קורס DBA ב - NAYA College

שירות אישי - צור קשר

NAYA College
NAYA College
NAYA College
NAYA College
NAYA College
NAYA College
NAYA College
NAYA College

קורס DBA במכללת NAYA College


תפקידי DBA, או Database Administrator מתמקדים בניהול של מסדי נתונים שבהם מאוחסנים שלל נתונים חיוניים לארגונים עסקיים. הם אחראיים על בניית מסדי נתונים אלה ועל תחזוקתם השוטפת. בין היתר, הם מפתחים שאילתות בעזרתן ניתן לעדכן את המסדים ולאתר בהם מידע מבוקש. לתפקיד זה חשיבות רבה בארגונים שבהם מערכות מידע, שכן למידע הארגוני תפקיד קריטי בקבלת החלטות ובהעלאת הרווחיות של הארגון. כיום נחשב התפקיד לאחר המבוקשים בזירת ההייטק העולמית.


במכללת נאיה קולג' מתקיים קורס DBA, שבו מתמחים הסטודנטים במגוון היבטים תשתיתיים ואפליקטיביים של עולם מסדי הנתונים אשר חיוניים למעוניינים להשתלב בתפקידי DBA. הקורס כולל מגוון של תכנים פרקטיים שמכינים את המשתתפים לקראת השתלבות בתפקידים אלה בתעשייה.

 

הקורס מתקיים בקמפוס המכללה בהרצליה, במערכת האונליין של המכללה או במסלול היברידי המשלב לימודים אונליין ובמכללה.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים לומדים בהרחבה על ניהול ותחזוקה של מסדי נתונים. כמו כן, תכנית זו מסייעת להכנה לבחינות ההסמכה של חברת מיקרוסופט, להסמכת MCSE - Data Platform.


בתחילת ההכשרה הם מכירים מושגי יסוד בתחום הנתונים ובהמשך לומדים כיצד לפתח שאילתות לעדכון ולתחקור מסדי הנתונים, שפת TSQL. בהמשך ההכשרה נלמדים גם תהליכי פיתוח מתקדמים בשפת שאילתות זו. כמו כן, הם בוחנים את תהליכי התכנון וההגדרות של טבלאות, את כתיבת הפונקציות לעבודה עם מסדי הנתונים ואת תהליכי ההתקנה של שרתי SQL Server ותחזוקתם. בקורס נרכשות גם מיומנויות הכנה לקראת ראיונות עבודה והשתלבות בתפקידי DBA בתעשייה.

 


מתכונת הלימוד


היקפו של קורס DBA הוא כשמונה חודשים, הוא כולל 300 שעות לימוד. המפגשים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע. הם כוללים הרצאות פרונטליות עיוניות לצד תרגולים מעשיים. כמו כן, המשתתפים עורכים פרויקט מעשי שכולל התמחות בכיתות המכללה בליווי של חניכה.


את הקורס ניתן ללמוד באופן פרונטלי, במתכונת קורס אונליין או בפלטפורמה היברידית. במסגרת זו חלק מן התלמידים לומדים באופן פרונטלי בכיתה ואחרים לומדים במתכונת אונליין. הקורס המקוון מתקיים בזמן אמת והתלמידים מתחברים אליו בזמן שהוא מתקיים בפועל בכיתה. כך הם יכולים לקחת חלק בכל התכנים של התכנית באותם ימים ושעות, במיקום נוח להם. התלמידים במסלול ההיברידי מגיעים לכמה שיעורים לפי זימון שניתן להם מראש. במסלול זה ניתנת הכשרה גמישה במיוחד, שמתאימה למי שמעוניינים לשלב בנוחות בין הקורס לבין שגרת החיים והעבודה.

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורס, לומדים המשתתפים על מגוון של נושאים, ביניהם גם:

 

 

 • אדמיניסטרציה וניהול
 • הגדרת טבלאות ותכנונן
 • הגדרת אינדקסים ואילוצים
 • פתרונות High Availability
 • כתיבת פונקציות ופרוצדורות
 • שיפור ביצועים בצד התשתיתי
 • הגדרה פיזית של מבנה נתונים
 • התקנת שרתי SQL SERVER
 • ניהול משתמשים ואבטחת מידע
 • פיתוח בשפה השאילתות TSQL
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת נאיה קולג' מתמחה במקצועות ה - DATA. במכללה ניתן לקחת חלק במגוון קורסים לתעודה שבהם שמים דגש על הקניית כלים פרקטיים ועל חיבור לשוק העבודה. מוסד הלימוד משמש מרכז הדרכה מוסמך של מגוון חברות בינלאומיות בתחומי הטכנולוגיה והתוכנה, כגון מיקרוסופט, Cloudera ו - Tableau. בחלק מן ההכשרות, התלמידים יכולים להתכונן למבחני הסמכה שעורכות אותן

חברות וכך לקבל תעודות בין לאומיות. בין הקורסים הנערכים במכללה ניתן למצוא גם קורס BI, קורס דבאופס והכשרות נוספות.


במוסד הלימוד שואפים לסייע לסטודנטים בהשתלבותם בשוק העבודה, בין היתר דרך הפעלת מסלול קידום אישי. זוהי תכנית לשילוב עובדים בשוק העבודה שמיועדת ללומדים בתכניות ההכשרה של המכללה. הסטודנטים הנעזרים בשירותי מסלול הקידום האישי מקבלים הכנה לראיונות עבודה, לכתיבת קורות חיים והכוונה לחיפוש עבודה. כמו כן, הם יכולים להשתלב במרכז התמחות כדי לצבור ניסיון פרקטי החשוב להמשך דרכם. מנגנון ההשמה של מוסד הלימוד מסייע לסטודנטים להשתלב במגוון ארגונים בשוק העבודה, בוגרים מצטיינים יכולים להשתלב גם בחברת נאיה טכנולוגיות, חברה המציעה שירותי ייעוץ והטמעת מערכות דאטה.

 

 

תנאי קבלה


התכנית מתאימה למועמדים שברשותם רקע טכני בתחום הפיתוח. היא מיועדת לאנשי תשתית ולעובדים בעלי ניסיון בתחום ה - IT שברצונם להכיר מקרוב את SQL Server 2016 כדי להשתלב בתחום מערכות המידע בתפקידי DBA. במסגרת תנאי הקבלה, עליהם לעבור ייעוץ עם גורם מקצועי במכללה וראיון אישי, שבו נבדק הרקע המקצועי הקודם.

 

 • כמה מרוויחים אנשי DBA? קראו על שכר DBA


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת גמר המוענקת על ידי Naya College.

 

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp