קורס ניהול סיכוני בטיחות בבניה במכללת מישלב

קורס ניהול סיכוני בטיחות בבניה במכללת מישלב

קורס ניהול סיכוני בטיחות באתרי בנייה במכללת מישלב

 

הגיבור שאתר הבנייה זקוק לו


עבודה באתרי בנייה יכולה להיות מסוכנת למדי. הענף מתאפיין בסיכונים רבים וגורמי חשיפה, אשר מסכנים את בריאותם של העובדים. בין הסיכונים העיקריים ניתן למצוא: גורמים פיזיקליים כמו רעש וקרינת שמש, גורמי סיכון ארגונומיים בנשיאה והרמה של משאות כבדים וגם גורמי סיכון כימיים בחשיפה לחומרים כגון עץ ומלט, אבק סליקה, מתכות ועוד. בענף הבנייה ישנם בעלי תפקידים רבים, רובם ככולם חשופים מדי יום לגורמי הסיכון הללו ומסכנים את חייהם במסגרת התפקיד שלהם. כמעט בכל שבוע מתרחשות תאונות קטלניות באתרי הבנייה הרבים שקיימים בישראל. על אף שלא מעט גופים קיימים בכדי להביא להקלה בשיעור הנפגעים בענף הבנייה – עדיין המצב הינו בכי רע ועל כן, התעורר הצורך בהקמתן של תכניות לימוד להכשרת מנהלי סיכוני בטיחות באתרי בנייה.


על כל מקום עבודה המונה לפחות 50 עובדים חלה חובת מינוי ממונה על הבטיחות. כמו כן, גם על מבצע בנייה אשר מעסיק בעצמו או באמצעותם של קבלני משנה כ - 100 עובדים לפחות באתרי הבנייה בו זמנית, מוטלת החובה למנות בעל תפקיד אשר ישגיח על הבטיחות במקום וידאג לשלומם של העובדים. תפקידו של הממונה על הבטיחות הוא להעניק למעביד הדרכה וייעוץ בכל הקשור לחוקים, תקנים ותקנות בענייני הבטיחות. נוסף על כך, תפקידו לסייע לו ולשאר אנשי צוות הניהול והתכנון בכל הנוגע לבטיחות, בריאות תעסוקתית של העובדים וקידום התודעה בנושאים רבים אשר קשורים לבריאותו ובטיחותו של עובד במסגרת העבודה.

 


תכנית הלימודים


קורס ניהול סיכוני בטיחות בבניה שמציעה מכללת מישלב מתאים לסטודנטים השואפים ללמוד את מקצוע ניהול סיכוני בטיחות באתרי בנייה. זהו מסלול לימודים המקיף את כל הדרוש בכדי לשמש כממונה בטיחות באתרי הבנייה השונים כשהוא מתמקד בהקניית היכרות מעמיקה עם דרישות התקנות בתחום הגהות והבטיחות בעבודה. הסטודנטים נחשפים לנהלי הבטיחות במגוון היבטים אשר נוגעים לבנייה ותשתיות, כגון עבודה בגובה, עבודות חשמל ודרכי הגנה מהתחשמלות, שימוש ראוי במכונות, כיבוי אש ועבודה עם חומרים המוגדרים כחומרים מסוכנים. כמו כן, לומדים הסטודנטים בהרחבה על דרכים שונות לתכנון התנאים הסביבתיים, בוחנים סוגיות בארגונומיה, סוקרים את תהליך כתיבת תכניות הבטיחות באתרי הבנייה כמו גם סקירת הסיכונים הקיימים, כשבמקביל, הם רוכשים את המיומנויות הנדרשות לעבודה עם צוותי עובדים בשטח ומתוודעים להעברה של הדרכות בטיחות המותאמות לצרכים של אתרים וחברות בענף הבנייה.


מתכונת הלימוד


קורס ניהול סיכוני בטיחות אתרי בנייה מתקיים אחת לשבוע במסלול ערב. הקורס מתפרש על פני כ - 15 מפגשים הכוללים גם סיור מקצועי באתרי בנייה. עם תום הלימודים, הקורס מקנה לסטודנטים תיק עבודות מקצועי.


נושאי הלימוד

 

 • ניהול צוותים ועובדים
 • איתור מערכות בסיכון
 • תצפיות בטיחות באתר
 • תאונות עבודה ומחלות
 • חשיפה לגורמים מזיקים
 • בטיחות בעבודות חשמל
 • ניהול הבטיחות באתרים   
 • ציוד הגנה בבניין
 • ארגון אתרי בנייה
 • שימוש בחומרי נפץ
 • ניהול סיכוני בטיחות
 • אמצעי הרמה ושינוע
 • נהלי מנהל הבטיחות   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת מישלב הינה מכללה ללימודים מקצועיים. לאורך השנים הכשירה עשרות אלפי בוגרים אשר יצאו אל שוק העבודה משלוחותיה ברחבי הארץ. המכללה מתמחה במגוון נרחב של מקצועות לימוד כאשר את הקורסים הנלמדים במקצועות הללו מעבירים מרצים איכותיים, ביניהם רואי חשבון, עורכי דין, מהנדסים ושלל אנשי מקצוע מובילים בתחומם אשר חולקים את האינפורמציה המקצועית והכלים שברשותם עם קהל הסטודנטים במכללה.


תכניות לימודי התעודה במכללת מישלב נועדו לקדם את האדם ולספק לו את הדחיפה אל תוך המגזר התעסוקתי בכדי שיוכל לאמץ לעצמו קריירה מרתקת ומאתגרת בכל תחום שבו יבחר. כמו כן, ראוי לציין כי המכללה פועלת בשיתוף פעולה עם התמ"ת, נציבות המס ומשרד החינוך – זאת בהתאם למסלולי הלימודים הדורשים את ההתערבות והפיקוח החיצוני.


תנאי קבלה


הקורס מיועד בעיקר לאלו המגיעים מענף הבנייה והתשתיות, מנהלי פרויקטים בבניה, מהנדסים, מנהלי עבודה וכדומה.


תעודה


הקורס מזכה את בוגריו בתעודת הסמכה מטעם מכללת מישלב.


אפשרויות תעסוקה


ישנה דרישה רבה בענף הבנייה לממונים על בטיחות, וזאת בעקבות המגמה ההולכת וגדלה בהקשר לתאונות העבודה המתחוללות באתרי בנייה בתדירות גבוהה. בוגרי הקורס יוכלו לפעול מול חברות בניה וקבלנים וכן לעבוד במפעלים, במוסדות ציבוריים ובאתרי בנייה ולספק את שירותיהם בעבור מבחר גורמים מקצועיים. כמו כן, בוגרים אשר מעוניינים להמשיך ללמוד ולהתפתח יוכלו לפנות לעוד מגוון של הכשרות בתחום הבניין.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מישלב
Whatsapp Whatsapp