קורס ייעוץ וניהול תיקי השקעות במכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ

המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

אהבת? שתף ב:

קורס יועצי ומנהלי תיקי השקעות ביחידה ללימודי חוץ במכללה האזורית אשקלון


בשוק שבו קיימות אפשרויות השקעה רבות ושונות, לצד תנודתיות רבה של המשק, עולה חשיבותם של יועצי ההשקעות ומנהלי ההשקעות. הם יכולים לספק מידע וכלים לבחירת האפיק הכדאי והמשתלם ביותר להשקעה. כדי לעשות זאת, הם נדרשים להכיר היטב את מצב השוק הנוכחי וגם לדעת כיצד לחזות מגמות עתידיות שישפיעו על ההשקעה בעתיד. בעוד יועצי ההשקעות מוסמכים להעניק ייעוץ בלבד ללקוח, מנהלי תיקי ההשקעה יכולים לבצע בשמם את ההשקעה, בהתאם לאפיק עליו החליטו הלקוחות.


היחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון עורכת קורס ייעוץ וניהול תיקי השקעות, זהו מסלול שמכין את תלמידיו לקראת מבחני ההסמכה לקבלת הרישיון בתחום ההשקעות. הקורס מקיף מגוון מושגים, תהליכי עבודה וחוקים עדכניים שנחוצים ליועצי השקעות ולמנהלי תיקי השקעות בעבודתם. הכלים הנלמדים במהלך הקורס יכולים לסייע לבוגרים להשתלב בבתי השקעות ובבנקים או לעסוק בענף כעצמאיים ולהציע את שירותיהם ללקוחות פרטיים ועסקיים במגוון מסגרות בשוק ההון.


תכנית הלימודים


משתתפים בקורס זה מקבלים הכנה לקראת מספר מבחנים ממשלתיים שנדרשים לקבלת רישיונות בייעוץ וניהול תיקי השקעות. בחינות אלה כוללות מבחנים בכלכלה, בחשבונאות, במימון וסטטיסטיקה, בדיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית וכן שני מבחני הגמר מקצועית א' ומקצועית ב'.

 

לאורך התכנית, המשתתפים לומדים על שלל כלים מקצועיים שדרכם ניתן לבנות תיק השקעות שמתאים לצורכי הלקוח. הם בוחנים כלים לניתוח של חברות ואירועים פיננסיים, להכנה ולהבנה של דוחות כספיים ולהבנה של החקיקה בתחום ניירות הערך וההשקעות שרלבנטית למנהלים וליועצים.

 

מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 490 שעות אקדמיות. המשתתפים יכולים לפרוש את התכנית על פני שנה עד שנה וחצי בהתאם לצורכיהם. לאורך ההכשרה הם לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בתרגולים פרקטיים שמכינים אותם לקראת מבחני ההסמכה.


נושאי הלימוד

 

 • אג"ח ואופציות מעו"ף
 • שיטות מסחר בבורסה
 • הכנת דוחות כספיים וניתוחם
 • אפיקי השקעה בשוק המניות
 • אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך
 • חוק ההשקעה המשותפת בנאמנות
 • חוק הסדרת עיסוק בייעוץ ההשקעות   
 • קרנות נאמנות
 • מיסוי ניירות ערך
 • מיקרו מקרו כלכלה
 • בניית תיק השקעות
 • יסודות בסטטיסטיקה
 • ניתוח הנפקת חברות   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון מציעה לתלמידיה מגוון רחב של תכניות ללימודי תעודה בענפים כגון ניהול, פיננסים, ביטוח, נדל"ן, שיווק ואימון. הקורסים מתמקדים בפן הפרקטי שנחוץ לאנשי המקצוע והם כוללים שלל סדנאות ותרגולים שיכולים לסייע להם להתכונן לאתגרי התעשייה. בין הקורסים שניתן ללמוד ביחידה ללימודי חוץ נכללים קורס ביטוח פנסיוני, קורס ייעוץ מס, קורס הכשרת מנהלים ויזמים, קורס אימון אישי ועסקי, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, קורס להכשרת חשבי שכר בכירים, קורס סוכני ביטוח אלמנטרי ומסלולי הכשרה נוספים.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים למעוניינים להשתלב מבחינה מקצועית בתחום ייעוץ ההשקעות וניהול תיקי ההשקעות, יכולים ללמוד בו הן עובדים בעלי ניסיון בתחום הפיננסי, כגון עובדי בנקים ובתי השקעה, והן חסרי רקע קודם בתחום שברצונם להשתלב בו לראשונה או לעבור הסבה מקצועית לתחום ההשקעות.


תעודה


כדי לקבל את רישיון יועצי ההשקעות או מנהלי תיקי ההשקעות, על בוגרי הקורס לגשת למספר מבחנים חיצוניים, שנערכים על ידי משרד האוצר והרשות לניירות הערך. בוגרים שברשותם תואר ראשון לפחות במקצועות כגון כלכלה, חשבונאות או מנהל עסקים פטורים ממספר מבחנים. לאחר מעבר של המבחנים, יש לבצע גם תקופת סטאז' בהתאם לדרישות החוק. עם השלמת הסטאז', יכולים הבוגרים לקבל את הרישיון המקצועי ולהשתלב בשוק כיועצי השקעות או מנהלי תיקי השקעות.