לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > חינוך והוראה > לימודי ערב חינוך מיוחד

לימודי ערב חינוך מיוחד - לאנשים עובדים


מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי ערב חינוך מיוחד? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תנאי קבלה - חינוך
תואר ראשון בחינוך
גננות ומורות
חינוך מיוחד
פסיכולוגיה וחינוך
מדעי המדינה וחינוך
חינוך לגיל הרך
חינוך לבתי ספר יסודיים
חינוך על יסודי
כלכלה וחינוך
 
 
חינוך בלתי פורמלי
לימודי חינוך לקויי שמיעה
מכללות לחינוך והוראה במגזר הדתי
תואר ראשון בחינוך מוסיקלי
חינוך גופני
חינוך בעזרת בעלי חיים
לימודי אבחון דידקטי
חינוך והוראה לתעודה
הסבת אקדמאים להוראה
תעודת הוראה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי חינוך מיוחד במסלול ערב לאנשים עובדים


אנשים עובדים שנמשכים לתחום החינוך ומעוניינים בקריירה מלאת שליחות יכולים ללמוד בתכניות לימודי ערב בחינוך מיוחד. מדובר במסלולים ללימודי חינוך מיוחד שמתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב ובנויים במיוחד כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים. מסלולים אלה מכינים את הסטודנטים לקריירה כמורים ומחנכים בבתי ספר של החינוך המיוחד והחינוך המשלב במגוון שכבות גיל.


לימודי ערב חינוך מיוחד


לימודי ערב בחינוך מיוחד מתאימים לאנשים עובדים שמעוניינים לקבל הכשרה להוראה במסגרות חינוך לילדים עם מוגבלויות. לימודי הערב מתקיימים בדרך כלל במסלולים נוחים לעובדים, שבהם נערכים שניים או שלושה מפגשי במהלך השבוע ושיעורים גם בימי שישי. חלק מהתכניות נפרשות על פני פרק זמן זהה לשל תכנית לימודי היום, הודות ללימודים בסמסטר קיץ.


בדרך כלל, לימודי חינוך נמשכים בין ארבע שנים לשלוש שנים. קיימים מוסדות המציעים לימודים לתואר B.Ed. ותעודת הוראה שאורכם ארבע שנים, לעומת מוסדות שבהם מתקיימים לימודי חינוך BA שבהם יש להשלים את תעודת ההוראה במסלול נפרד. אורכם של מסלולים אלה הוא לרוב כשלוש שנים.


במהלך לימודי חינוך מיוחד, הסטודנטים סוקרים שלל תהליכים שייחודיים לילדים עם מוגבלויות מבחינה לימודית, חברתית, רגשית והתפתחותית. הם סוקרים תיאוריות וגישות מעולם החינוך שמתמקדים בהתאמת ההוראה לצורכים של אותם ילדים וצעירים כדי לסייע להם לממש את מלוא הפוטנציאל האישי והלימודי שלהם. חלק מן המסלולים מתמקדים בתחום לקויות הלמידה והפרעות הקשב והריכוז ולומדים גישות בהוראה שיכולות לסייע לילדים אלה להצליח בלימודיהם למרות הקושי.


תואר ראשון לימודי ערב


לימודי ערב לתואר ראשון הם מסלולים המותאמים במיוחד לאנשים עובדים שמעוניינים לשלב את הלימודים עם הקריירה. הלימודים מתאימים ללוח הזמנים העמוס של העובדים ובדרך כלל מתקיימים במסלול גמיש, שבו ניתן ללמוד בשעת הערב ואחר הצהריים בכמה ימים בשבוע. ברוב המקרים התכניות ללימודי ערב ולימודי בוקר זהות מבחינת תכנית הלימודים והקורסים הנלמדים.


לימודי ערב בחינוך מוצעים במגוון של מוסדות, הם יכולים לסייע למי שברצונם לקבל הכשרה להוראה בתכנית שמותאמת ללוח הזמנים שלהם. תכניות אלה יכולות להתאים בין היתר גם לעובדים במערכת החינוך שאים ברשותם תואר ראשון והם מעוניינים לקדם את מעמדם המקצועי ולצמוח במערכת החינוך.

 


לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך


לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך מכשירים גננות וגננים למערכת החינוך המיוחד, לגילים לידה עד שש שנים. לימודים אלה מציעים כלים להשתלבות בגני החינוך המיוחד ובגנים משלבים. לעיתים תכנית זו היא התמחות שנלמדת במסגרת לימודי חינוך לגיל הרך ובמקרים אחרים מדובר במסלול עצמאי, שמעני הכשרה כפולה לחינוך המיוחד ולחינוך לגיל הרך. בחלק מן המוסדות ניתן למצוא תכניות אלה במסגרת לימודי ערב, שמתאימים לאנשים עובדים.


לימודים במסלול זה מתמקדים בצורכים של פעוטות וילדים צעירים בחינוך המיוחד, הם שמים דגש על קשיים שייחודיים לילדים בגיל הרך ובשיטות התערבות שיכולות לסייע לקדם אותם מבחינה לימודית וחברתית. בין התחומים הנלמדים נכללים איתור ואבחון של לקויות, ADHD בגיל הגן, ילדים עם לקויות חושים, עבודה עם הורי הילדים ונושאים נוספים.

 


לימודי תעודת הוראה ללא תואר


לימודי תעודת הוראה אינם ניתנים ללא לימודים לתואר ראשון. יחד עם זאת, תחום התואר הראשון אינו חייב להיות בכל המקרים בתחום החינוך, שכן קיימות תכניות להסבת אקדמאים להוראה, שמאפשרות לבוגרי תואר בענפים שאינם חינוך להשלים את הכשרתם לתעודת הוראה. מסלולים אלה כוללים גם שנת סטאז' בבתי ספר.


הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד נמשכת לרוב בין שנה לשנתיים והיקפה תלוי במידה רבה ברקע הלימודי הקודם של הסטודנטים. בחלק מן המקרים בוגרי מקצועות טיפוליים שונים יכולים לקבל פטורים על קורסים מסוימים במסגרת לימודיהם הקודמים. את תעודת ההוראה לחינוך המיוחד מקבלים לאחר השלמת הסטאז' ועמידה בכל חובות התואר, מטעם משרד החינוך. משרד החינוך גם מעניק את רישיון ההוראה לבוגרים.


לימודי חינוך מיוחד תנאי קבלה


במסגרת תנאי קבלה לחינוך מיוחד, המועמדים צריכים להיות בעלי ציון בפסיכומטרי ותעודת בגרות מלאה, המוסדות מביאים בחשבון שקלול של שני הציונים הללו שנקרא ציון התאמה או ציון משולב, ברוב המוסדות הממוצע הנדרש הוא בין 520 - 560.


נוסף על כך, חלק מן המוסדות מציעים מכינות ומסלולי קבלה ייעודיים למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה ומעוניינים לשפר את סיכוייהם. ברוב המקרים מוצעת מכינה לחינוך או מכינה קדם אקדמית. כמו כן, במקרים מסוימים יכולים מועמדים להתקבל ללא בגרות או ללא פסיכומטרי, בכפוף לנהלי מוסד הלימוד.


לימודי חינוך מיוחד ללא פסיכומטרי


ישנם מוסדות הלימוד המאפשרים קבלה ללימודי חינוך מיוחד גם ללא צורך בפסיכומטרי. המסלול ללימודי חינוך מיוחד ללא פסיכומטרי מיועד לבעלי ממוצע גבוה במיוחד בתעודת הבגרות, לרוב ממוצע 90 ומעלה. חלק מן המוסדות שמים דגש על הציון בבגרות באנגלית ובבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד. ישנם גם מוסדות המאפשרים קבלה על סמך ציונים גבוהים במכינה, עבור בני 30 ומעלה מוצעת מכינה 30+ לשיפור סיכויי הקבלה.


מוסדות לימודי ערב חינוך מיוחד

 

 

  • לימודי חינוך מיוחד באוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים לימודי חינוך במסגרת דו חוגית, במגמה ללקויות למידה. ניתן ללמוד גם במגמת לימודים ושיטות הוראה. במגמה ללקויות למידה לומדים קורסים מתחום הפסיכולוגיה ומענף החינוך הכללי והחינוך לילדים עם מוגבלויות. לימודים באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים במתכונת גמישה במיוחד, שאותה הסטודנטים יכולים להתאים לשילוב עם עבודה דרך תכנון של קצב הלמידה ושעות הלימוד. הלימודים משלבים למידה מקוונת עם מפגשי הדרכה במרכזי לימוד הפזורים ברחבי הארץ.

 

  • המרכז ללימודים אקדמיים - מל"א (אור יהודה): במרכז ללימודים אקדמיים ניתן ללמוד בתכנית ללימודי חינוך BA במסלול ערב, זוהי תכנית תלת שנתית ללא תעודת הוראה. בין ההתמקדויות שבהן יכולים הסטודנטים לבחור נכללת ההתמחות בהוראה ולמידה, שבה מתמקדים בתחום הפרעות הקב והריכוז ותהליכי התפתחות של ילדים.

 

  • האקדמית גליל מערבי (עכו): באקדמית גליל מערבי מתקיימים לימודי חינוך במסגרת המסלולים לאנשים עובדים, הלימודים מתקיימים בשעות הערב וכוללים סמסטרים בחודשי הקיץ. מבין אשכולות הידע שמתקיימים בחוג לחינוך של מוסד זה נכלל אשכול לקויות למידה, שבו נלמדות שיטות התערבות וגישות חינוכיות שנוגעו ללקויות בכתיבה, בקריאה ובחשבון. מוסד הלימוד מציע גם לימודי חינוך מיוחד במסלול עם תעודת הוראה, שבו הלימודים משותפים בשנים המתקדמות עם המכללה האקדמית אורנים.


לימודי ערב חינוך והוראה בצפון - לימודי חינוך מיוחד בצפון


לימודי חינוך מיוחד במסלול ערב מתקיימים במספר מוסדות באזור חיפה והצפון. סטודנטים תושבי הצפון שמעוניינים ללמוד בסמוך למקום מגוריהם יכולים ללמוד בשלוחותיה השונות של האוניברסיטה הפרושים בערים שונות בצפון. כמו כן, הם יכולים ללמוד באקדמית גליל מערבי שממוקמת בסמוך לעכו. תכניות אלה יכולות להתאים במיוחד למי שמעוניינים לשלב את הלימודים עם עבודתם במסלולים נוחים.


לימודי חינוך מיוחד בירושלים


באזור ירושלים, ניתן למצוא לימודי ערב בחינוך מיוחד בקמפוס ירושלים של האוניברסיטה הפתוחה. הקמפוס ממוקם במלחה ומתקיימות בו שלל תכניות במתכונת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה. לימודי החינוך בתכנית זו מתקיימים במסלול דו חוגי ששם דגש על לקויות למידה. יש לציין כי התכנית אינה כוללת תעודת הוראה.

 

 

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב חינוך מיוחד? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודי ערב חינוך מיוחד
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד לימודי ערב חינוך מיוחד

אוניברסיטת חיפה - לימודי חינוך מיוחד | הפקולטה לחינוך המכללה האקדמית צפת - לימודי חינוך מיוחד ופסיכולוגיה ( רב תחומי )
מכללת תלפיות בחולון - לימודי חינוך מיוחד לדתיות לתואר ראשון מכללת חמדת הדרום - לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך לנשים דתיות
מכללת גורדון - לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך מכללת שאנן - לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך לנשים דתיות
מכללת אורנים - לימודי חינוך מיוחד בהתמחות התנהגות והפרעות רגשיות המכללה האקדמית עמק יזרעאל - לימודי חינוך בהתמחות חינוך מיוחד, לימודי חינוך מיוחד
מכללת אפרתה - לימודי חינוך מיוחד לדתיות מכללת אורות ישראל - לימודי חינוך מיוחד לתואר ראשון לדתיות
מכללת גבעת וושינגטון - לימודי חינוך מיוחד לדתיים מכללת הרצוג - לימודי חינוך מיוחד לתואר ראשון B.Ed
מכללת סכנין - לימודי חינוך מיוחד אוניברסיטת בר אילן - תואר ראשון בתקשורת ולימודי חינוך מיוחד
מכללה ירושלים - לימודי חינוך מיוחד לדתיים ולחרדים האקדמית גליל מערבי - לימודי חינוך ומסלול לתעודת הוראה בחינוך מיוחד, לימודי חינוך מיוחד
מכללת אוהלו בקצרין - לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך מכללת דוד ילין - לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך
מכללת לוינסקי - לימודי חינוך מיוחד | תואר בחינוך | תעודת הוראה מכללת אלקאסמי לחינוך - לימודי חינוך מיוחד
מכללת אורנים - לימודי חינוך מיוחד בהתמחות אוטיזם המכללה האקדמית אורנים - לימודי חינוך מיוחד בהתמחות לקויות למידה
אוניברסיטת בר אילן - לימודי חינוך מיוחד, לימודי חינוך בהתמחות חינוך מיוחד המכללה האקדמית צפת - לימודי חינוך מיוחד BA
המכללה האקדמית לחינוך שאנן - לימודי חינוך מיוחד לדתיים מכללת אוהלו בקצרין - לימודי חינוך מיוחד
המכללה האקדמית אורנים - לימודי חינוך מיוחד בגיל הרך מכללת חמדת הדרום - לימודי חינוך מיוחד לדתיות לתואר ראשון
מכללת דוד ילין - לימודי חינוך מיוחד לשילוב בבתי ספר על יסודיים מכללת סמינר הקיבוצים - לימודי חינוך מיוחד לתואר ראשון
       
כל המסלולים


חוות דעת של סטודנטים: חינוך והוראה (2,499 חוות דעת)
התקבלו 2499 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
עדן,המרכז ללימודים אקדמיים אור יהודה, מל``א - לימודי חינוך הוראה ולמידה, 04/04/2019
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
ישנה הרגשה של חוסר שליטה על הכיתה וזה יוצר הפרעות במהלך השיעור.

על הקמפוס
גובה המון ושכונתי למדי.
המזכירות מביאה מענה מהיר ועוזר.
יהודית ,מכללת לוינסקי לחינוך , לימודי חינוך מיוחד - לוינסקי, 03/04/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
הקושי שלי זה המרחק ממקום מגורי. אני גרה בצפון והלימודים בת"א.. ונסיעות באוטובוסים עושות לי בחילה

על הקמפוס
היי אהוב עלי בקמפוס, זה שבכל קומה יש לי מעט שירותים ואפשר למצוא אותם בקלות (:
 
פורומים בתחום
פורום לימודי חינוך
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי חינוך לתואר שני
תואר B.Ed - חשבת על תואר בחינוך?
לימודי הוראת אנגלית
לימודי הוראה מתמטיקה
לימודי הוראת ביולוגיה לתואר
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לחינוך והוראה
מכללת אוהלו - חינוך
לימודי חינוך - אוניברסיטת חיפה
תואר בחינוך וחברה - הקריה האקדמית אונו
חינוך - דוד ילין
מכללת כנרת - תואר בחינוך וקהילה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודי ערב חינוך מיוחד?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד חינוך והוראה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי הוראת לשון והשפה העברית (לפני 22 שעות, 3 דקות)
לימודי הוראת לשון והשפה העברית (לפני 2 ימים, 19 שעות, 38 דקות)
תואר שני ולקויות למידה (לפני 3 ימים, 15 שעות, 15 דקות)
עבודה בניתוח התנהגות (לפני 3 ימים, 15 שעות, 21 דקות)
הרחבת הסמכה להוראת מדעים (לפני 3 ימים, 15 שעות, 29 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD