קורס רכב ציבורי במכללת ניהולית בבית שמש

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת ניהולית בית שמש - רכב ציבורי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס נהג רכב ציבורי - מכללת ניהולית בבית שמש


על נהגי המוניות והאוטובוסים בישראל מונחת אחריות רבה על הכתפיים. הציבור הכללי מבקש לעצמו איכויות מסוימות שעליו לקבל, בדרכו הבטוחה למחוז חפצו. הנהגים הציבוריים הם אלו אשר מספקים את האיכויות הללו. הנהגים נדרשים להיות בקיאים בחוקי התנועה, להחזיק בסט של ערכים ונימוסים בסיסי אל מול האוכלוסייה הכללית, ולגלות זהירות רבה בנסיעה בכבישים תוך כדי קיום החוק הלא כתוב – בכביש אל תהיה צודק תהיה חכם. זוהי שליחות ציבורית שטומנת בחובה אתגרים רבים ומרתקים.


קורס נהג רכב ציבורי מטעם מכללת ניהולית מציע הכשרה מקיפה בנושא. קורס זה, שנערך בפיקוח משרד העבודה, מקנה את האופציה להחזיק ברישיון על רכב ציבורי; החל מאוטובוסים גדולים או זעירים (אז"צ) ועד מוניות, הקורס מעניק את הידע הדרוש על מנת לתפעל את כלי הרכב הללו בצורה היעילה והמקצועית ביותר הנדרשת בחוק. בקורס נלמדים טכניקות נהיגה, ידע טכני ואינפורמציה עיונית בכל הנוגע לחוקים וכללי נהיגה, בדרך להכשרת נהגים ציבוריים אשר יעמדו בכל הקריטריונים המבוקשים על מנת להחזיק ברישיון נהיגה ציבורי.

 

 • מחפשים קריירה בתחום התחבורה? קראו עוד על קורס רכב


תכנית לימודים

 

כאמור, על מנת לתפעל רכבים ציבוריים צריך לעמוד בתקנים הדרושים. קורס זה של מכללת ניהולית בבית שמש מקנה את הידע על כלל התקנים הללו, ושולח אל הציבור נהגים אחראיים ומקצועיים אשר מבטיחים רמה גבוהה של נהיגה המתבקשת מהם. הקורס יורד עם תלמידיו אל רזי התפעול והתחזוק של כלי רכב, כדי להבטיח הבנה מלאה של תצורת רכב מנועי. נהיגה מונעת ודיני תעבורה גם כן נלמדים בקורס, אשר מקנה בנוסף מידע נרחב על קריאת מפות וידיעת הארץ. במסלול הלימודים של מכללת ניהולית מלמדים את הסטודנטים גם נושאים כמו אזרחות, אנגלית ואף הגשת עזרה ראשונה וזיהוי אמצעי חבלה.

 

מתכונת הלימוד


קורס נהג רכב ציבורי מתפרש על פני תקופות זמן משתנות בין לימודי ערב ולימודי בוקר. לימודי הערב נמשכים בין חודשיים עד חודשיים וחצי כאשר הקורס מתקיים בשלושה ימים במהלך השבוע. לימודי הבוקר נלמדים בחמישה ימים בשבוע ונמשכים במשך חודש עד חודש וחצי.

 

נושאי לימוד

 

 • הכרת הרכב
 • דיני תעבורה
 • נהיגה מונעת
 • עזרה ראשונה
 • זיהוי אמצעי חבלה
 • קריאת מפות וידיעת הארץ    

 

 

על מוסד הלימוד


כשהיא ממוקמת בבית שמש, מכללת ניהולית היא מכללה עם ניסיון עתיר שנים המציעה מגוון מסלולי לימוד אשר מספקים הזדמנויות תעסוקתיות רבות. המכללה נמצאת תחת פיקוח של משרד העבודה ופועלת באישורו, תחת ההגדרה של מכללה פרטית. מכללת ניהולית שואפת לעזור לתלמידיה לאתר עבודה בתחום הנלמד עם סיום לימודיהם, והיא מלווה את בוגריה עד למציאת מקום עבודה מתאים עבורם. זהו המוטו עליו נשען מוסד הלימודים מבית שמש.


תנאי קבלה 

ראשית יש לציין שפתיחת הקורס במכללת ניהולית בבית שמש מותנית במספר הנרשמים למסלול הלימודים המיועד. מועמדים לקורס נהג רכב ציבורי מתבקשים לעמוד בכמה קריטריונים, על מנת להגיש בקשה למשרד הרישוי המחוזי. על המועמדים להיות תושבי הארץ בלבד, בני 20 שנה לפחות ובעלי ידע של כתיבה וקריאה בעברית. כמו כן נדרש להחזיק ברישיון נהיגה לרכב פרטי או רכב משא עם ותק של שנתיים. מבחינת ההשכלה, תנאי הקבלה מבקשים הכשרה של 8 שנות לימוד לכל הפחות.

 

היה והמועמדים עמדו בכל הקריטריונים הללו, הם מתחילים את הליך הקבלה לקורס אשר כולל בתוכו:

 

 

 • הוצאה של טופס הבקשה לרישיון נהיגה ציבורי, דרך מגוון תחנות הצילום שמפוקחות ומפוזרות ברחבי הארץ על ידי משרד הרישוי.
 • בדיקת ראייה על ידי רופא עיניים או אופטומטריסט מורשה
 • פנייה אל הרישוי האזורי הקרוב למקום המגורים עם תעודת זהות, טופס הבקשה לרישיון הנהיגה הציבורי ותעודת השכלה.
 • הצגת תעודת יושר (העדר הרשעות תנועה ופלילי) אשר תישלח למשטרת ישראל.
 • ביצוע בדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים כאשר בסיומם, המועמדים יוכלו להתקבל ולהשתתף בקורס נהג רכב ציבורי

 

תעודה

 

לאחר שהמועמדים עברו את הבחינות שלהם בהצלחה ועמדו בדרישות הקורס, משרד העבודה מעניק להם את תעודת הגמר.


אפשרויות תעסוקה


הגיוס של נהגי אוטובוסים בישראל טומן קושי רב בפועלו, זאת למרות השכר הגבוה אשר ניתן במגזר התחבורה הציבורית וענף האוטובוסים. בשנים האחרונות מצוקת כוח האדם בתחום הנוכחי רק הלכה וגדלה, עקב ריבוי המשמעותי של קווי האוטובוסים שבוצע על ידי משרד התחבורה. לכן יש לאן לשאוף כשמדובר בהחזקת רישיון אוטובוס, ומקומות עבודה ניתן למצוא בשפע בתחום.


באשר לנהגי המוניות, שר התחבורה עושה חסד עמם כבר זמן רב ודואג שהתנאים של נהגי המוניות יהיו אולטימטיביים. כך למשל עשה כשחתם לא מזמן על צו אשר העלה את תעריף הנסיעה במוניות. נהגי מוניות גם הם דרושים בשוק הרחב של התחבורה הציבורית, וגם בענף זה בוגרי מכללת ניהולית יוכל למצוא עבודה בקלות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת ניהולית בבית שמש

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp