קורס מוהלים במרכז דעת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מרכז דעת - קורס מוהלים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מוהלים במרכז דעת העולמי להשכלה תורנית


אחת מההלכות המרכזיות ביהדות היא ברית המילה, שאותה מבצעים המוהלים. נוסף על ההיבט הדתי, מדובר בהליך רפואי שמצריך ידע מקצועי מצד המוהלים.


למרות שכיום אין צורך בהסמכה רשמית מטעם הרבנות לעיסוק בתחום, עולה המודעות לחשיבות עריכת המילה בידי מוהל מקצועי, ומשפחות רבות מבקשות לוודא את הסמכת המוהלים בתחום.


מסיבה זו, במוסדות לימוד תורניים רבים מתחילים להציע קורסי הכשרה מקצועיים, המבטיחים הן את יראת השמיים והן את הידע לביצוע ההליך בצורה בטיחותית מצד המוהלים.


במרכז דעת העולמי להשכלה תורנית מוצע קורס מוהלים שבסיומו מקבלים תעודת סיום הכשרה, שיכולה לפתוח דלתות רבות ולסייע לקדם את הקריירה בתחום.


תכנית הלימודים


מטרת הקורס להקנות למוהלים את הידע המקצועי לליווי המשפחה והתינוק לכל אורך המילה – החל מווידוא מצבו הבריאותי של התינוק וכשירותו לעבור את המילה, וכלה בבדיקת שלום התינוק לאחר סיום ההליך.


במהלך לימודיהם, המשתתפים רוכשים היכרות מעמיקה עם דיני המילה, וסוקרים את ההיבטים הרפואיים של הפרוצדורה. כך הם מקבלים כלים לביצוע ההליך מתוך יראת קודש, באופן בטיחותי, מדויק ואחראי.


החלק של הקורס בו מתמקדים בהיבטים הרפואיים כולל לימוד אנטומיה, שימוש בציוד המקצועי, סיכונים רפואיים ודרכי התמודדות מקצועיות עצמם.


נוסף על כך, בתכנית הלימודים נכללים גם תכנים שמסייעים להכין את המוהלים לקראת ההתנהלות מול ההורים והמשפחה, כולל הדרכת ההורים ועריכת ההכנות להליך, והתקשורת מול ההורים כדי לוודא החלמה מלאה בימים שלאחר ההליך.


מתכונת הלימודים


במהלך קורס הלכה זה, משולבים גם התנסות ותרגול מעשיים, נוסף על התכנים העיוניים. זאת על מנת להקנות למשתתפים שליטה מלאה בפרקטיקה של ביצוע המילה.


המשתתפים לומדים בקבוצות קטנות ותוך קבלת ליווי צמוד מהרבנים במרכז, מתרגלים את ביצוע ההליך באמצעות מודלים מלאכותיים.


נושאי הלימוד

 

 

  • אנטומיה
  • ביקורת לאחר ההליך
  • הלכות ודיני ברית מילה
  • היבטים רפואיים של ההליך
  • ציוד רפואי המשמש בברית
  • קשר עם ההורים והמשפחה
  • ווידוא כשירות התינוק להליך
  • סיכונים רפואיים ודרכי התמודדות
  • ועוד


על מוסד הלימודים


מרכז דעת העולמי להשכלה תורנית מהווה מוסד לימודים המוכר ברמה הבינלאומית להכשרה במקצועות תורניים ולימודים לדתיים, כגון שחיטה כשרה, הדרכת חתנים וכלות, השגחת כשרות, ועוד.


נוסף על יראת הקודש והבקיאות בהלכה היהודית שמקנים במרכז, צוות ההוראה הרבני שם דגש גם על הקניית כלים מעשיים ויישומיים, וכן על פיתוח מיומנויות שיכולות לעזור בשילוב בשוק העבודה ובמציאת פרנסה ראויה: יכולות עסקיות, שיווקיות, וניהוליות.
ההכשרות במרכז מועברות בקבוצות קטנות, תוך הדרכת רבנים בעלי ניסיון ומומחיות. קיימת פלטפורמה אינטרנטית להתייעצות וקבלת מענה על שאלות, בית הוראה בינלאומי המאפשר להתייעץ עם רבנים בכירים.


תנאי הקבלה


כדי להשתתף בקורס, יש לעמוד בראיון כניסה אישי מול רב בכיר מטעם המרכז.


תעודה


על מנת להיות זכאים לתעודת הסמכה בתום הקורס, על המשתתפים לעמוד בחובותיו. בסיום ההכשרה נערכים מבחנים עיוניים ומעשיים שאותם יש לעבור בציון 75% לפחות. כמו כן, יש לעמוד בחובת הנוכחות של 85% מהמפגשים.


תעודה ההסמכה ניתנת מטעם מרכז דעת. כמו כן, קיימת ועדה לפיקוח על מוהלים שעורכת רשימת מוהלים מוסמכים. לרשימה יכולים להצטרף מי שעומדים בקריטריונים של הועדה: עומדים בבחינות, מספקים מסמכים נחוצים, ועוד. למרות שכיום אין פיקוח מוסדר בחוק, מומלץ על ידי משרד הבריאות והרבנות הראשית לישראל להיעזר בשירותי המוהלים המוסמכים ברשימה בלבד.


אפשרויות תעסוקה


כאמור, מוהלים מוסמכים הם אנשי מקצוע מבוקשים כיום, בפרט עם העלייה במודעות לסכנות שבביצוע ההליך על ידי מי שאינם בעלי הסמכה.


כמו כן, הליווי המקצועי בעת הלימודים ולאחריהם, והסיוע בהשמה אותו מעניקים במרכז, מאפשרים לבוגרים להשתלב בעבודה בארץ בתחום בצורה קלה ומהירה יותר.


תעודת ההסמכה מטעם מרכז דעת, המרכז הראשון בארץ להכשרות מוהלים, יכולה לפתוח דלתות רבות. הקשרים אותם מנהלים במרכז עם קהילות יהודיות ברחבי העולם יכול לפתוח דלתות לתעסוקה גם במדינות נוספות.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז דעת להכשרה תורנית

פורום לימודים לחרדים דתיים
לימוד צילום במכון לומדה בהפרדה למתחילים
אפרת
ללא תגובה
מכינה השלמת בגרויות לחרדים
לינור
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד עיצוב פנים בהפרדה?
אפרת כהן
ללא תגובה
לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית לקהל הדתי
אבישג כהן
ללא תגובה
ריפוי בעיסוק עם ילדים לקהל הדתי חרדי
רמי זדה
ללא תגובה
לימודי הוראה במתמטיקה לקהל הדתי
שירה סמחוב
ללא תגובה
איפה לומדים תרפיה בהפרדה לקהל הדתי?
שירה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp