קורס סופרי סת"ם במרכז דעת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מרכז דעת - קורס סופרי סת"ם.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס סופרי סת"ם במרכז דעת להשכלה תורנית


כתיבת הקודש של ספרי תורה, מגילות, מזוזות ותפילין מתבצעת על ידי סופרי סת"ם, שאמונים על המשך מסורת העם היהודי.
הלכות הסת"ם התפתחו לאורך מאות שנים, וכוללות כללי קודש וכללים פרוצדורליים באשר לאופן הכתיבה.


האם לכתוב ביד ימין או שמאל? באיזה סוג קלף יש להשתמש? תשובות לשאלות אלו ועוד שאלות הלכתיות ופרוצדורליות רבות אחרות, ניתן לקבל בקורס סופרי סת"ם במרכז דעת העולמי להשכלה תורנית.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, בו התלמידים מעמיקים בלימודים לדתיים, הם רוכשים את הידע ההלכתי והכלים המעשיים הנחוצים לצורך כתיבת הקודש.


במסגרת תכנית הלימודים, רוכשים היכרות עם סוגים שונים של קולמוסים ואופני הכנתם, וכן לומדים כיצד להתאים את זווית הקולמוס ואת גודלו.


חלק חשוב מהקורס מתמקד בהקניית הלך הרוח הנכון ויראת השמיים הנדרשת לסופרי סת"ם, וכן הקניית הבנה מעמיקה בהלכות הסת"ם, המתחלקות לכללים פרוצדורליים וכללי קודש.


התלמידים סוקרים את כללי הקודש, ולומדים באיזה סוגי קלף יש להשתמש למטרות שונות, מה חשיבות צורת האותיות, וסוגיות כגון אותיות פסולות, שאלת תינוק, ועוד.


הכללים הפרוצדורליים אותם לומדים במהלך ההכשרה מקנים לתלמידים את הידע הנחוץ לגבי ההתנהגויות הנכונות בעת הכתיבה: האם יש לטבול במקווה לפני הכתיבה, האם מותר לשמוע שירים במהלכה, האם מותרת נוכחות של אנשים אחרים בזמן הכתיבה, האם יש להשתמש ביד ימין או שמאל בעת הכתיבה, וכן הלאה.


מעבר לכך, מוקנים לתלמידים כלים פרקטיים ועסקיים, כולל דרכים ואסטרטגיות שיווקיות, שיכולות לסייע להם להשתלב במקצוע זה בצורה מיטבית ולקדם את עצמם בתחום.

 

מתכונת הלימודים


הלימודים משלבים בין ידע תיאורטי, הלכתי ומעשי. המפגשים מתקיימים בקבוצות קטנות בהדרכת רבנים מומחים ובעלי ניסיון, שמעניקים לתלמידים יחס אישי, הדרכה וליווי צמודים.


במסגרת הקורס נערכות הרצאות ודברי תורה מפי רבנים בעלי שם וסופרי סת"ם מנוסים, על מנת להקנות לתלמידים את יראת השמיים וההבנה בקודש שבכתיבה.


בנוסף, התלמידים מתרגלים רבות את החומר הנלמד, על מנת להכין אותם לקראת עבודת הכתיבה בצורה מקיפה. הם מקבלים ערכת ציוד בעת ההרשמה לקורס, באמצעותו הם יכולים להתנסות כבר בעת הלימודים.


נושאי הלימוד

 

  • הלכות סת"ם
  • שמות הקודש
  • התאמת הקולמוס ובנייתו
  • כללי קודש ופרוצדורות כתיבה
  • ועוד


על מוסד הלימודים


מרכז דעת העולמי להשכלה תורנית הוא מוסד לימודים בו מועברים קורסי הלכה והכשרות תורניות. המרכז מוכר ברמה הבינלאומית, וידוע גם בישראל וגם בקרב קהילות חרדיות במדינות אחרות.


במסגרת המרכז ניתן להשתתף במגוון הכשרות תורניות מקצועיות, וכך לרכוש השכלה והסמכה הנדרשות לעיסוק בתחומים מבוקשים. בין היתר, ניתן להשתתף בקורסי שחיטה כשרה, קורס ניקור בשר, קורסי הדרכות חתנים וכלות, קורסי שיפוץ תפילין,ועוד.


ההכשרות מתקיימות בקבוצות קטנות, המאפשרות מתן תשומת לב אישית לכל אחד מהתלמידים. הרבנים המעבירים את ההכשרות מספקים תמיכה והכוונה למשתתפים לכל אורך הדרך. כמו כן, ניתן להיעזר בבית הוראה אינטרנטי המופעל במרכז, ולהתייעץ לגבי סוגיות הלכתיות ודתיות שונות.


תנאי קבלה


על מי שמעוניינים להשתתף בלימודים אלו, לעבור בהצלחה ראיון אישי מול רב בכיר מטעם מרכז דעת.


תעודה


לתעודת ההסמכה זכאים בוגרי הקורס שעומדים בחובותיו: חובת השתתפות של 85% נוכחות במפגשים, וכן ציון 75 ומעלה במבחנים המעשיים והעיוניים.


התעודה מוענקת מטעם מרכז דעת וכן מטעם משמרת סת"ם או יד רפאל. התעודה ניתנת בהתאם לכללי שומרי סת"ם, ועל פי הנחיות חתם סופר.


אפשרויות תעסוקה


במרכז דעת מקנים לתלמידים כלים המכינים אותם לקראת שוק העבודה כבר בעת ההכשרה. זאת מתוך הבנה כי נוסף על מסירות הנפש למלאכת הקודש, סופרי סת"ם הם אנשי מקצוע מומחים שמטרתם גם להתפרנס. לשם כך משלבים במהלך הקורסים גם תכנים עסקיים ושיווקיים, באמצעותם הבוגרים יכולים לקדם את הקריירה בתחום.

 

מתוך החשיבות אותה מייחסים במרכז להקניית מקצוע שמהווה גם מקור פרנסה ראוי, במרכז מלווים את הבוגרים גם לאחר סיום לימודיהם, ואף מסייעים להם בהשמה תעסוקתית. ההכוונה המקצועית עוזרת לבוגרים להשתלב בהצלחה בשוק העבודה כסופרי סת"ם.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז דעת להכשרה תורנית

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp