רוצה פרטים על לימודי ערב חינוך לגיל הרך?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חינוך לגיל הרך מסלול ערב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ערב חינוך לגיל הרך? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך לגיל הרך מסלול ערב לאנשים עובדים - לימודי גננות ערב

 

לימודי חינוך לגיל הרך הם מסלול מבוקש עבור רבים שמעוניינים בקריירה שיש בה תחושת שליחות וסיפוק רב. עם זאת, עבור אנשים עובדים לא תמיד קל לשלב בין לימודי בוקר לבין העבודה. לימודי חינוך נפרשים בדרך כלל על פני חמישה או ארבעה ימים מלאים בשבוע, מה שעלול להקשות שילוב של עבודה.

 

כדי לסייע לאנשים עובדים לפתוח דלת להשתלבות בעולם ההוראה כגננים וגננות, מציעים חלק ממוסדות הלימוד תכניות לימודי חינוך לגיל הרך במסלול ערב. אלה הן תכניות ייעודיות לאנשים עובדים שמציעות לסטודנטים ללומד בכמה ערבים בשבוע, וכך לשלב בנוחות רבה יותר בין הלימודים לבין עבודתם. תכניות אלה יכולות להתאים במיוחד למי שכבר מחזיקים בניסיון בעבודה במסגרות לגיל הרך, כגון מעונות או פעוטונים, ומעוניינים לקדם את הקריירה דרך לימודים לתואר ראשון.

 

לימודי ערב חינוך לגיל הרך

 

לימודי ערב בחינוך לגיל הרך מכשירים אנשי הוראה להשתלבות בגני ילדים, במסגרת תכנית ייעודית לאנשים עובדים. הלימודים מתמקדים בשלל הכלים שנדרשים לגננות ולעובדים בגנים לגילי לידה עד שש שנים, במהלכם נחשפים לתיאוריות דידקטיות ופדגוגיות, לשיטות לניהול שיעורים ולגישות לתכנון מערכי שיעור ופעילות בגן. התכנית חושפת את הסטודנטים למגוון תהליכי התפתחות שרלבנטיים לילדים בשנות חייהם הראשונות, לרבות התפתחות חברתית, פיזיולוגית, רגשית ולימודית.

 

ישנם מסלולים ללימודי חינוך לגיל הרך המאפשרים לסטודנטים להרחיב את הכשרתם גם להוראה בחטיבה הצעירה בבתי ספר וללמד בכיתות א' - ב'. תכניות הרחבת ההסמכה חושפות למגוון סוגיות חשובות בהוראת ילדים צעירים לרבות כלים להבנת הצורכים הפסיכולוגיים והחברתיים של ילדים בגילים הללו.

 

לימודי גננות מסלול מקוצר

 

תכניות מקוצרות להכשרת גננות קיימות במספר מסלולים. בעלי תואר ראשון לפחות יכולים ללמוד במסלול הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך. זוהי תכנית שמאפשרת לבעלי תואר ראשון במגוון תחומים לקבל את ההסמכה הדרושה להשתלבות בהוראה ולקבלת תעודת הוראה לגנים. הסבת אקדמאים להוראה נפרשת בדרך כלל על פני כשנתיים, אם כי ניתן למצוא גם מסלולים למצטיינים שהיקפם שנה אחת בלבד. ישנם גם מוסדות לימוד שמציעים תכניות הסבת אקדמאים להוראה בשעות הערב, במסלול המותאם לאנשים עובדים.

 

אפשרות נוספת שעומדת בפני מי שמעוניינים במסלולי לימוד מקוצרים היא לימודי תעודה בתחום החינוך לגיל הרך. אלה הם קורסים שמכשירים גננות ועובדי הוראה, בעיקר למערכת הגנים הפרטיים. תכניות אלה נפרשות לרוב על פני כשנתיים.

 

לימודי גננת ללא תואר - לימודי גננות תעודה

 

נכון להיום, האפשרות היחידה להכשרת להוראה בגיל הרך ללא תואר היא באמצעות תכניות ללימודי תעודה לגננות. קורס הכשרת גננות לגיל 0 - 3 שנים מכשיר את משתתפיו להוראה בגנים פרטיים, והוא מתמקד הן בכלים בהוראה והן במיומנויות לניהול גן ילדים. משתתפים בתכנת זו נדרשים להיות בעלי ניסיון קודם בעבודה עם פעוטות ולהמשיך בעבודתם בגנים ובמעונות במקביל להכשרה. ההכשרה נפרשת לרוב על פני יום שבועי אחד והיא משלבת התנסויות מעשיות, סדנאות ועוד מגוון כלים פרקטיים להכשרתם של גננות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקפם של לימודי חינוך לגיל הרך הוא ארבע שנים. תכניות ללימודי ערב בחינוך לרוב כוללות גם סמסטרים בחודשי הקיץ. השיעורים נערכים לרוב במספר ערבים במהלך השבוע וכן בימי שישי, באופן נוח לשילוב עם עבודה.

 

יש לציין כי חלק ממסלולי הלימוד בחינוך לגיל הרך מתקיימים במסלולי BA, שאינם מעניקים לבוגריהם תעודת הוראה. במסלולים אלה הלימודים נפרשים בדרך כלל על פני כשלוש שנים, שלאחר השלמתן יש צורך בלימוד לתעודת הוראה במסגרת נפרדת.

 

לימודי חינוך כוללים התנסות מעשית במהלך השנים הראשונות לתואר. חשוב להדגיש כי ברוב המקרים, גם במסלולי לימודי הערב התנסות זו מתקיימת במהלך שעות היום והצהריים בגני ילדים. מטרתה של ההתנסות המעשית היא לאפשר לסטודנטים להוראה לתרגל בפועל את הכלים הנלמדים ולחוות מקרוב תהליכים במסגרות החינוך.

 

השנה האחרונה ללימודי החינוך לגיל הרך מוקדשת ברובה לביצוע שנת סטאז' בחינוך. שנת הסטאז' היא שלב הכרחי וחיוני בדרך לקבלת רישיון ההוראה. הסטאז' מתקיים בהיקף של לפחות שליש משרה ונערך בשכר. היקפה של ההתמחות בחינוך משתנה לעיתים בהתאם לתכנית בה הסטודנטים פועלים, כגון תכנית "אופק חדש" או רפורמת "עוז לתמורה".

 

 

לימודי חינוך לגיל הרך תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לחינוך לגיל הרך משתנים בין מוסדות הלימוד. בדרך כלל יש דרישה לציון התאמה, מורכב משקלול של הציון בפסיכומטרי עם ממוצע תעודת הבגרות. קיימות תכניות לאנשים עובדים שייעודיות לעובדים במערכת החינוך. מסלולים אלה מיועדים לעובדי הוראה מנוסים בלבד, שיש ברשותם וותק של מספר שנים בגני ילדים, במעונות ובצהרונים.

 

לימודי חינוך לגיל הרך ללא בגרות

 

ישנם מוסדות לימוד שמאפשרים קבלה ללימודי חינוך לגיל הרך גם ללא תעודת בגרות, בדרך כלל מסלולים לתואר ראשון בלי בגרות שמים דגש על ההישגים בפסיכומטרי, או על ניסיון מעשי קודם בהוראה. מועמדים מעל גיל 30 יכולים במקרים מסוימים להתקבל על סמך ציונים במכינה 30+, ללא צורך בבגרות מלאה. מועמדים אלה נדרשים להציג ציון בפסיכומטרי ולהיות בוגרי 12 שנות לימוד. מכינה 30+ מקיפה נושאי יסוד שחשובים לקבלה ללימודים אקדמיים ולרוב היא נפרשת על פני כמה חודשים לפני תחילת הלימודים.

 

תכניות לימודי תעודה להכשרת גננות גם הם אינם דורשים בחלק מן המקרים תעודת בגרות. בדרך כלל, הקבלה למסלולים אלה היא לבעלי תעודה המעידה על השלמת 12 שנות לימוד, שמחזיקים בניסיון מעשי במסגרות חינוכיות לגיל הרך.

 

לימודי חינוך לגיל הרך ללא פסיכומטרי

 

בין המוסדות המציעים לימודי חינוך לגיל הרך, ישנם מוסדות שבהם ניתן להתקבל ללא צורך בפסיכומטרי. לימודי חינוך לגיל הרך ללא פסיכומטרי מאפשרים קבלה על סמך ציוני הבגרות למועמדים עם ממוצע בגרות גבוה במיוחד. לרוב מושם דגש על הציון בבגרות באנגלית ועל ההישגים בבגרויות במקצועות המורחבים. חלק מן המוסדות עורכים מבחנים פנימיים נוספים למועמדים כדי לבחון את התאמתם ללימודים. במרבית המקרים, על המועמדים במסלול קבלה זה לעבור מבחן אמי"ר לסיווג רמת האנגלית.

 

 

 

מכללות לימודי חינוך לגיל הרך מסלול ערב

 

  • לימודי חינוך לגיל הרך באוניברסיטה הפתוחה - נכון להיום לא מתקיימת באוניברסיטה הפתוחה תכנית ללימודי חינוך לגיל הרך. עם זאת, ניתן למצוא בה לימודי חינוך בהתמחות לקויות למידה או לימודי חינוך בהתמחות תכניות ושיטות לימוד. מסלולים אלה מתקיימים במתכונת גמישה במתאימה במיוחד לאנשים עובדים, ניתן ללמוד בשעת הערב וכך להתאים את הלימודים לשילוב עם העבודה. הלימודים מתקיימים במרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה בפרישה ארצית.

 

  • האקדמית גליל מערבי (עכו) - האקדמית גליל מערבי מציעה תכניות שונות ללימודי ערב, שכוללות תשעה סמסטרים, בהם גם סמסטרים בחודשי הקיץ. שיעורים נערכים פעמיים בשבוע בערבים וכן בימי שישי. לימודי חינוך לגיל הרך הם אחד מאשכולות הבחירה שניתן ללמוד בהם במסגרת לימודי החינוך. אשכולות נוספים כוללים לימודי ייעוץ חינוכי, לימודי ניהול מערכות חינוך ולימודי לקויות למידה. מוסד זה מאפשר גם ללמוד בתכנית משולבת לקבלת תעודת הוראה שבו בשנתיים האחרונות משלבי לימודים במכללה האקדמית אורנים.

 

  • המכללה האקדמית אורנים (קריית טבעון) - במכללה האקדמית אורנים פועלת תכנית ייעודית לעובדים במערכת החינוך. מסלול זה ללימודי חינוך לגיל הרך מאפשר לעובדים בגנים ובמעונות להרחיב את הידע המקצועי שברשותם ולעשות זאת במסלול נוח לשילוב עם העבודה. תכנית זו מתבססת על הניסיון הפרקטי שעמו מגיעים העובדים ומציעה להם שלל כלים תיאורטיים ומחקריים ליישום במסגרת תפקידם. ההתנסות המעשית במסלול זה מערכת בחלקה במוסדות בהם עובדים הסטודנטים ובחלקה במוסדות אחרים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ערב חינוך לגיל הרך?

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב חינוך לגיל הרך?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
התאמה לתפקיד בחינוך והוראה
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: חינוך והוראה
התקבלו 2,828 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp