהולית, הדיפלומה השנייה היא תעודה שניתנת על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, יש צורך לעבור מבחני הסמכה חיצוניים שנערכים על ידי המשרד כדי לקבל תעודה זו.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת ניהולית בבית שמש

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp