קורס בודק מעליות מוסמך באוניברסיטת אריאל - היחידה ללימודי חוץ והמשך

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל לימודי חוץ - בודקי מעליות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת בודק מוסמך למעליות ביחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת אריאל בשומרון


לעלות ולצמוח בקריירה


מעל 100 אלף מעליות מותקנות בישראל, במבנים פרטיים וציבוריים, אך כמות בודקי המעליות המוסמכים היא כמה עשרות בלבד, מה שיוצר ביקוש גדול ביותר להכשרתם של בודקים המוסמכים לבצע את הבדיקות להתקנת מעליות ולתחזוקתן. התקנות קובעות כי פעמיים בשנה יש לבצע בדיקה, אותה רשאים לבצע רק בודקים מוסמכים שקיבלו הכשרה מתאימה. על הבודקים לפעול לפי חוקים ותקנות של מפקח העבודה הראשי וכן לפי כל התקנים הישראלים והבינלאומיים, כדי להבטיח פעילות תקינה ויעילה של המעלית ולמנוע סכנה למשתמשים בה.


קורס בודק מעליות מוסמך ביחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת אריאל מכשיר בודקים למעליות לפי פקודת הבטיחות בעבודה ולפי נוהל העבודה וההסכמה של בודקים לכלי הרמה ולמתקני לחץ. המסלול מוכר על ידי מפקחת העבודה הראשית. הוא נערך בשלוחת היחידה ללימודי חוץ והמשך בתל אביב.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס לומדים על סוגי מעליות, מערכות החשמל והפיקוד בהן והתקנים הנדרשים להפעלתן. כמו כן, הם לומדים על קריאה של סרטוטים מקצועיים ועל חישובים שיש לבצע בעת התכנון של מעליות במבנים. בהמשך, בוחנים את חוקי הבטיחות ואת ההיבטים המקצועיים שנוגעים למקצוע ולומדים על דרכים למניעתן של תאונות ותקלות נפוצות.


מתכונת הלימוד


תכנית זו כוללת 311 שעות לימוד בכיתה וכן שעות נוספות שמוקדשות לסיורים לימודיים מקצועיים ולהתנסות מעשית בה מתרגלים את טכניקות בדיקות המעליות. נוסף על כך, המשתתפים צריכים לבצע התנסות מעשית (סטאז') בתחום לפני ההגשה לבחינת ההסמכה.


נושאי הלימוד

 

 • תאונות במעליות
 • חוקי בטיחות
 • תכנון מעלית לפי יעוד
 • תקני מעליות
 • פיקוד ובקרה במעלית
 • חוזק חומרים
 • ניתוח תקלות במעליות
 • תורת החשמל
 • כבלים ורכיבים למעלית
 • היבט משפטי בבדיקת מעליות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת אריאל ניתן ללמוד גם בהכשרות מקצועיות נוספות, כגון קורס בודק מוסמך לאביזרי הרמה, קורס אחראי בטיחות בעבודה, קורס רכזי נגישות ועוד שלל קורסים בתחומי הניהול, הטכנולוגיה, העיצוב והמחשבים. הכשרות אלה מותאמות לדרישות עדכניות של שוק העבודה והם באות לסייע לתלמידים לקדם את הקריירה דרך רכישת כלים מקצועיים חדשים.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת למהנדסי מכונות, מהנדסי חשמל, הנדסאי מכונות והנדסאי חשמל אשר רשומים בפנקס המהנדסים או פנקס ההנדסאים. יש צורך בניסיון מקצועי של 5 שנים לפחות למהנדסים ו - 10 שנים לפחות בתור הנדסאים. הניסיון צריך להיות בתכנון ואחזקה של מתקנים, השתתפות בקורס ביצוע בדיקות לכלים שמתאימים לסוג ההסמכה (100 בדיקות למהנדסים ו - 200 להנדסאים). הקבלה לקורס מתקיימת לאחר ראיון מול ועדת קבלה שבוחנת את נתוני המועמדים והרקע הקודם.


תעודה


בוגרים שעונים על כל התנאים שקבע המחוקק ועוברים בהצלחה את החינות ההסמכה שעורך משרד העבודה והרווחה מקבלים הסמכה כבודק מוסמך מטעם מפקח העבודה הראשי, הסמכה זו ניתנת למשך חמש שנים, יחד עם מספר בודק.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp