קורס רישום מידע רפואי באוניברסיטת אריאל חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס בריאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל חוץ - רישום מידע רפואי.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס רישום מידע רפואי ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת אריאל בשומרון

 

אחד האתגרים עמם מתמודדות מערכות בריאות ברחבי העולם הוא הצורך בשמירה על מידע רפואי בעידן הדאטה. למידע הרפואי מספר שימושים, בין היתר משתמשים בו ברשומות רפואיות החיוניות למהלך הטיפול ולרצף התקין שלו. שימוש נוסף הוא לצורכים משפטיים כראייה וכן בתהליכי תמחור וגבייה על שירותים ומוצרים. כדי לוודא כי תשתיות המידע הללו הן מהימנות ואיכותיות וכי הן משרתות את צורכיהם של עובדי המערכת ושל צרכני השירותים כאחד, יש צורך בקביעת מדיניות מותאמת ובקבלת החלטות לא פשוטות.


מי שאמונים על בקרת איכות על המידע ועל שלמותו הם רשמי המידע הרפואיים. הם מנתחים את הנתונים מבחינה איכותית וכמותית, מדווחים על הנתונים למשרד הבריאות ולארגונים נוספים, כגון ארגון הבריאות העולמי, שעושים שימוש בדאטה לצורך קבלת החלטות חשובות. לאנשי המקצוע חשיבות רבה בפעילות התקינה של מוסדות רפואיים, כגון בתי חולים וקופות חולים, וכן בתפעול התקין של המערכת הבריאותית כולה. עובדים במערכת הבריאות המעוניינים לקדם את הידע שברשותם וללמוד כיצד לעשות שימוש נבון ויעיל בדאטה יכולים ללמוד בקורס רישום מידע רפואי המתקיים ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל. מסלול זה הוא פרי שיתוף פעולה עם משרד הבריאות.


תכנית הלימודים


במהלך קורס בריאות זה המשתתפים רוכשים את הידע והכלים הנדרשים לתפקידי רשמי מידע רפואי במערכת הבריאות הישראלית. הם נחשפים לתחומי האחריות של בעלי תפקידים אלה תוך היכרות עם תהליכי הרישום והסימול של מידע, עם מונחים רפואיים באנטומיה ובפיזיולוגיה של הגוף האנושי וכן עם טכנולוגיות מתקדמות מעולם הרפואה. נוסף על כך הם לומדים על תהליכי בקרת איכות ובקרת כמות הנוגעים לשימוש יעיל ומושכל במערכות המידע. בהמשך נרכשות מיומנויות בסיסיות מתחום ניהול מערכות הבריאות, תוך היכרות עם תהליכים ייחודיים לישראל ועם תהליכים במרחב הגלובלי.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא 350 שעות לימוד אקדמיות. משולבים בו תכנים עיוניים יחד עם תרגילים מעשיים שבהם המשתתפים מתרגלים שימושים במידע הרפואי, מתנסים בחקר של מקרי בוחן מן התעשייה ומתנסים בבקרת איכות על תהליכים מקצועיים שונים המאפיינים את התפקיד.


הקורס מתקיים ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל הממוקמת בתל אביב.

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על מגוון נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

  • בקרת איכות
  • טכנולוגיות רפואיות
  • רישום וסימול מידע
  • ניהול מערכות בריאות
  • שימוש יעיל במידע רפואי
  • פיזיולוגיה ואנטומיה של האדם
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ נערכות הכשרות מקצועיות נוספות בתחום הבריאות והקהילה. מסלולים אלה יכולים לסייע למעוניינים להשתלב בתפקידים במסגרות קהילתיות וחברתיות או לקדם קריירה קיימת באותן מסגרות תעסוקה. בין ההכשרות הללו ניתן למצוא קורס גרונטולוגיה וניהול בתי אבות, קורס רכזי פנימיות וקורס גישור במנהל מערכות בריאות.


כמו כן, ביחידה אפשר למצוא הכשרות בענפים נוספים שיש להם ביקוש בשוק העבודה. כך ניתן ללמוד בקורסים בתחומי הפיננסים והניהול, קורסים מקצועיים בתחומי התעשייה, קורסים להכשרת מורשי נגישות, קורסים בתחום הביטחון ועוד. תכני הקורסים מבוססים על דרישות השוק ומשולבים בהם תכנים פרקטיים ודוגמאות מן השטח כדי לסייע למשתתפים להתכונן לאתגרי המקצוע.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


המסלול מיועד לעובדים מנוסים במערכת הבריאות המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם בתחום רישום המידע הרפואי. כדי להתקבל, על העובדים להציג המלצת ממונה ולעבור מבחן כניסה שציון של לפחות 85. כמו כן, קבלתם מותנית במעבר ראיון בפני וועדת קבלה שבו נבדקת התאמתם לקורס.

 

תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל דרישות הלימוד מקבלים תעודת סיום הניתנת מטעם משרד הבריאות והיחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל בשומרון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה
פורום לימודי רפואה משלימה
לימודי הדרכה בנושא התמכרויות לסמים ואלכוהול
עקל. גבועה
1 תגובות
תעודת סיום תואר לימודי רפואה משלימה
דימא כנאענה
1 תגובות
קורס היפנוזה שעוזר לאנשים וילדים עם בעיות
ארז
1 תגובות
אפשרויות תעסוקה ב NLP במכללת רידמן
אייל
1 תגובות
לימודי וואטסו קיץ 2021
סיגל תלם
1 תגובות
קונסטלציה משפחתית קורס בסיס
קטיה
1 תגובות
קורס תלת שנתי לתורת הנפש הבודהיסטית למטפלים
בתיה ונונו
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp