מרכז דעת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מרכז דעת.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מרכז דעת – המרכז העולמי להכשרה תורנית


מרכז דעת מהווה מרכז בינלאומי להכשרה תורנית, ופועל תחת ברכתם והכוונתם של גדולי ומאורי הדור שליט"א, ובו מועברים קורסים תורניים מקצועיים בתחומים שונים. המרכז מוכר ברמה הגלובלית, בקהילות חרדיות ברחבי העולם, ושלוחותיו נמצאות בפרישה ארצית רחבה – מצפון ועד דרום.


לצד ההיכרות המעמיקה שמקבלים בקורסים בהלכה היהודית, אותה מקבלים המשתתפים בהכשרות, במרכז שמים דגש גם על מתן כלים מעשיים ועסקיים. באמצעות כלים אלו הם יכולים להשתלב בשוק העבודה בצורה מיטבית לאחר סיום לימודיהם. כמו כן, מוצע במרכז ליווי אישי לבוגרים עד להשמתם במקצוע הנלמד.


מתכונת הלימודים


ההכשרות במרכז נערכות בקבוצות לימוד קטנות, בהדרכת רבנים בעלי ניסיון רב שנים. הקשר האישי שמתאפשר בזכות הלמידה בקבוצות מאפשר לכל תלמיד לממש את מלוא הפוטנציאל שלו.


נוסף על מפגשי הלימוד, התלמידים במרכז יכולים להיעזר בבית הוראה אונליין, בו ניתן לשאול שאלות בסוגיות הלכתיות שונות.


ההכשרות התורניות במרכז דעת


הקורסים התורניים המועברים במרכז כוללים מגוון תחומים מקצועיים מבוקשים. בין היתר, מתקיימים במרכז קורסים לדתיים ולחרדים, כמו:


קורס סופרי סת"ם: מטרת קורס סופרי סת"ם זה הוא להכשיר סופרים בעלי מומחיות, ולהעניק להם את מכלול הידע הנדרש לצורך כתיבת ספרי תורה, תפילין, מגילות ומזוזות. התלמידים לומדים להכיר סוגי קולמוסים שונים ולבנות אותם, ורוכשים רקע הלכתי מקיף המאפשר להם לפתח כלים מקצועיים בתחום. כמו כן, במסגרת תכנית הלימודים, המשתתפים מפתחים הבנה באסטרטגיות שיווקיות שיכולות לסייע להם בהשתלבות בשוק העבודה.


בתום הקורס, הבוגרים שמסיימים בהצלחה ועומדים בבחינות הגמר, זכאים לתעודת הסמכה מוכרת מטעם מרכז דעת.
קורס משגיחי כשרות: המשתתפים בקורס רוכשים ידע מקיף בתחומי ייצור המזון. הם לומדים על הליכי הייצור, על השינויים הטכנולוגיים ומשמעותם בהקשרי כשרות, כולל ההשלכות של שילוב רכיבים כימיים בייצור. כמו כן, הם מעמיקים בבעיות כשרות נפוצות וסוקרים סוגיות בנושאי תרומות ומעשרות.


לקראת סיום הקורס, המשתתפים מקבלים הכנה מקיפה לקראת הבחינה החיצונית שאותה יש לעבור מטעם הרבנות הראשית בישראל.


קורס מוהלים: בקורס זה, המשתתפים מקבלים הכשרה מעמיקה כמוהלים, על מנת לבצע את המילה באופן הלכתי ומקצועי, ולרכוש כלים יישומיים המבטיחים שמירה על הבטיחות. תכנית הלימודים כוללת סקירה של הלכות המילה, תרגול מעשי באמצעות מודלים, וכן קבלת היכרות עם היבטים רפואיים שונים של המילה – לפני, במהלך ותוך כדי ההליך.


סיום ההכשרה בהצלחה מאפשר לבוגרים לזכות בתעודת הסמכה מוכרת מטעם מרכז דעת, שיכולה לתת יתרון בעת השתלבות בעבודה בתחום.


קורס שחיטת עופות: מטרת קורס זה להכשיר שוחטי עופות בהלכות השחיטה הכשרה, על כל היבטיה: הדתיים והמעשיים כאחד. המשתתפים בקורס לומדים דיני שחיטה ובדיקה לאחר השחיטה לעומק, ומקבלים ידע אנטומי לגבי חלקי העוף השונים, וכן לגבי אופני השחזת הסכין והעמדתו. הם מתרגלים באופן מעשי על מנת להתכונן לקראת בחינות הגמר – ההלכתית והמעשית. מי שעוברים בהצלחה את הבחינות זכאים לתעודת הסמכה מטעם הרבנות הראשית לישראל.


קורס שחיטת בקר: בקורס זה, המשתתפים מקבלים ידע מקיף, הלכתי ומעשי, הנחוץ לשוחטי בקר. הם לומדים דינים הלכתיים לגבי חלקי הבקר השונים, רוכשים כלים מעשיים לביצוע השחיטה ומתרגלים ביצוע בפועל של ההליך.


בסיום הקורס, המשתתפים מתכוננים לקראת בחינות הלכתיות ומעשיות. מעבר בהצלחה של בחינות אלו מזכה אותם בתעודת הסמכה מטעם הרבנות הראשית לישראל, שפותחת את הדלתות לעיסוק בתחום.


קורס ניקור: מלאכת ניקור הבשר היא חלק ממלאכת שחיטת הבקר הכשרה, המאפשרת להכשיר חלקים גדולים מגוף הבהמה. במהלך הקורס, המשתתפים מקבלים היכרות עם מגוון הטכניקות הנחוצות לביצוע ניקור, כולל סקירת הציוד הדרוש לשם כך. הם רוכשים ידע אנטומי לגבי חלקי גוף הבהמה השונים, ולומדים כיצד לזהות את חתיכות הטריפה ואת סדר הפעולות המתבצעות במסגרת מלאכת הניקור.


קורס מדריכי חתנים: מטרת הקורס להכשיר מדריכי חתנים בעלי ידע מעמיק ויכולת להתאים את סוג ההדרכה לחתנים שונים. המשתתפים בקורס לומדים היבטים הלכתיים והשקפתיים, וכן מקבלים את הכלים להדריך חתנים לגבי ליל הכלולות, הריון ולידה. לשם כך, הם רוכשים ידע אנטומי ופיזיולוגי נחוץ.


כמו כן, חלק חשוב מתכנית הלימודים מתמקד בדרכים ליצירת שכינה בבית, ובסוגיות שונות בטיפוח זוגיות בריאה ואוהבת, שאותן בוגרי הקורס בעלי ההסמכה יכולים להעביר לחתנים אותם הם מדריכים. תעודת ההסמכה ניתנת מטעם הרבנות הראשית לישראל, למסיימי הקורס שעוברים את הבחינות החיצוניות של הרבנות בהצלחה.


קורס מדריכות כלות: במסגרת הכשרה זו, המשתתפות רוכשות ידע ומיומנויות לצורך הקניית היכרות לכלות עם עולמות הנישואין, הזוגיות והאימהות. תכנית הלימודים משלבת בין תכנים הלכתיים, זוגיים ומשפחתיים. כך מדריכות הכלות מקבלות כלים להכנת כלות לקראת התמודדות עם אתגרים מרכזיים בזוגיות, החל משלב האירוסין, דרך יום החופה וליל הכלולות, וכלה בחיי הנישואין והמשפחה לאורך השנים.


המשתתפות מעמיקות בנושאים כמו שמירת שלום בית, העצמה נשית, דיני טהרה, וכן לומדות להתמודד עם דילמות בזוגיות ועם שאלות בנושאי מיניות ואהבה. הן רוכשות הבנה לגבי דרכים להעצים את הקשר הזוגי, תוך שימת דגש על התפתחותו לאורך שנת הנישואין הראשונה.


בסיום הקורס, המשתתפות נדרשות לעבור בהצלחה בחינות גמר של הרבנות הראשית לישראל. מי שעוברות את הבחינות בהצלחה זכאיות לתעודת הסמכה מטעמה.


קורס שיפוץ בתי תפילין: הנחת התפילין מהווה אחת מהמצוות החשובות והמרכזיות בדת היהודית. משפצי תפילין בודקים את התפילין ומבצעים תיקונים נחוצים להעמדת תפילין כשרים.


המשתתפים בקורס מקבלים הכשרה תיאורטית ומעשית, המאפשרת להם לרכוש את הבסיס ההלכתי הנחוץ לצורך העמדת התפילין הכשרים, ולפתח מיומנויות פרקטיות לצורך תיקון, תפירה ושיפוץ שלהם.


בין היתר, התלמידים בקורס לומדים כיצד להכניס את הפרשיות לבתי התפילין, רוכשים טכניקות לשיפוץ כגון תפירה, הדבקה, צביעה ושיוף, וכן שיטות שונות לקשירת רצועות התפילין. כמו כן, הם לומדים כיצד לחלץ פרשיות הנתקעות בבתי התפילין ולהכניס פרשיות עבות, וכן לשפץ בתי תפילין ישנים.


בסיום הקורס, המשתתפים נדרשים לעבור בהצלחה מבחן עיוני ומעשי, בסיומם הזכאים מקבלים תעודת הסמכה מטעם מרכז דעת.


תנאי קבלה


במרבית הקורסים במרכז דעת, המועמדים שרוצים להתקבל נדרשים לעמוד בהצלחה בראיון אישי מול רב בכיר מטעם המרכז.
כמו כן, בחלק מהקורסים מוצבים תנאי קבלה נוספים. כך למשל, קורס הדרכת כלות מיועד לנשים נשואות או נשואות בעבר, שברשותן השכלה תורנית.

 

תעודה


ברוב הקורסים, כדי לסיים בהצלחה יש לעמוד בחובת נוכחות ולעמוד במבחני גמר מטעם המרכז.


חלק גדול מההכשרות נערך כשיתוף פעולה ביחד עם הרבנות הראשית לישראל, מה שמאפשר לבוגרים לקבל את ההסמכה הנדרשת מהרבנות לצורך עיסוק במקצועות כגון שחיטה, והדרכת חתנים וכלות. בסיום ההכשרות, נוסף לבחינות הגמר של המרכז, הבוגרים נדרשים לסיים בהצלחה בחינות חיצוניות מטעם הרבנות.


ההסמכות מטעם מרכז דעת מוכרות בעולם התעסוקה התורני. תודות להסמכות אלו, נפתחות דלתות רבות בעולם התעסוקה עבור בוגרי ההכשרות שמסיימים אותן בהצלחה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
Whatsapp Whatsapp