קורס שחיטת עופות במרכז דעת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על מרכז דעת - קורס שחיטת עופות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס שחיטת עופות במרכז דעת העולמי להשכלה תורנית


הלכות הכשרות מכתיבות גם את אופני השחיטה של עופות: ביצוע הפעולה עצמה, הטיפול בעוף ושימוש נכון בציוד. על מנת להבטיח שחיטה כשרה, מהירה ונקייה ולמנוע צער בעלי חיים, יש להחזיק בידע ומיומנויות מקצועיות וכן בהסמכה מטעם הרבנות הראשית לישראל.


בקורס שחיטת עופות מכשירים אנשי מקצוע הן בהיבט ההלכתי והן בהיבט הפרקטי של פעולת השחיטה. הקורסים המתקיימים במוסדות הלימוד השונים מהווים הכנה לקראת בחינות ההסמכה של הרבנות, אותם יש לעבור כדי להתחיל קריירה בתחום.
בין מוסדות הלימוד שבהם מוצע קורס זה, ניתן למנות את מרכז דעת העולמי להשכלה תורנית.


תכנית הלימודים


במסגרת הקורס, המשתתפים רוכשים ידע בהלכות השונות ובדיני השחיטה השונים: דיני כיסוי הדם, דיני שהייה, דיני הגרמה ועיקור, וכן דיני הבדיקה לאחר השחיטה. כמו כן, הם לומדים להשתמש בציוד וכיצד לטפל בו. הם לומדים את ברכת השחיטה וכללי הטקס השונים, המבטיחים את הלך הרוח של קדושה שצריך ללוות את הפעולה עצמה.


חלק חשוב מתכנית הלימודים מתמקד בהענקת יראת הקודש הנחוצה לצורך ביצוע נכון של ההליך תוך השגחת כשרותו. מעבר לכך, נסקרת האנטומיה של החיה, ודרכים להשחזה ולהעמדת סכין. המשתתפים לומדים כיצד להתאים את העבודה לעידן הטכנולוגי של ימינו, בו בבתי מטבחיים רבים משתמשים בציוד ותהליכים אוטומטיים כדי לייעל את ייצור המזון.


לבסוף, הם מתמקצעים בעבודת השחיטה המעשית ומתנסים בביצועה באופן מהיר, נקי ויעיל שמצד אחד מבטיח את כשרות ההליך ומצד שני מונע סבל מיותר מהחיה.


מתכונת הלימודים


הקורס מתקיים בקבוצות לימוד מצומצמות, תוך הדרכת צוות רבנים מומחים שלהם ניסיון רב בהדרכת התחום. צוות ההוראה מעניק למשתתפים יחס אישי והכוונה מקצועית.


במהלך מפגשי הקורס מוקדשת תשומת לב רבה להקניית המיומנויות המעשיות למשתתפים. הם מתרגלים שחיטה בפועל תוך ליווי צוות ההדרכה, וכן מועברים להם תכנים להשתלבות מיטבית בעולם התעסוקה בתחום.


לקראת סוף הקורס, המשתתפים מתכוננים לבחינות ההלכתיות והמעשיות שנערכות מטעם המרכז, וכן לבחינות החיצוניות שנערכות מטעם הרבנות הראשית לישראל.


נושאי הלימוד

 

 

 • דיני שהייה
 • דיני שחיטה
 • דיני כיסוי הדם
 • אנטומיה של העוף
 • דיני הגרמה ועיקור
 • דיני בדיקה לאחר שחיטה
 • אופני השחזת והעמדת הסכין
 • ועוד


על מוסד הלימודים


מרכז דעת העולמי להשכלה תורנית פועל מזה עשור בהוראת מקצועות תורניים למי שמעוניינים לעסוק בשימור המסורת וההלכה היהודית. הקורסים וההכשרות שמועברים במרכז כוללים היבטים שונים של העולם היהודי: הדרכת כלות וחתנים, שחיטה כשרה, השגחת כשרות, ניקור הבשר, ביצוע ברית מילה, וכן הלאה.


המרכז בעל הכרה בינלאומית, מקהילות יהודיות במדינות רבות בעולם, כאשר חלק מהשירותים המוצעים במרכז הם התייעצות בבית הוראה בינלאומי הפועל אונליין.


בנוסף, המשתתפים בקורסי ההלכה במרכז זכאים לליווי ולהדרכה מטעם צוות הרבנים המלמדים בו. הם מספקים מניסיונם הרב, ונותנים למשתתפים יחס אישי, סיוע ותמיכה, וכן עזרה בהשמה מקצועית.


תנאי הקבלה


כדי להתקבל ללימודים בקורס, יש לעבור ראיון מול רב בכיר מטעם המרכז, הבוחן את התאמתם המועמדים לתכנית.


תעודה


בסיום הקורס, בוגריו שעומדים בחובות הפדגוגיות זכאים לתעודת סיום קורס שוחטי עופות מטעם המרכז. חובות הקורס כוללות עמידה בחובת נוכחות של 85% מהמפגשים, וכן במעבר בחינות עיוניות ומעשיות בציון 75 ומעלה.


עם זאת, יש לעבור גם בחינות חיצוניות מטעם הרבנות הראשית לישראל, על מנת להיות זכאים לתעודת שוחט רשמית. מעבר בהצלחה של הקורס מהווה הכנה לקראת בחינות אלו.


אפשרויות תעסוקה


חוקי הכשרות המונהגים בארץ, על מנת לשמר את המסורת היהודית, מצריכים מבתי מטבחיים לפעול על פי הלכות הכשרות. מסיבה זו, שוחטי עופות מקצועיים בעלי הסמכה מהרבנות יכולים למצוא תעסוקה במגוון מקומות עבודה ברחבי הארץ.


הכלים העסקיים המועברים במהלך קורס זה, כולל תכנים שמסייעים להשתלב בשוק העבודה, מאפשרים לבוגרי ההכשרה לעשות זאת באופן מיטבי. שירותי ההשמה המוצעים במרכז, והקשרים שהם מפעילים עם גורמים שונים בתעשייה, יכולים לעזור גם הם במציאת עבודה לאחר סיום הלימודים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז דעת להכשרה תורנית

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

טיפולי מגע לילדים ונוער
אתי לוי
ללא תגובה
האם לימודי תעודה מתקיימים אונליין ?
יפי
1 תגובות
קורס לימודי ניהול גני ילדים
סמאח טאהא נג׳אר
1 תגובות
לימודי תעודה לתחום שיש לי זיקה אליו
דר מימון
1 תגובות
קורס חוקר פרטי לחקירות וביטחון
סעיד אבו מעמר
1 תגובות
קורס כלבנות טיפולית ללא ניסיון
nhfk
1 תגובות
איפה כדאי קורס טכנאי מכשור רפואי?
גל מרבי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון589 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים951 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp