קורס נגישות שירות באוניברסיטת אריאל חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל חוץ - מורשה נגישות שירות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת מורשה נגישות השירות ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת אריאל בשומרון


במסגרת השאיפה להגביר את יישום חקיקת הנגישות בישראל, הוגדר בחוק שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלות תפקיד מורשה הנגישות בשירות. בהתאם לחוק, תפקיד אנשי מקצוע אלה הוא לייעץ לארגונים ועסקים בתהליכי הרישוי וההקמה של עסקים ולהדריך אותם בעת הקמת מערכים למתן שירות לציבור, כדי להבטיח כי שירותים אלה נגישים לאוכלוסיות עם מוגבלות.


ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל מתקיים קורס מורשה נגישות שירות. מסלול זה מוכר על ידי האגף להכשרה מקצועית של משרד העבודה, שהוא הגוף האחראי על הסמכת אנשי מקצוע בתחום, וכן מוכר על ידי רשם המורשים לצורך רישום הבוגרים ברשם הרלוונטי. בתום התכנית בוגרים שעומדים בכל הדרישות ועוברים בחינות ממשלתיות יכולים להירשם בפנקס המורשים המתאים. לאחר מכן הם יכולים להשתלב בתהליכי תכנון, רישוי ובנייה של עסקים ולהעניק חוות דעת בתחום ההתאמה בתעסוקה ובחינוך.

 

תכנית הלימודים


תכני התכנית ללימודי תעודה מותאמים להנחיות משרד הכלכלה. במהלכו מתמקדים המשתתפים בתהליכי הנגשה של שירותים, וכן נחשפים לעקרונות יסוד גם בהנגשתם של מבנים ותשתיות לאנשים עם מוגבלות.


בתחילת ההכשרה נחשפים להוראות דין הנוגעות לנגישות ובהמשך מתוודעים לסוגי מוגבלויות שעמם מתמודדים אנשים ולדרכים בהן ניתן להנגיש שירותים כדי להתאימם לאותם אנשים ולצורכיהם. כמו כן, הם לומדים על סוגיות כלכליות הרלוונטיות לתהליכי ההנגשה בהתאם לקביעת החוק. בהמשך הם משווים בין תחומי אחריותם של מורשי נגישות בשירות לבין תפקידם של מורשים אחרים, כגון בתחום נגישות המבנים.

 

מתכונת הלימוד


היקף התכנית 200 שעות לימוד, כמו כן נערכת מכינה שהיקפה 20 שעות שבה לומדים על סוגי מוגבלויות או קריאת תכניות בנייה. וועדת הקבלה של הקורס בודקת את הצורך בהשתתפות במכינה זו בהתאם לרקע הקודם של המשתתפים.


השיעורים בתכנית מתקיימים אחת לשבוע, משעות הבוקר ועד הצהריים. מתקיימים גם סיורים לימודיים במקומות שונים בארץ. ההכשרה נערכת ביחידה ללימודי חוץ הממוקמת בתל אביב.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים גם:

 

 

 • נגישות שירות בעולם
 • הוראות הדין בהנגשה
 • נגישות מבנים ותשתיות
 • צורכי אנשים עם מוגבלות
 • היבט כלכלי בהנגשת שירותים
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ של האוניברסיטה פועל בית הספר לנגישות, שבו ניתן ללמוד גם בקורס להכשרת מורשה נגישות מתו"ס. בתכנית זו נלמדים עקרונות ההנגשה של מבנים, תשתיות וסביבה בהתאם להנחיות משרד העבודה.


במוסד זה ניתן למצוא גם קורסים במגוון תחומים אחרים, כגון קורסי ניהול ופיננסים, קורסים בתחום הביטחון והאבטחה, קורסים ללימוד שפת הסימנים הישראלית, קורסים מקצועיים בענפי תעשייה שונים ועוד. בהכשרות אלה ניתן לפתח את הידע המקצועי לצורכי קידום הקריירה.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס נקבעים על ידי משרד הכלכלה. במסגרתם יכולים ללמוד בקורס אקדמאים שברשותם ניסיון מקצועי וטכנולוגי מתאים להכשרה כמורשי נגישות שירות. בין היתר התכנית מתאימה למהנדסי מבנים ואדריכלים, למהנדסי תשתיות וסביבה, להנדסאי בניין ואדריכלות, לעוסקים במקצועות פרא רפואיים שונים כגון מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת ופיזיותרפיסטים, וכן לעוסקים בענפים כגון עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, רפואה, סיעוד, סוציולוגיה, חינוך, מדעי ההתנהגות ועיצוב פנים שברשותם תואר ראשון לפחות בתחום עיסוקם, או בעלי מקצוע אקדמאי אחרים שיש ברשותם תעודת מוסמך ומעלה.


מועמדים ממקצועות הבנייה נדרשים לתעודת רישום תקפה בפנקס המקצועי הרלוונטי במדור הנקבע על ידי רשם משרד הכלכלה.
המועמדים נדרשים להתייצב בפני וועדה של משרד הכלכלה ולהוכיח כי ברשותם ניסיון מעשי של לפחות שלוש שנים במקצוע אקדמי או טכנולוגי, ולהוכיח ניסיון מעשי של לפחות שנה הרלוונטית לנגישות אנשים עם מוגבלויות. כמו כן, על המועמדים לשלוט בשפה העברית.

 

תעודה


משתתפים שעומדים בחובות הקורס זכאים לגשת לבחינת מקצוע. מי שעוברים את הבחינה בהצלחה מקבלים תעודה מטעם משרד העבודה והרווחה.


יש לציין כי הרישום המקצועי בפנקס המורשים, שנדרש לצורך עיסוק במקצוע, נמצא באחיות של משרד הכלכלה. כדי להירשם במדור המורשים לנגישות, יש צורך בקביעת הרשם כי המועמדים הם אנשי מקצוע מתאימים לכך. כמו כן, עליהם לעמוד בכל דרישות הקורס, לעבור את הבחינה המעשית והבחינה העיונית של משרד הכלכלה ולהציג את תעודת המקצוע שמוענקת על ידי המשרד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס הנחיית קבוצות פיתוח מנהיגות וצמיחה אישית
ענת ששון
ללא תגובה
קורס הכנה ל - nclex ול - cgfns
אווה
1 תגובות
משך ודרישות קבלה לקורס ניהול ושיווק
שעיה
ללא תגובה
תנאי קבלה לביטוח ודרישה לתואר
ריהאם
1 תגובות
איפה לומדים לימודי טיפול מיני
יעקב
ללא תגובה
קורס מורה דרך בשפה העברית
אחמד אבו רמילה
ללא תגובה
קורס טכנאי נשק
כמאל כסאברה
ללא תגובה
לכניסה לפורום

מעל 29,071 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,163 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן954 חוות דעת

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp