קורס רכזי פנימיות באוניברסיטת אריאל חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל חוץ - רכזי פנימיות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס רכזי פנימיות ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת אריאל בשומרון


רכזי פנימייה הם בעלי תפקיד חשוב בהתנהלות המוסד החינוכי, הם משמשים חוליה מקשרת בין הנהלת המוסד לבין המדריכים הפועלים בשטח עם הילדים ובני הנוער. במסגרת תפקידם הם נדרשים לטפח את המדריכים ולהוביל מיזמים ופרויקטים לקידום המוסד החינוכי, העונים על הצורכים של כל הגורמים המעורבים. התפקיד כרוך באחריות רבה ועולות בו דילמות מקצועיות ואישיות לא פשוטות, הנובעות מן הצורך לתת מענה למדריכים הכפופים להם לצד הדרישה למחויבות להנהלה.


מדריכים בפנימיות וכפרי נוער המעוניינים לפתח עצמם מבחינה מקצועית ולהתקדם לתפקידי רכזים יכולים ללמוד בקורס רכזי פנימיות הנערך ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל. בקורס זה ניתן להכיר סוגיות רלוונטיות לתפקיד ולפתח מיומנויות מנהיגות והדרכה הנדרשות לביצוע יעיל שלו. המסלול מתקיים בשיתוף עם רשת החינוך "דעת" להכשרה מקצועית ומרכז "כפיר" להכשרת צוותים בחינוך הפנימייתי.

 

תכנית הלימודים


תכנית זו ללימודי תעודה מותאמת לצורכיהם של רכזי פנימיות ומדריכים המיועדים לתפקידים אלה ובמהלכה נלמדים כלים הנדרשים להתקדמות לתפקידי רכזים. בין מטרות המסלול הקניית מיומנויות ניהוליות והדרכתיות וידע מקצועי בתחום. נלמדים תהליכי איתור הצרכים בשטח ואפיון המענה הנדרש מצד המדריכים והרכזים.


כמו כן, המשתתפים רוכשים כלים בתחום הנחיית הצוותים הנדרשים לחניכה של מדריכים חדשים בצוות המוסדות החינוכיים. הם מפתחים גם מיומנויות הנחוצות להובלה של פרויקטים וקידום נושאים חשובים בפנימייה. בתכנית נכללת גם העשרה בנושאים רלוונטיים לאנשי המקצוע, כגון הדרכת נוער בסיכון, מוגנות, מיניות וסוגיות נוספות בחיי צעירים בחינוך הפנימייתי.

 

מתכונת הלימוד


היקף הקורס הוא 60 שעות אקדמיות, הוא מחולק ל - 6 מפגשים. השיעורים מתקיימים בשעות הבוקר והצהריים. בתכנית נכללים שיעורים עיוניים וכן עבודה מעשית שבה מתנסים המשתתפים בתכנון של פרויקטים מונחים בשטח, מה שמאפשר צבירת ניסיון ופיתוח כישורים מקצועיים.


הקורס מתקיים ביחידה ללימודי חוץ בתל אביב

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת הקורס:

 

 

  • הנחיית צוותים
  • אפיון מענה הדרכה
  • אפיון ואיתור צרכים
  • פיתוח מיומנויות חניכה
  • קידום נושאים בפנימייה
  • מיומנויות ניהול הדרכתי
  • ועוד

 

סגל הוראה


מפתח הקורס והמרצה הוא מקים ומנהל של מרכז להכשרת צוותים בחינוך פנימייתי. הוא בוגר בית ספר למנהיגות בחינוך ותכנית להכשרת בתי ספר וברשותו ניסיון בהובלה של תכניות הכשרה חינוכיות וקורסי חינוך ובהטמעה של תכניות בצה"ל.

 

על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל מתקיימים לימודי תעודה במגוון של נושאים מבוקשים, בעזרתם יכולים עובדים לקדם עצמם מבחינה מקצועית. הקורסים יכולים להתאים גם למעוניינים לעבור הסבה ולעבור שינוי מקצועי לענף או תפקיד חדשים. בין התחומים שאותם ניתן ללמוד במוסד זה נכללים קורסי ניהול, קורסים בתחום הפיננסי, קורסים בתחום הנגישות, קורסים ללימוד שפת הסימנים, קורסים בתחום הביטחון והאבטחה ועוד.


במוסד הלימוד ניתן למצוא קורסים נוספים בתחום הבריאות והקהילה. בין היתר מתקיים קורס גרונטולוגיה שבו נרכש ידע במדעי הזקנה וכלים לניהול מוסדות לגיל השלישי; קורס רישום מידע רפואי המיועד לעובדים במערכת הבריאות; וקורס גישור ייעודי לעובדים במערכת הבריאות.

 

תנאי קבלה


הקורס מיועד לרכזים בפנימיות או למועמדים לתפקידים אלה, המעוניינים לפתח כישורים מקצועיים חיוניים לתפקיד. כדי להתקבל יש צורך בהצגת המלצה ממנהל כפר הנוער או הפנימייה שבו עובדים המועמדים. כמו כן עליהם לעבור תהליך מיון שבו נבדקים הכישורים האישיים שלהם והתאמתם למסלול.

 

תעודה


משתתפים שעומדים בדרישות במהלך הקורס, לרבות חובות הנוכחות והגשת המטלות, זכאים לקבל תעודה המוענקת על ידי היחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת אריאל, רשת החינוך "דעת" והמרכז להכשרת מדריכי פנימיות "כפיר". בוגרים יכולים להיות זכאים לשעות גמול השתלמות בכפוף לתנאים ולדרישות משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

פורום לימודי חינוך

לימודי אסטרטגיות למידה
ברכה
1 תגובות
קורס מובילי תכניות ויסות עצמי
ענתי יצחק
1 תגובות
הסבה לגננת שילוב לבעלת תואר שני
הילי
1 תגובות
ללמוד חינוך או עבודה סוציאלית באיזור הצפון
רינת
1 תגובות
חייבים לעשות סטאז במסגרת תואר בחינוך לא כמורה?
אור
2 תגובות
יעוץ חינוכי למידה מרחוק
Emi Laufer
1 תגובות
לימודי הוראה להנדסאי תעשייה וניהול
שרית כהן
1 תגובות
לכניסה לפורום

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp