קורס שחיטת בהמות במרכז דעת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מרכז דעת - קורס שחיטת בהמות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס שחיטת בהמות במרכז דעת העולמי להשכלה תורנית


בין הלכות הכשרות בדת היהודית נכללות הלכות לשחיטה כשרה. על מנת להבטיח את העמידה בכללים אלו, שוחטים נדרשים לקבל הסמכה מידי הרבנות הראשית לישראל.

 

קורסי שחיטה, המשתתפים רוכשים את מכלול הידע ההלכתי והמיומנויות הפרקטיות הנדרשות לצורך ביצוע נכון של פעולה זה, בצורה שגם מונעת צער בעלי חיים.


במרכז דעת העולמי להשכלה תורנית נערכים קורסי שחיטה, בהם ניתן להתכונן לקראת בחינות ההסמכה של הרבנות, להתנסות מעשית בעבודת שחיטת הבהמות בשטח, תוך היכרות עם הטכנולוגיות העדכניות שמשמשות בתעשיית הבשר.


תכנית הלימודים


הקורס משלב בין רכישת ידע הלכתי והלך הרוח של יראת השמיים הנחוץ לשוחטים, והן רכישת כלים מעשיים ויישומיים לביצוע ההליך בצורה מהירה, יעילה ונקייה.


המשתתפים לומדים דיני שחיטה לעומק, ומקיפים דינים הנוגעים באיברי הבהמה השונים, ביניהם ריאות, טחול, מעיים, רגליים, כליות, ועוד. כמו כן, הם רוכשים היכרות עם הציוד המשמש לצורך השחיטה, ולומדים כיצד לטפל ולהשתמש בו.


חלק מהלימודים כוללים קבלת הבנה באופן העבודה עם טכנולוגיות עדכניות, כאשר רבים מבתי המטבחיים כיום עוברים תהליכי אוטומציה. המכונות מאפשרות להוביל ולרסן את הבהמה לפני השחיטה, ולמנוע סבל מיותר מהחיה.


בנוסף, המשתתפים רוכשים שליטה בביצוע השחיטה בפועל על פי כל הלכות הכשרות, כולל השחזת הסכין וכלי העבודה, העמדת הסכין, הרגשת פגימות בחוד הסכין, ועוד.


מתכונת הלימודים


קורס הלכה זה מתקיים תוך למידה בקבוצות קטנות, קבלת ליווי והדרכה מצד צוות הרבנים של המרכז. למידה באופן זה מאפשרת מתן יחס אישי לכל אחד מהמשתתפים. כמו כן, ניתן להיעזר בבית ההוראה האינטרנטי, להתייעץ ולשאול שאלות אונליין בנושאים הלכתיים גם בין המפגשים.


הלימודים משלבים בין ההיבטים התיאורטיים לבין ההיבטים המעשיים, כאשר דגש רב מושם על תרגול והכנה לקראת העבודה בשטח. חלק מהשיעורים כוללים עבודה במשחטות, תחת פיקוח רבנים.


כמו כן, לקראת סוף הקורס, מתמקדים בהכנות לבחינת ההסמכה החיצונית מטעם הרבנות, כולל חזרה כללית על החומר הנלמד.


נושאי הלימוד

 

 

  • דיני כליות
  • דיני ריאות
  • ציוד השחיטה
  • דיני בני מעיים
  • דיני שחיטה כשרה
  • השחזה והעמדת הסכין
  • הרגשת פגימות בחוד הסכין
  • הכנה לקראת הבחינה ברבנות
  • ועוד

 


על מוסד הלימודים


מרכז דעת העולמי להשכלה תורנית פועל בהכשרה תורנית מזה עשור. במרכז זה ללימודים לדתיים, מעבירים קורסים למקצועות תורניים המוכרים בישראל וגם בקהילות יהודיות ברחבי העולם – סניפיו פרושים מדרום הארץ לצפונה, וכן בארה"ב ובאירופה. בין הקורסים שמוצעים במרכז ניתן למנות קורסי ניקור בשר, קורסי השגחת כשרות, קורסי מוהלים, קורסי הדרכת כלות וחתנים, ועוד.


במרכז דעת רואים חשיבות רבה בהכנת משתתפי הקורסים לקראת ההשתלבות בשוק העבודה. זאת משום שלצד תחושת השליחות ויראת השמיים הנחוצות לצורך עיסוק במקצועות הקודש, מבינים במרכז כי ישנה חשיבות גם למציאת פרנסה ראויה במקצועות אלו.


מסיבה זו, מובטח במרכז ליווי ותמיכה למשתתפי הקורסים בשאלות מקצועיות ועסקיות, משולבים תכנים המאפשרים לרכוש מיומנויות עסקיות ושיווקיות, וכן מוצע מערך השמה שיכול לעזור לבוגרים להיכנס לשוק העבודה לאחר קבלת ההסמכה.


תנאי קבלה


מי שרוצים להשתתף בקורס זה נדרשים לעבור בהצלחה ראיון קבלה אישי מול רב בכיר מטעם המרכז. בראיון נבחנת התאמתו ללימודים ולמקצוע.


תעודה


על מנת לקבל תעודת סיום של הקורס, יש לעמוד בדרישותיו: חובת נוכחות של 85% מהמפגשים, וכן מבחן מעשי ומבחן עיוני בסופו. את המבחנים יש לעבור בציון 75 ומעלה.


נוסף על מבחני ההסמכה מטעם המרכז שבסיומם ניתנת לזכאים תעודת סיום, נערכת גם בחינה חיצונית ברבנות הראשית לישראל. מי שעומדים בה בהצלחה זכאים לתעודת שוחט מוסמך. לאחר קבלת התעודה, הבוגרים צריכים להחתים את המרא דאתרא, הרב המקומי, באזור מגוריהם.


אפשרויות תעסוקה


חלק גדול בציבור הישראלי שומר ומקפיד על כשרות, ועל כן שוחטים המוסמכים בהלכות היהדות הם אנשי מקצוע מבוקשים.


לאחר קבלת ההסמכה מטעם הרבנות, נפתחות הזדמנויות תעסוקה בתעשיית הבשר, בארגונים בכל רחבי הארץ. השוחטים המוסמכים יכולים לעבוד במפעלי בשר ומפעלים לייצור מזון, בבתי מטבחיים, ועוד.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מרכז דעת להכשרה תורנית

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp